İçeriğe Yönlendir

Youtube Video Problemi

Ümit Atmaca

Recommended Posts

Ümit Atmaca

Arkadaşlar, youtube ile ilgili ufak bir sorunum var, şöyle ki; mesela youtube'da bir video izleyeceğim zaman beğendiğim kısımları yada kaçırdığım yerleri tekrardan izlemek istediğimde alt tarafta beliren, videonun ne kadar ilerlediğini gösteren yuvarlak imleç yok bende, daha doğrusu videonun üzerinde fare imlecini uzunca beklettikten sonra çıkıyor ama çok tuhaf ki istediğim gibi ileri yada geri alamıyorum, sorun yaratıyor ve video donuk donuk çalışıyor bu sefer. Ne yapmam lazım arkadaşlar, bilgisi olan yada bu sorunla karşılaşan var mı? Youtube'u çok kullanıyorum ve sinir olmaya başladım bu duruma. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

youtubez.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sadık bey, verdiğiniz link lokal videolar içindir, youtube gibi web üzerinden izlenenler flash arayüzdür.

Ümit bey, adobe.com dan flashplayer'ınızı güncellemeyi denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
Sadık bey, verdiğiniz link lokal videolar içindir, youtube gibi web üzerinden izlenenler flash arayüzdür.

Ümit bey, adobe.com dan flashplayer'ınızı güncellemeyi denediniz mi?

Sani Bey, zaten 1-2 gün önce bilgisayarın açılışında Flash Player güncellemesini göstermişti ve bende yapmıştım, şuan güncel versiyon var zaten. Tekrardan tavsiyeniz üzerine bir daha en güncel versiyonuna bakayım, belki sürüm farklılığı olabilir. Teşekkür ederim.

bendede aynı problem olmuştu, K-LiteCodecPacki kurdum düzeldi. her ikisinide kursun ve güncellesin.

Sadık Bey, K-LiteCodecPack benim olmazsa olmazlarımdandır, mutlaka kuruludur ve güncellemesini de eksik etmem. Ama dediğiniz gibi yine de bilgisayarımdakini kaldırıp tekrardan verdiğiniz linkten yenisini indirip onu da deneyeyim. Hem güncel olur, daha iyi. :nazar: Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Sorun yine aynı arkadaşlar, söylediklerinizi aynen yaptım fakat sonuç değişmedi. Bu arada bilgisayarım dizüstü. İşin ilginç noktası da diğer masaüstü bilgisayarımda hiç sorun yok. Masaüstü bilgisayarımda da ACE Mega Codecs Pack yüklü ve yine Flash Player güncel versiyon yüklü, aynı videoları masaüstünde sorunsuzca izleyebiliyorum. Nedeni ne olabilir anlayamadım. Bir ufak püf noktası var ama ne?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
ayrıca internette online videoları hızlı izlemek istiyorsanız öncelikle b.sayarınıza bakım yapın.

bunu (ccleaner) kurun ve çalıştırın. Bunuda kurun ve çalıştırın.

ardından SpeedBit video indirin ve kurun. bu program video izleme hızınızı üst seviyelere çıkartacaktır.

edit: harf eksikliği

CCleaner'dan aman uzak durun, hiç bir işe yaramadığı gibi spy da bulaştırıyor pc'ye.

Sorun yine aynı arkadaşlar, söylediklerinizi aynen yaptım fakat sonuç değişmedi. Bu arada bilgisayarım dizüstü. İşin ilginç noktası da diğer masaüstü bilgisayarımda hiç sorun yok. Masaüstü bilgisayarımda da ACE Mega Codecs Pack yüklü ve yine Flash Player güncel versiyon yüklü, aynı videoları masaüstünde sorunsuzca izleyebiliyorum. Nedeni ne olabilir anlayamadım. Bir ufak püf noktası var ama ne?

Başka tarayıcılarda denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Evet evet evet CCleanar kesinlikle tavsiye edilmez etmem etmediler etmemeliler edilmiyorişte :good1:

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
hangi internet sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? kurulumu kaldrırın (eklentileri dahil) sonra yeniden kurup deneyin.

