İçeriğe Yönlendir

Canon A590Is Lens Arızalandı, A3300 Aldım.

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benim Canon A590is fotoğraf makinasının lensini Arda eliyle zorlayarak bozmuş..

Arkasından ben de fayansa sertçe düşürdüm... Elektroniği hasar görmemiş gibi görünüyor..

Lens açılıyor ama ilk açılmada odaklamıyor, az bişey zoomlamak gerekiyor ve belliki bir kaç dişli kırılmış, girip çıkarken ses yapıyor..

Buna yapacak bir şey varmıdır.. ?

Servise göndersem tamir edilir mi.. ?

Daha önemlisi Tavsiyeniz ne olur.. ?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

servis tamir ediyorda sonra klasik anlamsız bir fatura geliyor. Sonuçta onay almadan tamire başlamıyorlar bence yollayın servise fiyat bilgisi çıkarsınlar astarı yüzünden pahalıya gelirse yeni birşeyler bakalım.

Bir ikinci seçenekte açıp içine bakmak :mamba: ( düşündüm tekrar bu biraz sıkıntılı stabilizer olduğu için lenste birkaç cam parçasını aşağı yukarı oynatan motorlar var stabilizasyonu sağlamak için onlar biraz sıkıntı yaratabilir açılırsa )

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Servis astarı yüzünden pahalıya gelir, Mehmet'im. Benzer bir arızada arkadaşımın 180 liralık makinası için 250 lira gibi bir şey istemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Benim Canon A590is fotoğraf makinasının lensini Arda eliyle zorlayarak bozmuş..

Arkasından ben de fayansa sertçe düşürdüm... Elektroniği hasar görmemiş gibi görünüyor..

Lens açılıyor ama ilk açılmada odaklamıyor, az bişey zoomlamak gerekiyor ve belliki bir kaç dişli kırılmış, girip çıkarken ses yapıyor..

Buna yapacak bir şey varmıdır.. ?

Servise göndersem tamir edilir mi.. ?

Daha önemlisi Tavsiyeniz ne olur.. ?

Tespit yapılmış, Demekki detaylar bu kadar net anlaşıldı ise içide açılmış :mamba:

Abi sen onu çağlar abinin dediği yere bırak :)

Tamiri yenisini geçer ama yinede bi göstermekte fayda var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet, senin bölgende yetkili servis var ise gönderip mutlaka şansını dene,

yoksa kargo ile yollamaya bile değmeyebilir alacağın sonuç.

Bölgemde servis yok Mustafa...

Tespit yapılmış, Demekki detaylar bu kadar net anlaşıldı ise içide açılmış :rolleyes:

Abi sen onu çağlar abinin dediği yere bırak :good1:

Tamiri yenisini geçer ama yinede bi göstermekte fayda var

Açmadım...

Daha önceki makinayı lens açıkken yer düşürmüş ve aynı şekilde bozmuştu.. O daha kötü durumda olduğu için onu açmıştım...

Gördüğüm şuydu...

Kesinlikle lensin içi açılmamalı.. Toplamak mümkün değil bence..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Gel sana biz Şundan alalım.Bana da dua edersin.(Fiyata bakma daha uygun alacaz ama 1 aya yakın beklemek kaydıyla)

Ya da istersen Ulaş'ın makineden alalım Artık arabayı mı satarsın bilemem :good1:

İlker abi bu fiyata SLR alırız Mehmet abi ye :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gel sana biz Şundan alalım.Bana da dua edersin.(Fiyata bakma daha uygun alacaz ama 1 aya yakın beklemek kaydıyla)

Ya da istersen Ulaş'ın makineden alalım Artık arabayı mı satarsın bilemem :D

Abim..

1. seçenek güzelmiş... Ancak ciddi soru işareti şu; Ben bunu nasıl muhafaza edeceğim :rolleyes:

2. seçenekte gördüğüm turbo dizel galiba abi. Bana tüplü bişeyler bulalım.. :good1:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Bölgemde servis yok Mustafa...

