İçeriğe Yönlendir

Gaza Basıyorum Araba Gitmiyor...

Yiğitcan Toprak

Recommended Posts

Yiğitcan Toprak

arkadaşlar daha öncede bir çok mesajıma sağlıklı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim..

Aracım 1997 mondeo 2.0 16v otomatik. Gaz kebeğim arızalanmıştı bundan bir ay öncesine kadar. Açık kalmış araç çalışmıyordu. Aracı ustama götürdüm bir çıkma kelebekle değiştirdi. Arabayı aldım test ettim gayet iyiydi çekişi vs.ama ne olduysa son bir iki haftada oldu. Arabam sanki gaza bastığım halde gitmiyor. Yanı 2,0 motor gibi degilde sanki 1,6 motor bir arabaya biner gibiyim. HEmde gaza bastığımda önden bir hormlama sesi gibi bir hava alma sesi gibi bişey geliyor. BAna boğaz kelebek sensörümün bozuk olacağını söylediler ama ben ihtimal vermedim siz nedersiniz bu işe nelere baktırmalıyım yada nerelere bakmalıyım....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Boşta gaza basınca 3000d/d ya kadar gaz yemesi nasıl?

Hava Akış metre arızası veya Biryerden Okunamayan hava girişi var yani bir yerden motor hava çekiyor Horlama sesi alıyorsan Boğazın üstüne geçen referans odasının civataları gevşemiş veya boğaza oturan noktadaki Contası Bozulmuş olabilir .

O contadan ne çekmiştim, 1 hafta arıza aradım kendi motorumda, sıkıntıdan motorun üstüne yaslanınca düzelmişti çalışması :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Toprak

bende motora yaslandım amaolmadı vallahi:D neyapıcam bilemedim... kendim soksem vidalarını kontrol etsel zarar verirmiyim diye çekiniyorum

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Toprak

arkadaşlar forumda geçen iyi bir servis istiorum sorunları halledebilecek....

Yorum bağlantısı
Arda Inan

Şaşmaz, "Yıldırım Oto." tavsiye ederim. Forumda da bulabilirsiniz başka yerler ama ben gidiyorum memnunum.

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Bende de benzeri problem var idi. Debriyaj balatası değişimi sonrası problem kalmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...