Mozilla Firefox 4.0 kullanıyorum. Hemen hemen 10 gün öncesine kadar yoktuda şimdi niye böyle bir sorun yarattı çözemedim gitti. Bunu kaldırıp 3.6 sürümünü kuracağım tekrardan bakalım ne olacak.

CCleaner'dan aman uzak durun, hiç bir işe yaramadığı gibi spy da bulaştırıyor pc'ye.

Başka tarayıcılarda denediniz mi?

Sani Bey, zaten ilk başta Google Chrome'da karşılaştım bu sorunla ve çok da kullanmadığım için kaldırdım. İnternet Explorer dersenizde nefret ettiğim için kullanmıyorum zaten sistem bileşenlerinden de kaldırdım. :D Ayrıca CCleaner programı hakkında size katılıyorum. Şimdi bir de Firefox'un 3.6 sürümünü kurup deneyeceğim, olmazsa dizüstünün başına bir hal gelicek yanii. :D:)

Evet evet evet CCleanar kesinlikle tavsiye edilmez etmem etmediler etmemeliler edilmiyor işte :good1:

Hakan Bey, yorum süper. :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
ayrıca internette online videoları hızlı izlemek istiyorsanız öncelikle b.sayarınıza bakım yapın.

bunu (ccleaner) kurun ve çalıştırın. Bunuda kurun ve çalıştırın.

ardından SpeedBit video indirin ve kurun. bu program video izleme hızınızı üst seviyelere çıkartacaktır.

edit: harf eksikliği

Virüs programları, botçular, atçılar aşı gibidir. Hastalandıktan sonra işe yaramıyorlar. :D. Yaradığını düşünen varsa psikolojiktir o. Bilmem ne kadar virüs buldu makinamda peh peh.. En iyi virüs koruma yöntemi xp kullanmamaktır.

Adobe'tan flashplayer güncelleyin 8 li versiyonlarda böyle bi sorun vardı ve tabi codecleri de güncellemekte fayda var.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
Virüs programları, botçular, atçılar aşı gibidir. Hastalandıktan sonra işe yaramıyorlar. :). Yaradığını düşünen varsa psikolojiktir o. Bilmem ne kadar virüs buldu makinamda peh peh.. En iyi virüs koruma yöntemi xp kullanmamaktır.

Adobe'tan flashplayer güncelleyin 8 li versiyonlarda böyle bi sorun vardı ve tabi codecleri de güncellemekte fayda var.

"En iyi virüs koruma yöntemi xp kullanmamaktır" muhabbetine katılıyorum ancak bilgisayarım WIN7 için yeterli donanıma sahip değil ne yazık ki. Mecburen XP kullanıyorum, gerçi memnunumda başka bir sorunum yok şuan için. Ayrıca Flash Player'ı dün akşam güncelledim. Son sürüm yani.

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
Xp çalışan bilgisayarda, Win7 çalışır...

Çalışıyorda zaten Mehmet Abi ama istediğim gibi değil, o yüzden de yüklemiyorum artık 7'yi. En az 512 mb vga, 2 gb ram ve hiç olmazsa P4 3.0 işlemci istiyor; oysa benim dizüstünde 128 mb ekran kartı, 1.99 gb ram ve 1.73 intel mobile cpu var, denedim düzgün çalışmadı. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çalışıyorda zaten Mehmet Abi ama istediğim gibi değil, o yüzden de yüklemiyorum artık 7'yi. En az 512 mb vga, 2 gb ram ve hiç olmazsa P4 3.0 işlemci istiyor; oysa benim dizüstünde 128 mb ekran kartı, 1.99 gb ram ve 1.73 intel mobile cpu var, denedim düzgün çalışmadı. :)

İşlemciden patlıyorsunuz, yoksa çalışırdı yine...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Amd Athlon 2800 işlemci

Asus A9550 128 mb

1 yada 2 gb ram emin değilim hatılamıyorum..

Bunlar ile Win7'yi rahat çalıştırıyorum

Ancak, notebook performansları benim hoşuma gitmiyor.. Notebooktaki donanımı, masa üstüne koysak uçar..

