İçeriğe Yönlendir

Meguiars Nxt Generation Tech Wax 2.0

Yavuz Gencay

Recommended Posts

Yavuz Gencay
(düzenlendi)

uzun zamandır araştırdığım meguiars nxt'yi bugün aracıma uyguladım ürünü hepsi buradadan siparişettim ayhan şentürk arkadaşım 20 günde geliyor filan diyince biraz moralim bozulmuştu ancak çarşamba siparişettiğim NXT cuma günü elime geçti :) ve bugünde aracımı güzelce yıkadıktan sonra uygulama işlemine başladım keşke polisaj makinam olsaydı sonuç çok daha güzel olucaktı (hafif kılcal çizikler açısından) . ürünü fiyat ve litresi bakımından kıyaslama yaptığımızda diğer cilalara nazaran fiyatı uygun birde bunun üzerine etkisi katılınca benden 10 üzerinden 9 aldı 1 puanı kırdım çünkü makina olmadıgı için bağzı çizikler kaldı eğer makinada olmuş olsaydı ki inşallah en kısa zamanda alıcam 10 üzerinden 10 gönül rahatlıgı ile verebilirdim :) ürünü uygulaması ve silmesi çok kolay boya üzerinde güzel yayılıyor silmeside kolay toz bıkramıyor olması engüzel yanlarından birtanesi ürünün bir diğer güzelliği ise aşındırma özelliği yok ...

işte aracımın bugünkü Meguiars NXT Generation Tech Wax 2.0 uygulamamdan sonraki fotoğrafları ... :)

:nazar::):flowers:

dsc01692c.jpg

dsc01696w.jpg

dsc01700u.jpg

dsc01702p.jpg

dsc01704mx.jpg

dsc01705d.jpg

dsc01706em.jpg

dsc01707gj.jpg

dsc01709vf.jpg

:flowers::) :)

tarihinde Yavuz Gencay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güle güle kirletin, polisaj makinesi ile uygulanmayacak bir üründür.

1. Isıtmaya gelmez

2. Aşındırıcı değil kaplayıcıdır

Çizik / hare var ise, Standox oto nalburlardan, 82 hare giderici alınıp önce bu yapılır, sonra üstüne Nxt yapılabilir mesela.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
Harika sonuç almışsın Yavuz, süper görünüyor.

Çağlar abi'nin uyarısı çok önemli kaçırmayalım.

Son olarak ortam çok ironik, Sonax ın dükkanında Meguiars uygulama ve fotoğraflama :rolleyes:

abi bakalım ilk kim farkedicek diyodum sen farkettin :) çaktırm abi sonax yeri ayrı ;):)

Yorum bağlantısı
Serkan Yavaş

1. Isıtmaya gelmez

Çizik / hare var ise, Standox oto nalburlardan, 82 hare giderici alınıp önce bu yapılır, sonra üstüne Nxt yapılabilir mesela.

:)

nxt iyidir, herkese tavsiye ederim yanına birde meg quick detailer şart ama.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel olmuş, yalnız bende belirtiyim, bu wax, yani makineye gerek yok, direk dairesel sürmeden tek yönde bile sürsen aynı sonucu alırsın, sonax nano1 yada turtle wax nano serisi gibi cilalardan farkı yok, dayanımı aynı, fiyatı marka olduğundan pahalıydı ama 40-50 tl civarına inmiş durumda, daha dayanıklı olsun dersen, Auto Gym SRP uygula, haresiz ve parlak olsun sonra aynı markanın EGP sini uygula ve taş gibi olsun, üstüne de Bekbars Nano koruyucu at (30x30 cm. küçük bir alana tek yönde sür ve 15 sn. sonra mikrofiber bezle sil, sonrasında 2 saat boyaya el sürme), camla kaplama yap (Sonax nano guard la aynı dır), hepsini hepsiburada dan alabilirsin, meguiars' ı fazla gözünde büyütme, farkı yok bence.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

:nazar:

tarihinde Hasan D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
Çok güzel olmuş beğendim. Ne kadar süre bu şekilde kalıyor acaba?

bu şekilde kalması tamamen bana baglı :nazar: kullandıgım bez sunger en önemlisi şampuan bunlara baglı bana bi 3 4 ay gider gibi geliyo :nazar: bakıcaz görücez :nazar: ...

