İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Egr Valfi Iptali Bilgi

Oguz Can

Recommended Posts

caner öztürk

Konu bulamadim ben actim resimli anlatim var mj acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konu bulamadim ben actim resimli anlatim var mj acaba

Konunuz birleştirilmiştir. Baştan sonra okumanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Yigit Özdal

Herkese Hayırlı Günler

Bir çok kişi EGR iptali yaptır diyor,bazıları ise yaptırma tarzında konuştu merak ettin ne artıları var ne eksileri var.Şimdiden Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese Hayırlı Günler

Bir çok kişi EGR iptali yaptır diyor,bazıları ise yaptırma tarzında konuştu merak ettin ne artıları var ne eksileri var.Şimdiden Teşekkürler.

Konunuz birleştirilmiştir.

Buradan devam edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
önder deli

Selamlar;

egr iptali için bildiklerimiz paylaşabilir miyiz?

öncelikle egr nedir?

öncelikle birkaç soru benden

Egr temizliği nasıl yapılır?

temizlersek avantajları ne olur?

egr iptali nasıl yapılır?

avantajları dezavantajları neler?

cevapları bilen ustalarımız cevaplar ise bende uygulayıp fotoğraflı olarak bu konu üzerinden bir kılavuz daha oluşturabiliriz.

Yorum bağlantısı

Selamlar;

egr iptali için bildiklerimiz paylaşabilir miyiz?

öncelikle egr nedir?

öncelikle birkaç soru benden

Egr temizliği nasıl yapılır?

temizlersek avantajları ne olur?

egr iptali nasıl yapılır?

avantajları dezavantajları neler?

cevapları bilen ustalarımız cevaplar ise bende uygulayıp fotoğraflı olarak bu konu üzerinden bir kılavuz daha oluşturabiliriz.

Önder Bey;

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Orhan

ben iptal etmekten ziyade temizleme taraftarıyım. egr'nin amacı nox gazı salınımını azaltmak.  wv nin  milyar dolarlar ödeyeceği duruma araçlarımızı kendi ellerimizle getirmeye gerek yok bence. fazladan 3 5 beygir için benim içim el vermiyor yapmaya.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Osman Şimşek

Arkadaşlar konuyu baştan sona inceledim.konuyu sonuca ulastiramadim.2005 model Mondeo tdci için yazıyorum.simdi bu valfi mekanik olarak yada yazılımsal olarak iptal eden ve özellikle en az 6 ay test etmiş olan siz kullanıcılarin su soracagim soruları yanıtlar ise bu konuyu sonuca baglayabilecegimize inanıyorum.

1.yazilimsal olarak iptal ediliyormu ?

2.mekaniksel iptalde arıza ikaz veriyormu ?

3.turbo şarj ile bir problem yasadinizmi ?

4.yakit tahmini kaç lt etkiledi ?

5.motorda performans etkileri nedir ?

6.egzos emisyon testinden gecebildinizmi ?

7.motor isi problemi yasadinizmi ?

8.motor yağı kullanım ömrü etkileri neler ?

9.kisin motor isinmasinda etkileri neler ?

10. İptal sebepli arızalar varmı?

Eklemek istedikleriniz de yazabilirsiniz.

Lütfen sadece egr iptali yaptıran arkadaşlarım cvp lar ise hem memnun oluruz.hemde konuyu okuyan arkadaşlar daha net bilgi alırlar.cumleten hayırlı akşamlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Serviste yazılım günceleme isteyin.. Egr den bahsetmeyin anlamazlar.. Egr kapanıyor... Basit..

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar konuyu baştan sona inceledim.konuyu sonuca ulastiramadim.2005 model Mondeo tdci için yazıyorum.simdi bu valfi mekanik olarak yada yazılımsal olarak iptal eden ve özellikle en az 6 ay test etmiş olan siz kullanıcılarin su soracagim soruları yanıtlar ise bu konuyu sonuca baglayabilecegimize inanıyorum.

Lütfen sadece egr iptali yaptıran arkadaşlarım cvp lar ise hem memnun oluruz.hemde konuyu okuyan arkadaşlar daha net bilgi alırlar.cumleten hayırlı akşamlar.

Soru numaralarına göre cevap veremem. Ben bildiklerimi yazıyım siz cevabın hangi soruya denk geldiğine karar verin.

Bende mekanik olarak iptal edildi. Arıza ışığı yanmadı, emisyon sorunu olmadı. Çekişte ve yakıtta fark hissedemedim.

Yazılımsal olarak da iptal ediliyor ancak yetkili servisler yazılım güncelleme işine pek girmek istemiyorlar.

Bana sorarsanız yazılım güncelleterek iptal ettirin derim. Daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek
(düzenlendi)

Soru numaralarına göre cevap veremem. Ben bildiklerimi yazıyım siz cevabın hangi soruya denk geldiğine karar verin.

Bende mekanik olarak iptal edildi. Arıza ışığı yanmadı, emisyon sorunu olmadı. Çekişte ve yakıtta fark hissedemedim.

Yazılımsal olarak da iptal ediliyor ancak yetkili servisler yazılım güncelleme işine pek girmek istemiyorlar.

Bana sorarsanız yazılım güncelleterek iptal ettirin derim. Daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

. Bilgi için teşekkür ederim. tarihinde Ali Osman Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

1- yazılımsal olarak iptal ediliyor ben ankara megachip te yaptırdım

2-mekaniksel iptalide yaptırdım herhangi bir arıza durumu olmadı

3-herhangi bir sorun yok 

4-yakıt hiç etkilemedi ilginçtir araç şehir içi ve şehir dışı aynı yakıyor şehir dışı 3 devir civarında kullandığımdan (140-150 km/h)

5- performans gibi bir faydası zaten olmaz egr nin

6- muayeneden sonra yaptırmıştım yeni muayene haziran 2017 de o zaman görecez geçip geçmeyeceğini

7-motor ısı problemi yok

8- 5/40 yağın ömrü 15000 km dir ben 10000 de değiştiriyorum 

9- şuan kış mevsimindeyiz 2. kışı herhangi bir sorun yok

10- sorun yok 

umarım yeterlidir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...