Yorum bağlantısı
Çalışıyorda zaten Mehmet Abi ama istediğim gibi değil, o yüzden de yüklemiyorum artık 7'yi. En az 512 mb vga, 2 gb ram ve hiç olmazsa P4 3.0 işlemci istiyor; oysa benim dizüstünde 128 mb ekran kartı, 1.99 gb ram ve 1.73 intel mobile cpu var, denedim düzgün çalışmadı. :(

Win7 home gibi normal versiyon sorun yapmaz centrino 1.73 bu işlemciye 4gb ramde olsa win7 nin agır versiyonları vista gibi yutar :p .

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
İşlemciden patlıyorsunuz, yoksa çalışırdı yine...

Aynen öyle Sani Bey, yükledim epeyce kullandım ama performans vasat derecede.

Amd Athlon 2800 işlemci

Asus A9550 128 mb

1 yada 2 gb ram emin değilim hatılamıyorum..

Bunlar ile Win7'yi rahat çalıştırıyorum

Ancak, notebook performansları benim hoşuma gitmiyor.. Notebooktaki donanımı, masa üstüne koysak uçar..

Vallahi Mehmet Abi çözemedim ki bir türlü, yükledim bir süre kullandım ama yok performans çok kötüydü. Benim masaüstünde 512 ram olmasına rağmen dizüstünden daha hızlı ve verimli çalışıyor.

Asıl konuya dönecek olursak biraz önce Firefox 3.6 sürümünü yükledim ve Youtube'dan video izleme sorununu çözdüm. Şimdi normale döndü ve gayet iyi. Firefox 4.0 yaramadı galiba bilgisayarıma. :p İlginize çok çok teşekkür ederim, önerileriniz ışığında bunu da halletik.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
O.Yücel Çetin

Benim bilgisayarda Youtube hiç açmıyor, tarayıcım Chrome, sorun neden kaynaklanıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Benim bilgisayarda Youtube hiç açmıyor, tarayıcım Chrome, sorun neden kaynaklanıyor acaba?

Aynısı bende de mevcut.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Bende 2--3 gündür youtube giremiyorum ...geçmişi sildim,sistem geri vs aklıma gelen herşeyi yaptım,nafile girmiyor :(

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Benim gibi ''youtube''' girme konusunda sorun yaşayan arkadaşlar...nette bu konuyla ilgili biraz araştırdım böyle bi açıklama

buldum ve işe yaradı sorunsuz youtube giriyorum..yazan arkadaşın ellerine sağlık :bravo:

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Bilgisayarıma girin. Bilgisayarıma girdikten sonra Adres bölümünde yazan Bilgisayarım yazısının bulunduğu bölüme üstteki yazıyı yapıştırın. Veya internet Explorer’da adres çubuğuna da yazabilirsiniz.

Ardından önünüze bir sayfa açılacak burada bulunan “hosts” dosyasına çift tıklayın. Birlikte aç menüsü gelecek. Buradan Not Defterini seçiyoruz. Tamam’a tıklıyoruz.Not defteri aracılığıyla hosts dosyasını açmış bulunuyoruz. Şimdi açılan bu dosyanın içinde yazan ne varsa siliyoruz. Ardından “X” ya tıklıyoruz değişiklikleri kaydetmek istiyormusunuz diye suruyor '''EVET''' diyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O dosyada yapılan değişiklikler bilgisayarınızı savunmasız bırakabilir diye biliyorum.Dikkatli olun

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar,

Hosts dosyası, ip kaynaklı dns kaynaklı durumlar için.

Chrome, mozilla gibi durumlarda başka şeyleri kontrol etmeniz gerekir.

Bilmeyenler hosts'u düzenlemesin, hiç nete çıkamayabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

resim12n.png

Kırmızı kare içine aldığım dosya'da bulunan,youtube içerikli ! satırların bir bölümünü sildim öncelikle ! sonra tekrar youtube yi

açmaya çalıştım,sorunsuz açıldı...

benimde aklımdan bilgisayara bi zarar verir miyim vs diye tamamını silmedim...baktım bi sorun yok tamamını sildi...

şu an sorunsuz açılıyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...