Açmadım...

Daha önceki makinayı lens açıkken yer düşürmüş ve aynı şekilde bozmuştu.. O daha kötü durumda olduğu için onu açmıştım...

Gördüğüm şuydu...

Kesinlikle lensin içi açılmamalı.. Toplamak mümkün değil bence..

Tamiri en az makinanın 4/3 fiyatı olur tahminimce

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-k...49627622/detay/?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cevap rakamsız:Burada servis var istiyorsan bana gönder bir verip fiyat alalım.Hayır arar söylerdim ama korkuyorsun ya o yüzden aramıyorum :rolleyes:

Abi tamir için en az 250 lira isterler...

Uğraştığımıza değmez diye tahmin ediyorum..

Yarın arar sorarım ben... Merakımız gitsin...

1 numaralı makinanın parasını bi öğrenelim abi.. Diğeri RR abi.. Baktık geçtik.. yeter bize :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Abi tamir için en az 250 lira isterler...

Uğraştığımıza değmez diye tahmin ediyorum..

Yarın arar sorarım ben... Merakımız gitsin...

1 numaralı makinanın parasını bi öğrenelim abi.. Diğeri RR abi.. Baktık geçtik.. yeter bize :rolleyes:

Benim yazdığım iletiyi görmemişsin abi bi bak..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Anıl'cım abimden çarptığım bir SLR makinem ve lens ordusu var.İnanol profesyonel olmadığımız sürece o çantayı taşımaktansa ölmeyi tercih ediyorum.SX30 kompakt ya da Semiprofesyonel diye geçiyor Amerika'dan arkadaşlara getirtiyoruz daha uygun oluyor açıkcası

Cevap 1:Arda'nın elinin erdiği yerde olmayacak ve iyi bir çantan olacak

Cevap 2:Sanırım dizel falan değil de Bentley gibi birşey o.Ama makine denebilecek 3-5 makineden biridir.

Cevap rakamsız:Burada servis var istiyorsan bana gönder bir verip fiyat alalım.Hayır arar söylerdim ama korkuyorsun ya o yüzden aramıyorum :rolleyes:

evet o konuda haklısınız taşımak biraz sıkıntılı :D yatan bir lens ordusu varsa ben onlarla ilgilenirim seve seve :good1: taşırım da onları :wub:

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Benim ufaklık makinayı düşürdü ve pil haznesinin tırnağını kırdı.Kasa kısmındaki tırnağı onarmak için tüm on kasanın değişmesi gerektiğini söyledi servis ve 36 euro + kdv gibi bir fiyat çıkarttı.Gerçi ben kendim tamir ettim ve epey güzel oldu.Ama fiyat konusunda size bir bilgi verebilir bu durum Mehmet Bey.

Servise bir telefon açıp fiyat sorula bilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi

http://www.macrofoto.com.tr/default.asp

bura ile bir görüş,Murat abi çok düzgün bir esnaftır.. Yapılacak birşey ise Garantiden Fatih tavsiye etti dersen fiyattada yardımcı olur..

Fatih görmemiştim... Yarın arayayım.. konuyu ve arızayı özetleyeyim.. görüşünü alayım...

Öğrenme işi kolay bir maile bakar.Türkiye gibi çok pahalıya gelmese de yarısından biraz fazla gibi oluyor.Önemli olan senin olaya bakışın is590 gibi bir makine değil bu HD video çekebilme,ultrasonik motor falan gibi şeyleri var.Bir de Şirinyazıdaki o kurbağalar yaklaşık 6metre uzaktaydı o düzeyde zoom var yani.

Abi.düşündümde..

Ben kompakt devam edeyim.. En azından bozulunca fazla üzülmem ki.. Kesin bu olay Arda'nın aklı erene kadar devam eder gibi geliyor bana..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başımıza geldi, makineden yüksek rakam çıkarıyorlar.

