İçeriğe Yönlendir

Rolantide Hafif Vuruntu Neden Kaynaklanır

Serkan Toygar

Recommended Posts

Serkan Toygar

araç 2011 focus at 8000 km de 4000 km dir lpg li araçta arzaı lambası yanmıyo fakat çok yakıyo birde rolantıde beklerken vuruntu yapıo rolanti bir düşüp normale dönüyo önce shell den almıştım şimdi bp den aldım biraz azaldı vuruntu ama yine var benzinde iken vuruntu yok acaba gaz filtrem mi tıkandı pislikten

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Serkan Bey, eski üyesiniz.. Kurallarımızı biliyorsunuz, yazılarınızda biraz daha dikkatli olmanızı rica edeceğim..

Arızanın sebebi muhtemelen lpg kalibrasyonundan.. Lpg'cinize gitmelisiniz..

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
araç 2011 focus at 8000 km de 4000 km dir lpg li araçta arzaı lambası yanmıyo fakat çok yakıyo birde rolantıde beklerken vuruntu yapıo rolanti bir düşüp normale dönüyo önce shell den almıştım şimdi bp den aldım biraz azaldı vuruntu ama yine var benzinde iken vuruntu yok acaba gaz filtrem mi tıkandı pislikten

Benzinde sorun yoksa lpg tekrardan kalibrasyon yaptır.

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

benzinde sorun yok sadece lpg de yapıo lpg ciye gittim prinse ne ayar verildiyse ayarı kesinlikle değişmez dedi zaten ipragazın makina mühendisi ile yolda ayar yapıldı yaklaşık 3 saat uğrasıldı bir daha problemle karşılaşmamak için onada açtım dedim ayarlarda değişme olabilirmi sonra montj yerine gittim prins yetkili servisine oda bujilerden olabilir dediler gazdanda olabilir bu depoyu bitirip tekrar bir depo alın dediler 7800 km ki bir aracın bujisinde bir problem olacağına inanmıyorum. ama şimdi bpden aldım çok hafif bir vuruntu yapıo rolantide beklerken hafifleşti

belki 2.depoda vuruntuda kalmaz ama gazı değiştirince hafifledi vuruntu

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
(düzenlendi)
benzinde sorun yok sadece lpg de yapıo lpg ciye gittim prinse ne ayar verildiyse ayarı kesinlikle değişmez dedi zaten ipragazın makina mühendisi ile yolda ayar yapıldı yaklaşık 3 saat uğrasıldı bir daha problemle karşılaşmamak için onada açtım dedim ayarlarda değişme olabilirmi sonra montj yerine gittim prins yetkili servisine oda bujilerden olabilir dediler gazdanda olabilir bu depoyu bitirip tekrar bir depo alın dediler 7800 km ki bir aracın bujisinde bir problem olacağına inanmıyorum. ama şimdi bpden aldım çok hafif bir vuruntu yapıo rolantide beklerken hafifleşti

belki 2.depoda vuruntuda kalmaz ama gazı değiştirince hafifledi vuruntu

Ya ne değişmezi bence hikaye okuyorlar ecuya reset atıp yeniden kalibrasyon yapsınlar kalibrasyondan öncede benzinde hata kodu arattır sorun yoksa dedğim gibi ecuyu resetlettir tekrardan kalibrasyon yaptırın.

Geçmiş olsun.

tarihinde Ey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Özenç

Merhaba ;

Rolantide vuruntu varsa bu ne gaz kalitesi ile ne de ayar ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.Sorunun nedeni silindirlerde eşit yanmanın olmaması ile alakalı yani enjektör büyüklüğünde ya da manifolt girişlerinde hata olabilir ,bence beklemeden servisinize başvurun.Selamlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...