İçeriğe Yönlendir

Kompakt Fotoğraf Makinesi Önerileriniz

Oğuzhan Demir

Recommended Posts

Oğuzhan Demir

Arada bir hatıra olsun diye fotoğraf çekenlerdenim, elimin altında idarelik bir makine olsun istiyorum.

16:9 modu kullanma taraftarıyım. Genelde makinem 3-5 Mp ye ayarlı olur 10-12 Mp'yi gereksiz bulmuşumdur kendi adıma.

Güzel fotoğraf çeksin, pilli olsun, bonus karta 12 taksit olsun bana yeter.

Anlayan arkadaşların önerilerini bekliyorum. Benim gözüme takılan modeller:

Kodak C143 - 139 TL

Canon Power Shot A495 - 149 TL

Fujifilm Finepix AV150 - 169 TL

Nikon Coolpix L23 - 199TL

Aslında arkadaşta eski bir Slr var da, yenisini almaya ikna edemedim, yoksa direk ona çökmüştüm :p

İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Canon iyidir bu secenekler arasinda. Bonusla anlasmasi oln internette goldpc var. O siteyi de nir inceleyin.

saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

200TL ye kadar alınabilecek en iyi 2 makine fuji jv100 ve kodak m550 dir.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

CANON alırsanız mutlaka sonunda IS olsun çok farkediyor. Titreşimi engelliyor. Canon'un kompakt olarak A 590 IS var çok çok memnun değilim. Sanki geçen elime bir FUJIFILM geçti aynı ışıkta daha net ve aydınlık görüntüler yakaladım ama manzara çekiminde uzaklar mozaik gibi göründü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Su geçirmeyen kompaktları bilen var mı, profesypnel dalgıç olarak değilde, üstüne su damlası vs. gelse de bozulmayanlar vardı?

Hızlıal sitesinde bonusla şimdi al eylülde 12 taksit ödemeye başla gibi bireyler vardı..Belki marka model tutar oradan alınabilir..

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital...3.4255.0095.htm

Ekimde ödemeye başla... :)

Sn. Toker, sanırım bu hızlıal sitesi ile pek bir haşır neşirsiniz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Su geçirmeyen kompaktları bilen var mı, profesypnel dalgıç olarak değilde, üstüne su damlası vs. gelse de bozulmayanlar vardı?

Sn. Toker, sanırım bu hızlıal sitesi ile pek bir haşır neşirsiniz :coffee:

Ne yaparsın abi, adında hızlı geçiyor, e bizimde kanımız hızlı..Oradan bir sempati durumları var yani..:(

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
(düzenlendi)

Olympus'un cihazlarından bütçenize uygun olan modellerini seçebilirsiniz, bu markayı kullanmış biri olarak diyorum; gerçekten görüntü kalitesi iyi olan cihazlardan, mesela bir iki model örneği verdim;

1- Olympus FE 4040

2- Olympus D-700

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

arkadaşlar öneriler için teşekkürler hepsini incelemeye alıyorum şimdi.

profesyonel bi arkadaş NİKON veya CANON'dan şaşma dedi, incelemeye devam :)

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

abi sakın o nikonu alma diğerlerine göre bulanıklık yapar aralarında en iyi fujı hepsinden de sattım enaz geri dönüş fujide oldu aynı zamanda renkler daha canlı cıkıyor o fuji modelinde panoromik çekim yapar yakın çekimi fena değildir sesli video cekimi yapabilirsiniz yani cektiginiz videoyu izlerken makinadan ses gelir o fiyatlardaki oly larda yoktur bu özellik. kodak fotorafçılıktan daha çok baskıda iyidir baskı makinalarında yeni dönemde. fujide otomatik sahne tanımlama modu var gece gece moduna gecer yakına tuttugunuzda yakın cekime vsvs. video esnasında zoom yapabilirsiniz nikon canon derseniz yüksek fiyatlı olanları tavsiye ederim bi avm ye gidip hepsini deneyin derim ben ...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim önerileriniz için. hızlıal.com'dan 189 TL'ye Canon Powershot A3000 IS aldım.

Aslında pilli istiyordum ama hem makina hoşuma gitti hemde bataryası 24 TL olunca yedek bataryayla kullanırım dedim.

İlk bakışta çok memnun kaldım detaylı incelemeden sonra görüşlerimi ve örnek resimleri paylaşırım Fotoğraflarımız bölümünde

Bu konu kapatılabilinir.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim önerileriniz için. hızlıal.com'dan 189 TL'ye Canon Powershot A3000 IS aldım.

Aslında pilli istiyordum ama hem makina hoşuma gitti hemde bataryası 24 TL olunca yedek bataryayla kullanırım dedim.