Arda'yı tebrik ederim, 3 kişilik diyorum hep. Hiç kardeşine benzememiş :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim ufaklık makinayı düşürdü ve pil haznesinin tırnağını kırdı.Kasa kısmındaki tırnağı onarmak için tüm on kasanın değişmesi gerektiğini söyledi servis ve 36 euro + kdv gibi bir fiyat çıkarttı.Gerçi ben kendim tamir ettim ve epey güzel oldu.Ama fiyat konusunda size bir bilgi verebilir bu durum Mehmet Bey.

Servise bir telefon açıp fiyat sorula bilir.

Benim makinanın'da pil kapağının tırnağının biri kırılmış...

Komple kasa 27 dolar + 6 dolar kargo

http://cgi.ebay.com/Canon-PowerShot-A590-F...=item5643fc24ae

http://www.letsgodigital.org/tr/25022/fujifilm-finepix-hs10/ bu makinaya da bakmakta fayda var mehmet abi.1 ay kadar önce bestbuy da fiyatı 900 lira civarındaydı.

Yok abim... şimdilik bakmayalım... Bunu da bozarız biz...

Sony'yi lensin üstüne düşürmüştü..

Bunu da zorlamış bozmuş...

Neden yaptın dedim..

Çektiğim fotoğrafa bakacaktım.. Burası kapamadığı için göstermedi ben de elimle ittim diyor..

Muhtemelen gösterme moduna geçiremedi..

Başımıza geldi, makineden yüksek rakam çıkarıyorlar.

Arda'yı tebrik ederim, 3 kişilik diyorum hep. Hiç kardeşine benzememiş :yes:

Meraklı ve cesur..

Baba bir şey söyleyeceğim ama çok kızacaksın diyerek geldi yanıma :flowers:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ya göle düşerken elinde makine de olsaydı, yani uzatmalar bugüne kadarmış :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Benim makinanın'da pil kapağının tırnağının biri kırılmış...

Komple kasa 27 dolar + 6 dolar kargo

http://cgi.ebay.com/Canon-PowerShot-A590-F...=item5643fc24ae

Yok abim... şimdilik bakmayalım... Bunu da bozarız biz...

Sony'yi lensin üstüne düşürmüştü..

Bunu da zorlamış bozmuş...

Neden yaptın dedim..

Çektiğim fotoğrafa bakacaktım.. Burası kapamadığı için göstermedi ben de elimle ittim diyor..

Muhtemelen gösterme moduna geçiremedi..

Meraklı ve cesur..

Baba bir şey söyleyeceğim ama çok kızacaksın diyerek geldi yanıma :)

Abi çok güldüm yaaa :ohooh:

Arda'dan değerli mi bi makine. Kızmadın dimi babası?

Bu arada Çağlar abi, senin Umut, kız arkadaşımın facebook sayfasını süslüyor ve görenler bayılıyor :unsure:

Bu çocuk bu zamandan kapışılıyorsa, büyüyünce zor anlar yaşatacak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi çok güldüm yaaa :ohooh:

Arda'dan değerli mi bi makine. Kızmadın dimi babası?

Gülme Sani.. Zarara gülünmez :)

Kızdım mı ? Tabiki kızdım...

İşin garibi ben Arda'ya kızdıkça Merve üzüldü...

Bu sebeple fazla uzatmadım..

Şu an itibari ile tüm eşyalarımın kullanımını Arda'ya yasaklamış bulunuyorum...

Yaramaz çocuk...

Çok da güzel fotoğraf çekerdi.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Çok da güzel fotoğraf çekerdi.. ;)

Evet, benim makinede yaptığı pozlamayı unutamam. :):flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evet, benim makinede yaptığı pozlamayı unutamam. ;):flowers:

Evet.. Ankara'daydı değil mi.. ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...