İçeriğe Yönlendir

Asus Wl520gc

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yasin Çelik
(düzenlendi)

Değerli arkadaşlar,

Elimde Asus WL520GC marka ve model numaralı access Point cihazı var, Ve şu anda bunu kullanmam gerek, ama ne yaptı isem olmuyor bir türlü beceremiyorum ( zaten ofiste de başarılı olamamış idim)

Bunun kurulumu hakkında bana yardımcı olabilir iseniz sevinirim :kafa:

Yoksa ya kafamı yada bu access Point cihazını kırmak üzereyim :D

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Nerede sorun yaşıyorsunuz?

Tüm kurulumu yapıyorum , Fakat bir türlü internete bağlanamıyorum,bilgisayar kablosuz ağlarda access Point i görüyor , çekim gücü için mükemmel diyor, ama sanırım Ip çakışması oluyor, bu arada Pc den de hiç anlamam :D

hiçbir fikrim yok ama kesin windowsta bitecek yine uyumsuzluk vs.

Abi bu sefer olmayabilir :kafa: Bu sorun tamamen benim bilgisizliğimden :D

Bu arada kurulum bittikten sonra bunu kaydet lazım olur diyor :D

Kablosuz Ağ Ayarları

Bu belgeyi yazdırın ve ileride referans olması için güvenilir bir yere kaydedin. Ağa ilave bilgisayar ve aygıt eklemek için bu ayarlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ağ Adı (SSID): WL520GC_cWKX

Ağ Anahtarı: mDHrEUtqQ

Anahtar Otomatik Olarak Sağlanmaktadır (802.1x): Hayır

Ağ Doğrulama Türü: WPA-Personal

Veri Şifreleme Türü: TKIP

Bağlantı Türü: ESS (Infrastructure)

Bu arada kurulum bittikten sonra bunu kaydet lazım olur diyor :D

Kablosuz Ağ Ayarları

Bu belgeyi yazdırın ve ileride referans olması için güvenilir bir yere kaydedin. Ağa ilave bilgisayar ve aygıt eklemek için bu ayarlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ağ Adı (SSID): WL520GC_cWKX

Ağ Anahtarı: mDHrEUtqQ

Anahtar Otomatik Olarak Sağlanmaktadır (802.1x): Hayır

Ağ Doğrulama Türü: WPA-Personal

Veri Şifreleme Türü: TKIP

Bağlantı Türü: ESS (Infrastructure)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
çok muallak bir soru ve sorun olmuş. ;) öncelikle bu ürün access point degil kablosuz router. yani ayarları biraz daha karışık. ;) bu ürün kablolu modemden hat alıp kablosuz yapmak için mi kullanılıyor yoksa kablosuz bir ağa bağlanıp kablosuz yayını yaymak için mi? kablolu modemden yahut modem dağıtım anahtarından(switch/hub) hat alarak yapıyorsanız, sizin için en kolay çözüm wan portunu kullanmayın, modemden gelen kabloyu dört lan portlarından herhangi birisine bağlayın.

Aynen öyle bu ürün kablolu modemden hat alıp kablosuz yapmaya yarayan bir şey.

Dediğinizi en kısa zamanda deniyeceğim.

Her kez e değerli cevaplarından dolayı çok teşekkür ederim, en kısa zamanda tüm cevapları tek tek deneyeceğim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Eğer ofisinizde bir çok pc varsa ve bunların hepsine elle IP adresi verilmişse (ki genelde bilgisayarlar arası evrak alışverişi için paylaşıma açık oluyor ofislerde..) sizdeki çakışmanın kaynağı bu olabilir. IP'yi otomatik olarak ayarlayın ve öyle deneyin. Ben de wireless router aracılığı ile bağlanıyorum internete ve ağdaki bütün bilgisayarlar otomatik IP kullanıyor ve sorun yaşamıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...