İçeriğe Yönlendir

Mahalle Arasında Kaza

Naci Özkan

Recommended Posts

Naci Özkan
(düzenlendi)

Yeni eve gelmiştim dışardan büyük bir çarpma sesiyle irkildim ve balkona çıktım.20'li yaşlarda bir erkek corsayla 40'lı yaşlarda bir motorsikletliye çarpmış,motosikletli kanlar içinde yerde baygın halde yatıyor,hemen aşağıya indim bir baktım araba yok gitmiş.Mahalleli toplandı 112,polis arandı,herneyse polis geldi ben polise araç sürücüsü kaçtı derken yok kaçmadım ben burdayım diyen 40'lı yaşlarda bir kadın geldi.Kazayı kendisinin yaptığını söyledi,bende polise kazayı kadının yapmadığını bir gencin yaptığını öne sürdüm ve karakola gidip yazılı ifademi verdim.Benimle birlikte bir kişi daha görmüş oda verdi,meğerse oğlu ehliyetsizmiş eve gidip annesini çağırmış ama kadın hala ben yaptım diyor!

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Eksik harf imla.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Annelik duygusu ağır basıyor tabi. Mantıklı karşılamak ve ona da durumu anlatmak lazım.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Vicdan kalmadı millette. :fiuw:

Hemde hiç kalmadı Ahmet abi yani ufak araba kazası olsa yine neyse can ya bu halde bile kendini düşünüp kaçıyorsan daha da diyecek birşey yok :fisir:

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Umarım Motorlu arkadaşın sağlık durumu iyidir Bu arada inşallah mahkemeye verir motorcu arkadaş ve hem taksirli adam yaralamadan dava açılır hemde bilimum sahtekarlıktan çok üzücü bir durum şahit olmanız çok güzel bir davranış tebrikler .

her vatandaşın yapması gerekeni yaptım.bu benim bi yakınımada olabilirdi. motorlu arkadaşın durumu ağırdı biraz

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Annelik duygusu ağır basıyor tabi. Mantıklı karşılamak ve ona da durumu anlatmak lazım.

öyle ama ne olursa olsun anne diyebilir kazayı oğlum yaptı korkup eve geldi diye.bir ehliyetsizlikten ceza yememek için adaleti yanıltmaya,helee karşı taraf bu durumdayken böyle demeye hakkı yok bence.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Şahitlik mi? Bence size de geçmiş olsun..

Aslında önce gidecektim baktım kadın kazayı ben yaptım diyince sinirlendim şahitliğin meşakkatini bile bile gittim tanıklık ettim. memur beylere bir daha aramazsınız dimi dedim yok başka aramayız dedi ama dur bakalım

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)
aslında önce gidecektim baktım kadın kazayı ben yaptım diyince sinirlendim şahitliğin meşşkatini bile bile gittim tanıklık ettim. memur beylere bi daha aramazsınız dimi dedim yok başka aramayız dedi ama du bakalım

Birşey olmaz merak etmeyin. Zaten Hukuk öğrencisiymişsiniz, bilirsiniz. En fazla 1 kere Savcılığa, 1 kere de Mahkemeye gidersiniz ifade vermeye. Atla deve değil.

Yaptığınız şeyin vicdani huzuru sizi rahatlatır. Tebrik ederim.

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
aslında önce gidecektim baktım kadın kazayı ben yaptım diyince sinirlendim şahitliğin meşşkatini bile bile gittim tanıklık ettim. memur beylere bi daha aramazsınız dimi dedim yok başka aramayız dedi ama du bakalım

ben gasp edilen turist ile polis arasındaki iletişimi sağlamıştım,olayı görmeyi bırak olay mahalline yaklaşık 300 metre mesafede şubedeydim.. şubeye gelip yardım istediler ingilizce bilen varmı diye yardım ettim,başında ve sonunda bakın benlik birşey yok değil mi işten güçten etmeyin beni dedim.. sizin olayla hiç bir alakanız yok siz rahat olun dediler,karakolun önünden geçmişliğim yoktu ağır cezada hakim karşısına çıktım,eve ihzar kağıdı geldi falan filan.. bide benlik bişey olsa ne olacaktı bilemiyorum.. bu sebeple sizede geçmiş olsun,o memur arkadaşları sevgiyle anarsınız yakında :(

