İçeriğe Yönlendir

Araçta Yangın Tüpünün Yeri Neresidir ?

Atilla Atun

Recommended Posts

Atilla Atun

arkadaşlar uzun zamandır aracın heryerinde tüp dolaşmıştır ayaklarımın altına bile aldım ama frene bastığımda pedallere doğru yuvarlandı.

bende kendimce yolcu tarafına monte etmeye karar verdim.?

sizce nasıl ?

sizin yangın tüpünüz aracın neresinde.?

Allah kullandırmayı nasip etmesin cümlemize.

ntp.jpg

32420233.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Atilla bey,ayakları uzatırken veya uzun boylu biri bindiğinde sorun olmazmı?nasıl tutturduğunuzuda öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Benim bagajda sabit...

Muayenede "yangın söndürücü sürücüye uzak" şeklinde hafif kusur sayıldı.

Atilla bey,

"Allah kullandırmayı nasip etmesin." cümlesinden düşündüğünüzden farklı bir anlam çıkıyor.

"Allah kullanmak zorunda bırakmasın" demek istediniz galiba...

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

Bence kumaşa yapışan cırt cırt bandı tüpe sarıp sürücü koltuğunun altına koyun..siz çekmeden yerinden çıkmayacaktır..

Ben o şekilde sabitledim...

tarihinde Hasan D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ben yangın söndürücüyü sağlık çantasıyla birlikte bagajda taşıyordum. LPG montajından sonra gittiğim muayenede söndürücü şöförün uzanabileceği yerde değil diye hafif kusur yazmışlar :) Daha önceki muayenelerde de aynı yerde dururdu ama ilk defa kusur olarak yazıldı.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Benim yangın tüpü de bagajda. Muayenede kusur falan yazılmadı. Bence şöför koltuğunun solunda bulunan boşlukta durmalı.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun
Benim bagajda sabit...

Muayenede "yangın söndürücü sürücüye uzak" şeklinde hafif kusur sayıldı.

Atilla bey,

"Allah kullandırmayı nasip etmesin." cümlesinden düşündüğünüzden farklı bir anlam çıkıyor.

"Allah kullanmak zorunda bırakmasın" demek istediniz galiba...

evet cümleyi tekrar okuyunca size hak veriyorum .kusura bakmayın yanlışlık olmuş

saygılar

Atilla bey,ayakları uzatırken veya uzun boylu biri bindiğinde sorun olmazmı?nasıl tutturduğunuzuda öğrenebilirmiyim

sürücü koltuğu benim.eşimin ayakları değmiyor bile koltuk bayaği geride.oğlumda arka sağda bebek koltuğunda.

arabaya 3 ümüzden başka binen yok.

çift taraflı cırt cırt deikleri banttan aldım erkek ve dişi diyorlarmış bende yeni öğrendim.1 metresi 2 lira tuttu sadece bir tarafını kullandım.

tüpün etrafına sardım paspası 4 yerden kestim ve halının üstüne sabitledim paspasda üstünde zaten çok kolay oldu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yangın tüpünü amacına uygun yere koymuşsunuz tebrikler.. Ama yerine çok daha iyi sabitlenmeli diye düşüyorum..

Allah korusun bir kaza anında olmadık yerlere fırlayabilir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ön yolcu koltuğu altı. Mercedeslerde gördüm. O günden beri arabada orada durmakta.

Hem görüntü kirliliğide yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Fusion'da ön yolcu koltuğu oturma kısmı yukarıya doğru açılır ve altında, yangın söndürücünün tam sığdığı saklama yuvası var. Benim ki orada, Fusion'un sevdiğim bir özelliği de bu... :)

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

belki kullanımı kolay bi yer ancak göze hiç hoş görünmüyor tabii sizi rahatsız etmiyorsa güzel yer bulmuşsunuz

Yorum bağlantısı

benim de bagajda stepneye bagaj ahtapotuyla sarılı duruyor.tek elle zorlanmadan rahatça çıkarılabiliyor.ön koltukların altında dursa daha zor olur çıkarması

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
ön yolcu koltuğu altı. Mercedeslerde gördüm. O günden beri arabada orada durmakta.

Hem görüntü kirliliğide yapmıyor.

benim orada cd changer var :D :D

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Bende yagın söndürücü yok komple boşalttım arabayı bir tek kriko ile bijon anahtarı var

Az yaksın diye mi yoksa satmaya niyetlendin onun için mi? :nazar::p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
benim orada cd changer var :p:nazar:

hee.. tüh istiyorsan söküp bana yolla ben yangın tüpünü sana yollayayım hem yerini de hazırlamış olursun ;)

Yorum bağlantısı
Atilla Atun
Kapı eşiğine şerit led... Enteresan :flowers:

modifiye bölümünde kapı eşiği adı altında başlık var detaylı resimlerde mevcut.oraya bakın derim

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Söndürücü bagajda olunca, TÜVTÜRK hafif kusurlu sayıyor (Ulaşılması zor yerde diye). :D

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

muayenede arka koltuğa koyun yangın söndürücü ile ilkyardım çantasını :lol2:

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran

Yangın söndürücülerin araçta bulunması zorunlu yasaya göre fakat araçların çoğunda bunun için zemin hazırlanmıyor bile. Önce araçlara bu zorunluluk getirilmeli, tıpkı arka koltuklarda emniyet kemeri bulundurma zorunluluğunu pratiğe döktükleri gibi.

Ben bagajda tutuyorum ama her bagajı açtığımda da tüpü farklı yerde buluyorum. Sabitlemek için herhangi bir aparat yok.

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
Bagaj halılı ise, cırtlı kılıflar çözüm olabilir. Benimkisi bagajda sabit duruyor.

Halı diye sınıflandırmak ne derece doğru olur bilmiyorum ama orijinal döşemesi var. Onu da cırtlı kılıf tutar mı pek emin değilim. ;)

Yorum bağlantısı
Yıldıray Demirkıran
:D Halı diyelim biz ona. ;)

Kılıfın altında ve yan tarafında cırtlar var. Bagajda kenara gelecek şekilde yerleştirdiğinizde hiç oynamıyor yerinden. :good1:

Ben o cırtları niye farketmedim acaba? ;) İşten çıkayım ilk işim bakmak olacak :good1:

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Bence yolcu bolumunun ayak kısmında olmamıs yolcuyu rahatsız edebileceğini dusunuyorum...

Bende bir tane sürücü koltuğun altında . bagajda da bir 1 kiloluk birde 2 kiloluk toplamda 3 adet yangın söndürücü bulunmaktadır...

Biraz abartmışmıyım ne :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...