İlk bakışta çok memnun kaldım detaylı incelemeden sonra görüşlerimi ve örnek resimleri paylaşırım Fotoğraflarımız bölümünde

Bu konu kapatılabilinir.

Pilli almayın bu makineler hızlı pil tüketiyor. (GP 2700 mAh * 2 adet pil) * 2 = 1500 mAh canon batarya

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Evet arkadaşlar makineden çok çok memnun kaldım. Kendi çekimleri gayet başarılı ama manuel yapılan ayarlarla çok daha güzel kareler yakalana biliniyor.

Daha tam alışmasamda tatmin oldum. Şuana kadar yaklaşık 200 resim çektim kurcaladım ettim batarya hala tam dolu görünüyor.

Deneme amaçlı önüme ne gelirse çektiğim bir kaç örnek resim. Canon Powershot A3000 IS

Tesbihim

09062011021.jpg

Gece yarısı tam karanlıkta Auto modda flaşlı (biraz dağınık kusura bakmayın)

09062011049.jpg

Balkonumdan Ağrı dağı

09062011050.jpg

Balkonumdan gelecekte yiyeceğim üzüm

09062011063.jpg

Tam karanlık ortamda 3. kattan (yine balkondan) flaş denemesi

09062011075.jpg

Gece resimleri

09062011084.jpg

09062011087.jpg

By Oğuzhan Demir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Fuat abi ben 2 sene Fujifilm s5800 kullandım. 700-800 hatta 1000 TL'lik makinalarla kıyaslamayacaksan kesinlikle alabilirsin. :good1:

Optik zoom ve macro zaten fazlasıyla yeterlidir, tam manuel kullanımı da zorlamaz, auto mod'da da çok iyi sonuçlar verir. Bitmeden al derim. 2-3 ay önce sattım s5800'ü 250 TL'ye.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Selçuk Keleş

Kolay taşınabilecek, günlük basit çekimlerde işimi görebilecek bir fotoğraf makinası arıyordum ve Panasonic FS16 'yı seçtim. Daha ucuz Panasonic modelleri vardı ancak lensinin Leica olması beni bu modele yönlendirdi. Artı ve eksilerini zamanla güncellerim.

Artıları :

Ölçülerine göre fotoğraf ve HD film çekimi tatmin edici.

Batarya ömrü tatmin edici.

Menüleri kullanışlı zaten her zaman sevmişimdir Panasonic'in menülerini.

Eksileri :

Loş ortamlarda flaşsız çekimlerde fotoğraf kalitesi düşüyor.

Fiyatı : 290 TL (KDV dahil)

Gümüş, kırmızı, pembe, siyah renk seçenekleri var.

Üretici linki : http://www.panasonic...?trackInfo=true

• 14 Megapiksel
  • 28mm geniş-açı 4x Optik zum LEICA DC Lens
  • El titremesi kaynaklı bulanıklığı önleyici MEGA O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici)
  • Akıllı sahne seçicili iA Akıllı otomatik mod
  • HD Film Kaydı (Motion JPEG Formatında 30 fps'de 1.280 x 720 piksel)
  • Akıllı çözünürlük teknolojili 5x Akıllı zum
  • LUMIX görüntü yükleyici
  • 3.6V Lithium Ion batarya ile yaklaşık 270 fotoğraf pil ömrü
  • 118 gr.
  • SD Hafıza Kartı, SDHC Hafıza Kartı, SDXC Hafıza Kartı desteği
  • Şarj cihazı, Batarya, AV Kablosu, USB Kablosu, AC Kablosu, Bilek Askısı, CD-ROM

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman
Su geçirmeyen kompaktları bilen var mı, profesypnel dalgıç olarak değilde, üstüne su damlası vs. gelse de bozulmayanlar vardı? Sn. Toker, sanırım bu hızlıal sitesi ile pek bir haşır neşirsiniz :rolleyes:

canon powershot d10 modeli var. 10 metreye kadar su geçirmiyor,çarpmaya darbeye toza karşı dayanıklı.ben almıştım geçen sene.çekimleri gayet iyi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiyatı : 290 TL (KDV dahil)

Gümüş, kırmızı, pembe, siyah renk seçenekleri var.

Üretici linki : http://www.panasonic...?trackInfo=true

Benimki seninkini döver :p

http://www.canon.com...rShot_A3300_IS/

Canon PowerShot A3300

16.0 Megapiksel

28 mm'lik 5x zoom lensi

Optik Görüntü Sabitleyici

7,5 cm (3,0”) LCD

Akıllı Otomatik, Kolay mod ve İpuçları ve Öneriler

Dinamik IS ile HD Video (720p)

Önizleme Kontrolü ve Yaratıcı Filtreler

Yüz Tespiti, Otomatik Kırmızı Göz Düzeltme

DIGIC 4

Li-ion pil

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...