Sen bari deme bunu. :fisir:

Ağır ceza :fiuw:

Ahmet senle konuşmuştuk ya,ertesi gün dosyaya bakmaya gittim,dosya ansiklopedi olmuş diyim sen anla :)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Motosiklet'li çocuğun'da bir annesi olduğunu unutmamak gerekir bu arada.

daha ziyade alesi mustafa abi. motosikletteki 40lı yaşlardaydı

Birşey olmaz merak etmeyin. Zaten Hukuk öğrencisiymişsiniz, bilirsiniz. En fazla 1 kere Savcılığa, 1 kere de Mahkemeye gidersiniz ifade vermeye. Atla deve değil.

Yaptığınız şeyin vicdani huzuru sizi rahatlatır. Tebrik ederim.

yani... can kaybı olmazsa pek uğraşacağımı sanmıyorumki ortada bi haksızlık varsada varsın uğraşalım

ben gasp edilen turist ile polis arasındaki iletişimi sağlamıştım,olayı görmeyi bırak olay mahalline yaklaşık 300 metre mesafede şubedeydim.. şubeye gelip yardım istediler ingilizce bilen varmı diye yardım ettim,başında ve sonunda bakın benlik birşey yok değil mi işten güçten etmeyin beni dedim.. sizin olayla hiç bir alakanız yok siz rahat olun dediler,karakolun önünden geçmişliğim yoktu ağır cezada hakim karşısına çıktım,eve ihzar kağıdı geldi falan filan.. bide benlik bişey olsa ne olacaktı bilemiyorum.. bu sebeple sizede geçmiş olsun,o memur arkadaşları sevgiyle anarsınız yakında :(

Ağır ceza :fiuw:

ağırr cezaa :fisir:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
ağırr cezaa :fisir:

çete kurmak sureti ile nitelikli gasp darp ve bilumum türevleri :fiuw:

dua edinde motorcu arkadaşa bişey olmasın,şahit yazıldığınız için giderde gelirsiniz artık.. Bende yardım ettiğim an vatandaşlık görevimi yaptığımı düşünmüştüm içim huzur dolmuştu..

(kötü mü yaptın tabiki hayır,doğru olan senin yaptığın.. problem sistemde..)

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
çete kurmak sureti ile nitelikli gasp darp ve bilumum türevleri :)

dua edinde motorcu arkadaşa bişey olmasın,şahit yazıldığınız için giderde gelirsiniz artık.. Bende yardım ettiğim an vatandaşlık görevimi yaptığımı düşünmüştüm içim huzur dolmuştu..

(kötü mü yaptın tabiki hayır,doğru olan senin yaptığın.. problem sistemde..)

heheee :rofl: sizde neler yapmışımda haberim yokmuş deseydiniz :)

Budur :bravo:

Külliyen yalan. :rofl:

Aslında doğru söylemiş, onlar aramayacak. :)

Aynen böyle olacak. :good1:

Mahkemeye gidip tanıklığını tekrar edeceksiniz o kadar. Korkulacak bir tarafı yok. :i-ih:

Ağır cezada sen yargılanmayacaksın ki, bırak yargılanan korksun. :)

külliyen yalan diyosun he :rolleyes: artık yapacak bişe yok.gerekirse bikaç defa daha gidip gelecez artık. :blush:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İstisnalar kaideyi bozmaz Naci Bey. Siz içinizi ferah tutun. Demin de yazdım, aslında Hukuk öğrencisine burada şöyle olur, böyle olur diye ahkam kesmek ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Prosedürü bilirsiniz. Yada daha o derse gelmediniz :blush:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Şahitlik mi? Bence size de geçmiş olsun..

