İçeriğe Yönlendir

Güle Güle Adsl Hoşgeldin Fiber Internet

Anil Berke Kavraal

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

Arkadaşlar sözün özü : oh be dünya varmış...

Biri adsl kullanıyordum 46 liraya 1 mb limitsiz. Aşırı mutsuzdum çok üzdüler beni çok uğraştırdılar ama taahhüt vermiştim kaçamıyordum tazminatı çok yüksekti. 2 gün önce superonline geldi eve. Anlattılar şöyle böyle zaten istiyordum söyledim onlara durumu benim taahhütüm var cayarsam çok ciddi bir rakam ödemem lazım dedim. Sorun değil dediler tazminatınızı biz karşılarız herhangi bir üst limit olmadan. Aynı gün adsl i iptal ettim ve fibere geçtim. 20 mb limitsiz 49 lira ilk üç ayda 9,99. Cayma bedelim tahmini minumum 362tl tutuyor ve bunu faturalarımdan düşecekler. İlk 9,5 ay fatura ödemeyeceğim.

Eğer bölgenize fiber çekildeyse şiddetle tavsiye ederim. Forumun resim paylaşılan sayfalarında gezinmek ayrı bir güzel oldu :rofl:

Birde kampanya dahilinde herşey dahil aylık 20tl 2gb lık vınn aldım ilerde iPade takmak için :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Süper fiyat, süper kampanya. Hayırlı olsun. 20 MB ile hız testi yaptın mı? Yapmadıysan deneyip sonuçları alabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ben fiber'e karşıyım arkadaş :D

Bu arada böyle bir sıkıntının olduğunu bilseydim baştan yardımcı olurdum Anıl Biri İnternet çağrı merkezi sorumlusu Melike hanım'la bir telefon konuşmama bakardı.Gerçi bana çok kızgın ama senin için gururumuzu yerlere alırdık :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiber hatlar benim evin bir alt sokağına kadar geldi.. Acaba beni keşfederler mi :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Buraya hiç gelmez. Sözde turistik yer. Başka zamanlarda akıllarına gelir tursitik muristik. Güle güle kullan Anıl'cım. Fiber pahalı bir teknoloji. Tanıtım fiyatı olarak iyi. İnşallah uçuk rakamlara çıkmaz ileride. Yoksa at değil de, nerden inip eşeğe bindiğimizi şaşırırız. :D

Yorum bağlantısı
Tamer Ergen

Hayırlı olsun. Artık 6 dakikada divx film, 1 saatte HD film indirirsiniz. En düşük hız 2 Mbit seviyeleridir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bizim apartmanın sağında fiberli büyük bir site, solunda fiberli başka büyük bir site var. Aralarında küçük bir iki apartman olarak kaldık. Aradım Superonline'ı, "bu iki sitenin bağlantısı bizim binanın önündeki yoldan geçiyordur, biz de rica etsek?" dedim, güldüler :D Apartmanlarla ilgilenmiyoruz dediler. Ben yine de, sitelerindeki ön başvuru formunu belli aralıklarla doldurup yolladım. Geçen gün aradılar, 15 dairelik apartmanlara da hizmet vermeye başlamışlar, "yöneticiniz apartmanınız adına talep yapsın" dediler. Bizim apartmanın 12 daire olduğunu duyunca yine "olmaz" dediler, "3'ün 5'in hesabını yapmayalım" dedim, gülüp kapattılar.

Çabalarım sürecek :)

TTNET'ten kurtulup Uydunet'e geçtim ama gözüm fiberde :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Zonguldak'a fiber interneti çekmek büyük mucize :flowers: o kadar merdiven, yokuş, rampa :flowers: Veri yukarı çıkarken yavaşlar o rampadalarda , yokuşlarda :flowers: Tabi Soğuksuda yada çarşıda oturmuyorsanız ;)

Ben Ereğlide oturuyorum şanslı sayılırım zonguldakta doğalgaz yok ama ilçesi ereğlide var :) tabi bunda sizin yazdıklarınızın etkisi vardır mutlaka :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Hayırlı olsun. Artık 6 dakikada divx film, 1 saatte HD film indirirsiniz. En düşük hız 2 Mbit seviyeleridir.

yok ya... o kadar hızlı mı?

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
BEkliyorum hala bana da gelmelerini...

sani sen bilişim işindesin.

benim büronun olduğu apartmana fiber geldi ben bağlatmadım.

