İçeriğe Yönlendir

Araç Kapılarının Sadece şoför Tarafından Açılacak şekilde Kilitlenmesi

Fatih Kuş

Recommended Posts

Fatih Kuş

Arkadaşlar merhaba,

2006 c-max tdci ghia alarak aranıza katıldım. Merak ettiğim bir konu var acaba şöför mahallinden bütün kapıları kilitleme imkanım var mı? sadece ben açarsam diğer kapıları açılacak şekilde nasıl yapabiliriz. Küçük bir oğlum var ve sürekli camla kapı koluyla oynama eğiliminde hadi camları kilitleyebiliyorum şöför kapısından kapılar nasıl kilitlenir bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim. Şİmdiden çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Veeldin oturduğu taraftaki kapını çocuk kilidini kitleyin, içeriden açılmaz hale gelsin. Kapıyı açıp kilide doğru bakın, kontak anhatrını girebileceği bir yer var, oradan kitlenir.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Bu tabiki kesin çözüm ama arkadaşın sorduğu olayı bende merak ediyorum, yani bir yerden bazen bir velet alıyoruz ve hemen kapıya saldırıyor kapı kollarıda çok yumuşak olduğundan hemen açılıyor o anda insan devreye sokacak çözüm arıyor yani durup çocuk kilidini devreye sokmadan. Ben şoför kapısından merkezi olarak kilitledim ama açınca yine açılıyor sanırım çocuk kilidinden başka çözüm yok gibi

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Ben şoför kapısından merkezi olarak kilitledim ama açınca yine açılıyor sanırım çocuk kilidinden başka çözüm yok gibi

Bizim araçlardada açılıyor malesef, çocuk kilidi devredeyken bu sistem çalışıyor olabilir, denemek lazım..

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul
Fluence almadıkça böyle bir sistem Ford da henüz yok :D

Focus'ta şoför kapısında açma kolunun üstündeki kolla bütün kapıları kilitleyip açabiliyorsunuz. Arabada çocuk varsa mutlaka kapıları kilitlerim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kitlersiniz ama velet arkaki mandalı çekince kapıyı açar, 8 aydan itibaren beceriyorlar :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Focus'ta şoför kapısında açma kolunun üstündeki kolla bütün kapıları kilitleyip açabiliyorsunuz. Arabada çocuk varsa mutlaka kapıları kilitlerim.

kilitlersiniz de.. içeriyi engellemez.. Dışarıyı kilitler..

Çocuk varsa çocuk kilidi aktif edilmelidir.. Bu zaman da içerden asla açılmaz..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Kuş
Fluence almadıkça böyle bir sistem Ford da henüz yok :p

2000 model corollamda bile bu sistem vardı.:p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...