Adliye korkusu basmış sizi. Şahitlik iyidir. görmedim duymadım bilmiyorum diyen güruhtan çekiyoruz ne çekiyorsak. Biraz duyarlı olalım lütfen yahu. :blush: Alt tarafı bir ya da en kötüsü iki kez adliyeye gidilir. O da suçlu vs olunmadığı için gayet güzel geçer.

not: Yemin ederken gavur gibi el kaldırmak yok :bravo: Ayağa kalkılır tüm salon. Sözünüzün kıymetli olduğunu anlarsınız şahitlikle. Güzel duygudur doğru söylemek. Avukatlar pek tercih etmez çünkü yalancı çıkarsa çözümü çok zordur.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
Adliye korkusu basmış sizi. Şahitlik iyidir. görmedim duymadım bilmiyorum diyen güruhtan çekiyoruz ne çekiyorsak. Biraz duyarlı olalım lütfen yahu. :i-ih: Alt tarafı bir ya da en kötüsü iki kez adliyeye gidilir. O da suçlu vs olunmadığı için gayet güzel geçer.

not: Yemin ederken gavur gibi el kaldırmak yok :rolleyes: Ayağa kalkılır tüm salon. Sözünüzün kıymetli olduğunu anlarsınız şahitlikle. Güzel duygudur doğru söylemek. Avukatlar pek tercih etmez çünkü yalancı çıkarsa çözümü çok zordur.

işyerine ağır cezada mahkemem var izin istiyorum demekte süper bir keyif zaten :)

ben gittim gördüm,bi dahada gitmek görmek istemem darısı sizin başınıza diyim o keyfi güzelliği siz yaşayın :)

@Ahmet Kıyak

:blush::bravo:

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
İstisnalar kaideyi bozmaz Naci Bey. Siz içinizi ferah tutun. Demin de yazdım, aslında Hukuk öğrencisine burada şöyle olur, böyle olur diye ahkam kesmek ne kadar doğru bilemiyorum tabi. Prosedürü bilirsiniz. Yada daha o derse gelmediniz :blush:

estagfirullah zafer bey ahkam kesmek değil bilgi paylaşımı diyelim şuna :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ya amerikan gavurunda olduğu gibi bir haftalık otelde konaklamalı jüri görevi olsaydı? Reddedersen bir de cezası var.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Yok yok korkma birşey olmaz. :)

Şöyle güzel bir musiki ile durumu anlatayım. :rolleyes:

abi konuya fazlasıyla cuk oturdu :bravo: biraz fazlamı cuk oturdu ne :blush:

Ya amerikan gavurunda olduğu gibi bir haftalık otelde konaklamalı jüri görevi olsaydı? Reddedersen bir de cezası var.

amerikanın bu konuda sistemi çok ağır.büyük yaptırımları var.suçsuz durumdayken suçlu duruma düşebiliyosun :i-ih:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Naci bey olayı anlatıp çağırıldığımı söylediğim avukat arkadaşım "olum ne diye bulaşıyosun bu işlere" demişti :i-ih:

olacak şeyi söyliyim,mahkeme günü gidip bekliyosun,sanık yakınları seni tanımasın başına üşüşüyorlar.. içeri giriyorsun mübaşir yer gösteriyor ayakta bekliyosun hakim çağırıyor kürsüye usulen soruldu yemin ettirildi diyor sende yemin ederim diyosun.. anlat bakalım oğlum olay nasıl oldu diye başlıyor,anlatıyosun arada girip müdahale ediyor hakim sonrada bitiyor gidiyor.. korkmalık çekinmelik bişey yok ama boşuna mahkemeye git bekle,bi daha çağırılma ihtimalin varsa bidaha git bekle bunlar sıkıntılı çalışan için..

