İçeriğe Yönlendir

Selçuk- Efes- Meryemana Evi

Serap Tapan

Recommended Posts

Serap Tapan

İzmire gitmişken aydına gidip efesi görmeden olmazdı değilmi? Allahtan laylon az yakıyor :=)) aklımıza esen yere savrulduk durduk 3 gün boyunca.

Meryem ana evine bayıldım,büyüleyici.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
O duvardakiler ne acaba? Çapıt mı bağlamışlar ?

Dilek duvarı :D ne arasan var ; genelde ıslak mendil bağlıyorlar :p

Çiklet yapıştıranda var demekki :D

Burasıda mum dikilip dilek tutulan dua edilen yer

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

sayın meslektaşım ayın 23 ü ve siz geziyorsunuz öylemi... :D şaka bi yana gayet güzel yerler iyi gezmeler... :D

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
O duvardakiler ne acaba? Çapıt mı bağlamışlar ?

Islak mendil :=) ne dilekler var inanamazsınız.Ben kendi dileğimi bağlamaktan çok onları okumaktan kendimi alamadım :=))

Mehmet abi meryem anaya gidicek anlaşıldı :)

:wub: Çok iyiydi ersen. :)

sayın meslektaşım ayın 23 ü ve siz geziyorsunuz öylemi... :p şaka bi yana gayet güzel yerler iyi gezmeler... :p

Sayın meslektaşın beyannameleri atıp öyle gitti :=) mali tatili bekleyemedim,kısa bir tatildi ama 3 güne sığdıralamayacak bir geziydi.Ersenede ayrıca teşekkür ederim,3 gün boyunca kahrımı çektiği için. :rofl:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Başlangıç için iyi fotoğraflar ;) oranın yolu da güzeldi, peki Efes ne oldu ? ;)

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Geçen 10 gün boyunca tatildeydik. Efes, Meryem ana, Artemis, Yedi uyurlar (bu arada Türkiye'de kaç tane yedi uyurlar var yahu?), Bergama, Çanakkale şehitlikleri gezdik durduk dönüş yolunda bizimde dönüşte 4 günümüz geçti. Sanırım aynı zamanda oralardaydık. Efes harikaydı sesli rehber çok işe yaradı. Akşam bende bir kaç resim ekliyim sayfanıza:)

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

30mblht.jpg[/img]

Kütüphane Mühendislik detayları da vardı fotoğrafı bulamadım ilginç bir vinç yapmışlar.

156veb4.jpg[/img]

1zetn7.jpg[/img]

Efesteki yedi uyurlar

e5kbbm.jpg[/img]

Tek dişi kalmış Artemis

2iabc6c.jpg[/img]

Selçuğa bağlı Şirince köyünde kaldığımız Selanik pansiyon muhakkak gidip görülesi akşam kalınası bir yer köy de pansiyonda..

2dt6693.jpg[/img]

Şirincede bir dükkan!!!

rr4jnp.jpg[/img]

Çeşme Dalyan'da Navigasyonun bulduğu bir koy süperdi..

ncjpyq.jpg[/img]

Şehitler abidesi şuan iskele var tamirat var inşallah sizler gidene kadar bitmiş olur. Mart ayında planlamasak gezimizi forumla gelmeyi de çok isterdim...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Başlangıç için iyi fotoğraflar :B) oranın yolu da güzeldi, peki Efes ne oldu ? :D

Efes sıcağa takıldı abi; 36 derece sıcaklıkta pek vakit ayıramadık..

Yorum bağlantısı
Necmi Kulsoy
30mblht.jpg[/img]

Kütüphane Mühendislik detayları da vardı fotoğrafı bulamadım ilginç bir vinç yapmışlar.

156veb4.jpg[/img]

1zetn7.jpg[/img]

Efesteki yedi uyurlar

e5kbbm.jpg[/img]

Tek dişi kalmış Artemis

2iabc6c.jpg[/img]

Selçuğa bağlı Şirince köyünde kaldığımız Selanik pansiyon muhakkak gidip görülesi akşam kalınası bir yer köy de pansiyonda..

2dt6693.jpg[/img]

Şirincede bir dükkan!!!

rr4jnp.jpg[/img]

Çeşme Dalyan'da Navigasyonun bulduğu bir koy süperdi..

ncjpyq.jpg[/img]

Şehitler abidesi şuan iskele var tamirat var inşallah sizler gidene kadar bitmiş olur. Mart ayında planlamasak gezimizi forumla gelmeyi de çok isterdim...

Ecdad ın yaptığı eserler yüzyıllarca bakımsız olsada (ki bu bakımsızlık çok büyük ayıp)halen daha ayakta.Ama biz yaptığımız,kalıcı olması gereken şeylere her yıl restorasyonda yapsak maalesef halleri içler acısı oluyor.

Düzelir Inş.

Son dönemde de Ecdad eserlerine yeni yeni sahip çıkmaya başladık,onu da restorasyondan anlamayan tarihi dokuyu bozan insanların ellerine teslim ediyoruz.

Ecdad eserlerinde imam ın sağ ve sol tarfında silindir şeklinde dikey halde duran ve dönen 2 tane mermer vardır.İnceleyen arkadaşlar görmüştür.

Onlar camilerin dengesinin kontrolünü sağlamak için yapılmış zamanında,ancak bizim yeni nesil restorasyon yapanlar,"aaa bu bozuk dönüyor" diyerek çimento ile dolduran insanlardan oluşuyor.

Restore edilse de bir çok eser e zarar verilerek yapılıyor malesef.

bu sadece bir örnekti,buna benzer bir çok örnek verilebilir.

Abide de iskeleleri görünce aklıma geldi,içimden yazmak geldi.

Herkese selam...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...