İçeriğe Yönlendir

Park Ampulu Değiştirme

Anıl Demirtaş

Recommended Posts

Anıl Demirtaş

Arkadaşlar aranıza beyaz 1.4 tdci beyaz fiestamla katıldım.Geçen hafta aldım 2009 model.Yalnız size sormak istediğim konu bizim araçlarda far park ampulu nasıl değiştiriliyor.baya bi inceledim fakat bir sonuca varamadım.far sökülmelimi kapak gibi bişey mevcut mu?yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Arkadaşlar aranıza beyaz 1.4 tdci beyaz fiestamla katıldım.Geçen hafta aldım 2009 model.Yalnız size sormak istediğim konu bizim araçlarda far park ampulu nasıl değiştiriliyor.baya bi inceledim fakat bir sonuca varamadım.far sökülmelimi kapak gibi bişey mevcut mu?yardımlarınızı bekliyorum

araya el sokup tak sök yapmak eziyet bence sistemi nasıldır bilemiyorum ama vidaları söküp takmak 5 dk ysa diğeri 20 dakika falan sürebilir :D

Yorum bağlantısı
Anıl Demirtaş
araya el sokup tak sök yapmak eziyet bence sistemi nasıldır bilemiyorum ama vidaları söküp takmak 5 dk ysa diğeri 20 dakika falan sürebilir :D

farı tutan 2 vida var.bunlar çıkıyor fakat anladığım kadarıyla tampondaki contalarıda çıkartmak gerekiyor.tecrübe edinmiş birisi aydınlatırsa ona göre yapıcam.bi ampul için yanlış iş yapmayalım.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Bilen birileri yazsada bizde öğrensek :lol2: ,Ama bence farı komple sökmek gerekiyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı

Tarif ediyorum (xenon dahil tüm lambaları değiştirdim)

1. Farı tutan 2 vida ve tamponla far ucunda 1 vida sökülür (3 vida)

2.Far sileceklere doğru olan kısmı vida yerinden çıkartılır

3. Tampona doğru olan uç tarafını çıkarsanız da far çıkmayacaktır.Çünkü altta bir çeltik var camdan yapılmış çıkartmak için motora doğru yukarı çapraz çekeceksiniz korkmadan çekin çıkınca;

4. Farın en altında daire şeklinde kapak var orayı açtınız mı parkları değiştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Anıl Demirtaş
Tarif ediyorum (xenon dahil tüm lambaları değiştirdim)

1. Farı tutan 2 vida ve tamponla far ucunda 1 vida sökülür (3 vida)

2.Far sileceklere doğru olan kısmı vida yerinden çıkartılır

3. Tampona doğru olan uç tarafını çıkarsanız da far çıkmayacaktır.Çünkü altta bir çeltik var camdan yapılmış çıkartmak için motora doğru yukarı çapraz çekeceksiniz korkmadan çekin çıkınca;

4. Farın en altında daire şeklinde kapak var orayı açtınız mı parkları değiştirebilirsiniz.

dediğiniz şekilde indim kurcaladım farı sökmeyi başardım :rolleyes: yalnız bnm tampon ve farı tutan 3.vida vidalıktan çıkmış tapa gibi bi hale gelmiş o biraz zorladı ama halloldu.yarın beyaz ampul alıp takıcam.umarım güzel olur.

Yorum bağlantısı
Ömer Kurt

Farları sökmenize hiç gerek yok. Farın alt kısmında yuvarlak bir kapak var. Onu çevirip çıkartın oradan ve elinizi oradan içeri sokun. Parklara ulaşmak biraz zor ama azimle deneyince okuyor :) parkların kablosunu tutun ve çekin ampulü çıkarın ve yeni ampüllerinizi takıp tekrar yerine oturtun parkları. Sonra o çıkardığınız kapağı takın ve bukadar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...