Ben de çok gittim adliyeye. :) Yüzük soğuktur, sıkıntı verir insana.

Ama birileri bu işi yapacak, yapmazsak adalet istemeye hakkımız olmaz.

Oraya birilerinin hakkını savunmak için gidiyorsunuz.

Siz gitmeseniz hep duyduğumuz gibi suçlu cezasını almayacak...

benim olay farklı,suçüstü olayı :blush:

beni fuzuli çağırdılar.. neymiş sanık gelsin demiş :rolleyes:

yahu fiestacı adamsın ne işin var senin adliyedede çok gittim diyosun :bravo:

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Naci bey olayı anlatıp çağırıldığımı söylediğim avukat arkadaşım "olum ne diye bulaşıyosun bu işlere" demişti :bravo:

olacak şeyi söyliyim,mahkeme günü gidip bekliyosun,sanık yakınları seni tanımasın başına üşüşüyorlar.. içeri giriyorsun mübaşir yer gösteriyor ayakta bekliyosun hakim çağırıyor kürsüye usulen soruldu yemin ettirildi diyor sende yemin ederim diyosun.. anlat bakalım oğlum olay nasıl oldu diye başlıyor,anlatıyosun arada girip müdahale ediyor hakim sonrada bitiyor gidiyor.. korkmalık çekinmelik bişey yok ama boşuna mahkemeye git bekle,bi daha çağırılma ihtimalin varsa bidaha git bekle bunlar sıkıntılı çalışan için..

benim olay farklı,suçüstü olayı :blush:

beni fuzuli çağırdılar.. neymiş sanık gelsin demiş :i-ih:

evet biliyorum fatih bey.her ne kadar ağır cezada tanık olarak çağırılmasamda bunlar birazda prosedur işleri :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
evet biliyorum fatih bey.her ne kadar ağır cezada tanık olarak çağırılmasamda bunlar birazda prosedur işleri :i-ih:

hukuk okuyosun hiç gördün mü sen ağır ceza :bravo: hava atıyım sana :blush:

şaka geyik bir yana iyi olanı yaptın.. hem mesleğine hem kendine saygın olsun..(vicdanen rahat olursun)

iyi geceler,ben kaçar..

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
hukuk okuyosun hiç gördün mü sen ağır ceza :i-ih: hava atıyım sana :bravo:

şaka geyik bir yana iyi olanı yaptın.. hem mesleğine hem kendine saygın olsun..(vicdanen rahat olursun)

iyi geceler,ben kaçar..

fatih abi allah kimseye göstermesin orayı. cenaze arabası olayına döndü bu :blush: ii geceler

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Şaka yapıyorum, maksat ortam yumuşasın. :bravo:

Öncelikle avukat arkadaşını saygıyla! ve de sevgiyle! anıyorum, bunu kendisine de iletirsen sevinirim.

Hukuk deyince mangalda kül bırakmayanların böyle konuşması, hukuk için çalışan insanların böyle düşünmesi çok vahim...

Kararttığım yer için:

Boşu boşuna değil emin ol... :blush:

Senin çetiğin o zahmetin karşılığında adalet yerini buluyor.

Fuzuli kısmı da göreceli. Kanunlarımız bazen insanın elini kolunu bağlıyor.

Şekil itibari ile ille de gelmen gerekebiliyor bazen.

biliyorum abi :i-ih: gerekenlere gereken cezalar verilsin ve mağdurlara eski halin iadesi olsunda gerisi mühim değil gidip geliriz

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Bu arada elimizden gelen birşey olursa da haberdar et bizi.

saol abi gerek kalmadan hallolur inşallah. gerekirse sana ulaşırım zaten

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tebrikler Naci Bey. Ehliyeti yok ise trafiğe çıkmasın, önce ehliyet alsındaki kuralları okuyup öğrensin ardından sınava girerek anladığını tescil ettirsin. Allah ta motorcu arkadaşa acil şifalar verir umarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...