İçeriğe Yönlendir

Mondeo Yerine Superb

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Herkese merhaba;

bir konu hakkında siz değerli site sakinlerinin görüşlerini merak ediyorum.

Geçen aydan beri babama 2006-7 modeo tdci ghia (ESP'li) otomatik arıyoruz, bulduğumuz araçlar ya temiz değildi, yada temizdi bizim bütçemizi aştı.

Geçen tamamen tesadüf eseri bu aracı

gördüm. fiyatıda sanırım pazarlıkla bizim bütçemize uyabilecek durumda.

Görüşleriniz nedir acaba?

bizim için önemsiz olan kriterler

- aracın ikinci el piyasası çokta önemli değil babam alacağı araca uzun yıllar binmeyi planlıyor.

- vergisinin yıllık 350 TL fazla olması

- modelinin 2004 olması

teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hiç affetmem alırım. 2004 octaviamı alırken bundan sürmüştüm. Harika birşey :D ki elegance modeli :D

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ama bu makam arabası :D babanız vali mi? :rolleyes:

Şaka bi yana Superb çok güzel bir araç, Mondeoyu aratacağını hiç sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Ama bu makam arabası :D babanız vali mi? :rolleyes:

Şaka bi yana Superb çok güzel bir araç, Mondeoyu aratacağını hiç sanmıyorum.

Babam vali değil ama (valiler kurban olsun babama :D ) maddi gücü yetse gözü bir önceki kasa S320 lerde. Gemi gibi arabaları çok seviyor.

Hafta sonu İstanbul'a gideceğiz, o sırada göreceğiz eğer satılmazsa.

Bakalım hayırlısı.

tarihinde Furkan Avc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Almanya'da Superb'lerin passatlardan daha pahalı olduğunu duymuştum..

passat ve mondeo superb'ün yanında halt etmiş..

kesinlikle alınır ama bu 2.5 litre çok yakabilir..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
:rolleyes: kendime çok güldüm az önce aslında sapırb diye telafüz ediliyor ama ben her defasında süperbe diye telafuz ediyorum.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ne yönden gözünüz tutmadı, belirtirseniz en azından farklı bir bakış açısı kazanmak isterim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Cevabınız için teşekkürler.

Aracın bulunduğu yere çok yakın bir yere sağlık sebebi ile gideceğimiz için yakından inceleme fırsatı bulacağız bakalım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlısı, telaffuz olarak da süperb doğru tercih olur, Porş gibi yanlış telaffuzlara kapılmayın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

gaz kelebeğine laf etmiş arıza var diye :rolleyes: o bi kere baştan geçerim ucuz bişi olacağını sanmam. koltuklar çok yıporanış ve önden değil ama başka yerden kazası var diye ilanda söyleniyor :D daha temizi bulunursa kaçırılmamalı.

almanyada passattan pahalı olmasının sebebi uzun şase passat denebilir. elegance donanım şeker gibi olur. ama bu araca makam şoförü de şart :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Araç sahibi expertiz yaptıracak, gaz kelebek sensörü içinde Audi servis müdürü yiğeniymiş 300-500 arası tutar demiş dışardan orjinal parça alınıp yapılırsa. Serviste pahalıymış.

Bu arada dizel araçlarda gaz kelebeği varmıy dı ya :rolleyes:

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tercih olarak yanlış olmaz. Sonuçta sınıf bir araba. Arka kapısı ön kapıdan büyük olan lüks sınıf hariç tek araç. Kapı içerisinde şemsiye bile bulabilirsiniz. Eğer orjinal haliyle kaldıysa.

İlanda dikkat çeken noktalar; 6 koca paragraf, ayrıntılı anlatımın içinde yarım cümle:"3-4 parçada boyananı ve değişen var." Bu kadar detay içersinde geçiştirilmiş ama önemli bir detay.

Aracın teknik verisi şehir içi 10lt/100km, şehir dışı 5,5lt/100km. deposu da 62lt. İlanda anlatıldığı gibi bir kullanımla menzilin 1000km üstüne çıkması pek mümkün değil. Hatta 450km 180-200ile gittiğinde fabrika verisine göre en az 40lt mazotu bitirir. geri kalan 22lt mazotla 700km gitmesi pek olası değil, üstelik 120km/h ile.

Daha küçük motor hacimli dizelleri piyasada daha çoktur. Yeni kasaları da oldukça şık oluyor. Temiz modeline denk gelirseniz keyifle binilecek bir otomobil.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hayırlısı, telaffuz olarak da süperb doğru tercih olur, Porş gibi yanlış telaffuzlara kapılmayın.

"Süpörp" diye okunmalı bence. :yes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence biraz macera olur, o kadar mtv verince, Bmw 525 alınır daha iyi. Zaten sanırım bunların motorları da aynıydı

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
"Süpörp" diye okunmalı bence. :yes:

Benim kendi kendime güldüğüm nokta aslında telafüzü değilde süper olan B meselesi, B ama Süper :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Bence biraz macera olur, o kadar mtv verince, Bmw 525 alınır daha iyi. Zaten sanırım bunların motorları da aynıydı

525 d ler 2003 modeller 50.000 TL civarı ki yaklaşık iki tane superb parası yani. Aslında 1.9 TDI olanları daha makul ama onlarda 36.000 ve üstü.

Aslında bir görelim diyoruz madem oraya kadar gideceğiz.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Ne yönden gözünüz tutmadı, belirtirseniz en azından farklı bir bakış açısı kazanmak isterim.

+ 26 Ön plaka savaştan çıkmış vaziyette ise bir değil birkaç kere daha düşünülmeli derim.Yoksa araça güzel amacanlı olarak görülüp incelenmeli.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
+ 26 Ön plaka savaştan çıkmış vaziyette ise bir değil birkaç kere daha düşünülmeli derim.Yoksa araça güzel amacanlı olarak görülüp incelenmeli.

Bir haber bekliyoruz bakalım belkide bakmaya gerek kalmayacak. Ama 1.9 TDI elegance oları da çok güzel, lakin fiyatı da biraz yukarda.

Yorum yapan herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1,9 ların versiyonu var mı bilmiyorum ama TDI de bol kırmızı olsun derim TDI gibi :good1: yoksa o kasada sürüş zevki vermez gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
long passat :D güzel arabadır ama ilandakini ben tutmadım pek.

Kesinlikle katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Superb mondeoyu her konuda döver. :D

Telafuzda da fazla zorlamanın alemi yok.

diye okuyor elin dingilizi.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Rakamlar yanlış olabilir ama TDI 120 hp TDI 140 hp TDI 170 hp gibi bir şey vardı transporterlarda.

1.9 tdi larda TDI 90, TDI 105-110 TDI 130 sonraki 2.0 tdi larda 130-140 olması lazım.

transporterlar 2.5 tdi dı galiba TDI 85 TDI 105 TDI 130 TDI 170

1.4 TSI 122 TSI 140 TSI 160-170 birde 1.8 mi 2.0 mı ne TSI lar felan var onlar 200 ps di sanırım.

superb de tdi yazısı kızardıkça motor hacminde değişimde oluyor. zaten arkasında yazıyor 1.9 2.5 felan diye.

mesela ben tek kırmızıdan sonraki vw ile uğraşmıyorum :) isterse kamyonet olsun :wub:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Skoda grubunda kirmizi I sadece MPI motorda var :(. Sanirim onlar konsepti yanlis anlamislar :).

:good1:

onlarda da kızarma vardı yaa yok muydu yoksa.

MPI motor yaa var mı ötesi multi point :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...