İçeriğe Yönlendir

İzmirde Lpg Ç&#246zümü Için Tavsiye

Murat Kulaç

Recommended Posts

Murat Kulaç

Merhaba arkadaşlar forumdaki ilk mesajım bu. Forumu yaklasık 2 hafta önce araç bakarken keşfettim ve üye oldum. Bu arada 2000 mod focus 1.6 Ghia Sedan bir araç aldım. Forumda bu başlıkları didik didik ettikten sonra ve dışarıda da araştırmalar yaptıktan sonra lpg ye karar verdim.Bu iş için uşaltığım isim Bornova 3.sanayide Osman Kaptan - Kaptan Otogaz oldu. Öncesinde uzunca bir süre osman bey ile görüştük. Konusuna çok hakim ve bilgili. zaten 12 yıldır montaj işi yapıyormuş. Aracım 110 bin km de olduğu için ve 150 binlerde satacağımı söylediğim için atiker önerdi. Boşu boşuna diğerleri için 300-400 tl fark ödeme dedi ve bende güvenerek montajı yaptırdım ve hemen ruhsata işlettim. Sonuç itibariyle bu sürede lpg ile 2000 km yol yaptım.bir sorunla karşılaşmadım. depo 35 lt simit tank ve 67,00 - 68,00 TL ye doluyor. Ortalama 28-29 lt lpg alıyor. bir depo lpg ile 350-360 km yol yapıyorum. (Tamamen lpg bitip benzine geçince km yi sıfırlıyorum). Bana çok ekonomik geldi ve memnunum. Uzun araştırmalarım sonucunda dikkat edilmesi gereken hususları aşağıda sıralamak istiyorum.

1-Montaj istasyonunun kesinlikle yetkili bayii olup olmadığını kontrol ediniz

2-Taktıracağınız kitin yedek parça-yazılım yaygın olan markalardan birini seçiniz

3-Hangi kiti taktırırsanız taktırım mutlaka işinin ehl-i olan bir ustaya montaj yaptırın.

Ben Osman kaptandan (kaptan otogaz) çok memnun kaldım önerebilirim - hatta gittiğinizde sarı focus-murat derseniz tanıyacaktır. Yolunuz hep açık-kazasız olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...