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

1. Isıtmaya gelmez

Çağlar abi bende senin gibi düşünüyodum ama şu videoda kafamı karıştırmadı değil ...

polısaj makınasıda olsaymıs dusunemıyorum:)

fatih banada oyle gelıyo ama Çağlar Bayur abinin dedikleride ortada soyledıklerı yanlıs degıl ... :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakın bir zamanda, detaylı olarak bu konuda bir toplantı yaparız, video çekimli vs. , videodaki cila makinasına takılı sünger oldukça, su damlatsanız bile hare gider, boyanın da canına okur ama :) bizim tecrübe ettiğimiz, denediğimiz uygulamalar çok var. Ama sağlam ürün ile, polisaj makinası olmadan, el ile bile nefis sonuçlar alınıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Çağlar abi bende senin gibi düşünüyodum ama şu videoda kafamı karıştırmadı değil ...

O çizikleri doldurarak kaybettiğini düşünüyorum. Zaten çok kısa bir sürede sürüp geçti ve sonra sildi.

Aşındırıcı bir ürün olsa uzun uzun yedirirdir, güçlü bir aşındırıcı diyemeyiz, çünkü ozamanda uzun süre yedirirsen verniği alırsın. Kısada yapsan güçlü olduğu için hare oluşurdu.

Zaten bu gibi cilalar makine ile uzun süre yapılırsa çabuk kuruduğundan fazla ısınır. Yedirilecekse bile çok çok ağır devirli makine gerek.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
Çok güzel olmuş Yavuz ellerine sağlık...

Maşşallah diyelim....:):p

sağolasın Erkan abi :) senin arabayada yapalım :)

Yakın bir zamanda, detaylı olarak bu konuda bir toplantı yaparız, video çekimli vs. , videodaki cila makinasına takılı sünger oldukça, su damlatsanız bile hare gider, boyanın da canına okur ama :good1: bizim tecrübe ettiğimiz, denediğimiz uygulamalar çok var. Ama sağlam ürün ile, polisaj makinası olmadan, el ile bile nefis sonuçlar alınıyor.

toplantıyı kaçırıcagımı sanmıyorum :) peki Çağlar abi bu cilayı makina ile uygulasam sonaxın sıyah bı polisaj pedi var cok yumusak ve en kalitelisi diyolar... sadece elle uygulamayı hızlandırmak için makina ile yapsam maksat zamandan kazanmak ? zamandan kazanırken boyadan vernikten kaybedermıyım ? ama bu cilayı uygularken makina ile öyle pasta polish yapıyomu gıbı degıl sadece hızlı bi şekilde yedirme ??

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yavuz çok güzel olmuş; ellerine sağlık..

Bende aldım ama uygulamaya vakit bulamıyorum birtürlü..

Ürünü uygularken içinden çıkan pedlemi yaptın yoksa sarı olanlamı yaptın ?

Siyah kısımlara zarar veriyormu? Camlara stoplara farlara uygulanabilirmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bazı sorulara toptan cevaplar:

1. Makina ile yaparken yumuşak ped kullanıp, devri kısarsanız, her cilayı zamandan kazanıp yaparsınız, ama Nxt için el ile yapmayı tavsiye ederim, 2 günde yapın mesela

2. Çizikleri giderirken hiçbir markada/üründe doldurma yoktur, boyanın tabiatına aykırı.Çiziğin hizasına kadar inip gidermek esastır yani aşındırma şart. Olay, bu aşındırmayı boşuna fazla yapmamakta. Yoksa boya çok incelir, bir sonraki pasta işleminde boya yok olur astar ile başbaşa kalınır.

