İçeriğe Yönlendir

Ufak Bir Makyaj....Fusion Ön Panjur Yenileme Çalışmaları

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Aracın ızgarası gri renk olduğu için battı biraz :) bende astar ve tampon boyası ile makyajladım, birde krom çitayı krom pastası ile güzelce parlattım.

10856.jpg

sol taraf pasta uygulanmış hali.

10870.jpg

10891.jpg

10915.jpg

10945.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Nefis olmuş, nasıl bir pastadır bu plastiği parlatmış? Markası nedir?

Abi plastik kısım boyanmış; krom bölge parlatılmış :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zenci staylalar, nikelaj denmişse de sonuçta plastik bazlı bir nikelaj, normalde pek parladığını görmedim onun :mamba:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Zenci staylalar, nikelaj denmişse de sonuçta plastik bazlı bir nikelaj, normalde pek parladığını görmedim onun :good1:

Abi yolladığım açık mavideki nikelajlar nasıldı? :mamba:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Adamlar aşmış, onlar gerçek krom muhtemelen AIS 304 çeliğidir, plastiğin banyo yapmışı değildi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

musluk parlatma pastası diye bir yapı marketten almıştık, durup duruyordu aslında boyamayı düşünüyordum boyarken tinerin kokusundan olsa gerek bir anda pastayı kullanmak aklıma geldi. :mamba:

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Benim de dikkatimi çekmişti. Tamponun siyah kısımlarına kıyasla, panjur gri duruyor. Ben sökmeye üşendiğim için hala duruyor.

Şu, torpido üst kapağını boyadığım mat siyah boyadan arttı aslında ama, bu sefer de panjur koyu siyah olacak, tampon soluk siyah duracak... :good1:

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Bir de; bu panjur çok girinti-çıkıntılı. Düzgün bir boyama yapmak gerçekten zor iş... :p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

4 yönden yaklaşık 45 derecelik açı ile hafifce iki kat geçmek gerekiyor, aslında çokda zor değil, ben pek boyadan anlamam ama çokda zorlanmadım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Sönmez
Hüseyin hocam,bende aynen senin gibi panjuru boyamayı düşünüyorumda,astar atılması şartmı?

Şart, çünkü plastik PP hammaddeli boya tutmaz yada zor tutar, astar bilhassa taş çarpması gibi zararlardan korur, üst taraftaki ızgarayı astar ile boyadım çok güzel oldu alt tarafa astar yetmedi astarsız boyadım dökülmeler oldu.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Onur hocam bilirsin adesyon değerinin boyanın yapışabilmesi ve tutunabilmesi için gereklidir bunu da astar ile sağlayabilirsin, zira PP plastik hammaddesinin yüzey enerjisi oldukça düşük, bu yüzey enerjisini ancak astar gibi dolgu malzemesi ile sağlayabilirsin.

Hııı,anlaşıldı şimdi,astarın bir maliyeti yokta,olurmu olmazmı diye merak etmiştim...

Maliyet aynı astar kullanılmaddığı zaman kapatma için astardan daha pahalı olan boyadan daha fazla atmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

boya min. 2 kat olmalıdır, astar için tek kat yeterli görülüyor, ben sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...