Bazı otomobiiler şanslıdır, fabtikasyon çift kat boyalıdır, piyasada sonradan boyanmış sanılır, bunlara 3-4 defa pasta yapın hiçbir şey olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu makine işine pek takılmayın, sadece aşındırıcı kullanırken çok işe yarar, cila ve wax ta gereksiz, Çağlar beyin dediğide doğru, sadece elle bile bu işi süper yapan ürünler var, mesela Ag SRP az aşındırıcı ve dolgu yapma özelliğinede sahiptir, bunu kullanın, bakalım nxt yi hatırlayacakmısınız.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık.bu arabanın rengiylede alakalı kırmızı olsun beş kr fazla olsun boşuna mı demiş diyen.gösteriyor kendini.allah nazardan kem gözden sakınsın.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay
Yavuz çok güzel olmuş; ellerine sağlık..

Bende aldım ama uygulamaya vakit bulamıyorum birtürlü..

Ürünü uygularken içinden çıkan pedlemi yaptın yoksa sarı olanlamı yaptın ?

Siyah kısımlara zarar veriyormu? Camlara stoplara farlara uygulanabilirmi?

Ersen abi ikiside aynı biri mor digeri sarı farkları yok :( ben uygulama sırasında yere duserse fln dıye fazladan 2 tanede sarı siparişetmiştim ve tahminettigim gibide oldu :D bi ara kendimi fazla kaptırıp polisaj makinası gibi pedi cevirince o fotodaki iki pedde yere düştü :D 3. ped ile tamamladım cilayı cilanın plasktik aksamlara bi zararı yok farlara camlara fln surmedim ama tabi cilalarken ufak defek cama farlara deydi ama bezle sildigim gibi geçti lekesi ...

Bazı sorulara toptan cevaplar:

1. Makina ile yaparken yumuşak ped kullanıp, devri kısarsanız, her cilayı zamandan kazanıp yaparsınız, ama Nxt için el ile yapmayı tavsiye ederim, 2 günde yapın mesela

2. Çizikleri giderirken hiçbir markada/üründe doldurma yoktur, boyanın tabiatına aykırı.Çiziğin hizasına kadar inip gidermek esastır yani aşındırma şart. Olay, bu aşındırmayı boşuna fazla yapmamakta. Yoksa boya çok incelir, bir sonraki pasta işleminde boya yok olur astar ile başbaşa kalınır.

Bazı otomobiiler şanslıdır, fabtikasyon çift kat boyalıdır, piyasada sonradan boyanmış sanılır, bunlara 3-4 defa pasta yapın hiçbir şey olmaz.

tamamdır Çağlar abi mesaj alındı :blush: ...

çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık.bu arabanın rengiylede alakalı kırmızı olsun beş kr fazla olsun boşuna mı demiş diyen.gösteriyor kendini.allah nazardan kem gözden sakınsın.

Hüseyin Bey çok teşekkürederim çok sağolun :flowers: gercekten dedıgınız gıbı biraz fazla olsun kırmızı olsun Allah nasipederse bi sonraki arabamda bu renk olucak :flowers: Tango Kırmızısı :flowers:

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

öncelikle araç harika olmuş maşallah nazar deymesin.Birşey sormak istiyorum meguiars uygulamadan önce kil uygulaması yaptınızmı?

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet AVCI

kısmetse yarın sabah arabayı meguries yıkama şampuanı ile yıkayıp, meguries nxt 2.0 ile cilalamayı düşünüyorum. ilk defa yapıcam. wax ı aracı kuruladıktan sonra mı yapmam gerek. uygulama konusunda açıklayıcı bir bilgi verirseniz sevinirim. iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Aracın tamamen kuru olması gerekmekte. :) Cilayı sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Mikrofiber bez ile kuru cilayı silin. :) Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...