şu anda aylık 30 liraya 4 gb lık net kullanıyorum. çok sayfa açıp hızla değiştiririm.

herkes gibi beklemeye de tahammüllü değilim.

ne dersin kardeşim ? geçeyim mi bu fibere şimdi? arkadaşlara bakılırsa epeyce de hızlıymış.

ne dersin?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
sani sen bilişim işindesin.

benim büronun olduğu apartmana fiber geldi ben bağlatmadım.

şu anda aylık 30 liraya 4 gb lık net kullanıyorum. çok sayfa açıp hızla değiştiririm.

herkes gibi beklemeye de tahammüllü değilim.

ne dersin kardeşim ? geçeyim mi bu fibere şimdi? arkadaşlara bakılırsa epeyce de hızlıymış.

ne dersin?

Mutlaka test yaptırın. Hızı görün, sonra alın. Gerçi fiber'de söz verdiği hızı verememesi neredeyse imkansız. İmkan varsa durmayın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ben ttnet ile 8.6 mbit kullanıyorum, 2 hattımın ikisi de 8.6 çalışıyor :)

8192'den yüksek görmem gerekirken 7000 görüyorum, bu sebeple düzgün internet alamıyorum. Arasam ttnet'i, diyecekki hızınızı 4 e sabitleyelim... oldu canıım diyecem bende :lol2:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Oturduğun yerin iç dağıtım bağlantılarını yenile. Çek Cat5 kabloyu bak ne oluyor :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
ben fiber'e karşıyım arkadaş :)

Bu arada böyle bir sıkıntının olduğunu bilseydim baştan yardımcı olurdum Anıl Biri İnternet çağrı merkezi sorumlusu Melike hanım'la bir telefon konuşmama bakardı.Gerçi bana çok kızgın ama senin için gururumuzu yerlere alırdık :lol2:

onlarda zaten yeterince pişman oldular ama yinede teşekkür ederim :D bana eve biri oyuncağı lokum falan gönderdiler özür dilemek için :)

olayı düşün abone olduğum ay ilk faturamda gecikme faizi yolladılar bana :lol2: soruyorum bu neyin gecikmesi ilk faturada diye ödememişsiniz diyorlar bana :) ama neyi ödemediğimi bilmiyorlardı :)

burada eksik bilgilendirme ya da yanlış anlaşılma söz konusu. çünkü sizin taahhütünüzden kaynaklı ödemeniz gereken ceza-i bedel ttnetten almış olduğunuz ilk 6 aylık indirimin bedeli. Ve siz superonline geçtiğinizde bu farkı ttnete defaten ödedikten sonra ödeme makbuzunuzu/faturanızı superonline ibraz ediyorsunuz. superonline ödemiş olduğunuz bu tutarı size nakten ggeri ödedikten sonra, eşit taksitler halinde faturalarınıza artı olarak ilave edecektir. bunu bir kez daha görüşün, sonra faturalarınız geldiğinde şaşırmayın.(sitemizde superonline temsilcisinin bilgilendirme toplantısında benim konu hk. sorum üzerine vermiş olduğu anlatımı böyleydi)

Evet; sitemizde daha öncede bahsettiğim sözde Şubat ayının ilk yarısında hizmete başlayacak olan Superonline ne hikmetse senenin ilk yarısı olmasına rağmen bi türlü bağlanmak bilemedi. siteye tesisatları çektiler, apt'lara kutuları monte ettiler, lakin evlerimize halen bağlantıyı veremediler. halen beklemedeyiz...

2-3 kere emin olmak için görüştüm Sadık abi. Ben tazminatı ödüyorum biriye. Bu ödemeyi ardından superonline a ibraz ediyorum. Dediğiniz gibi değil superonline bana nakden ödemek yapmıyor. Bana kesilecek fatura miktarını her ay bu ödediğim tazminat üzerinden düşecekler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Oturduğun yerin iç dağıtım bağlantılarını yenile. Çek Cat5 kabloyu bak ne oluyor :)

Apartmanın santralden odamın camına direkt rj11 çekili. oradan da direkt modeme giriyor. modemden de 1mt'lik rj45'le pc'ye...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

rj11 diyen oldu mu sana ? CAT5 çek. 8 telli :) 2 telini kullan her bir hat için. Ben cat5 ile 2 adsl 2 telefon hattı taşıyorum. Hayatta sorun çıkmıyor ki ttnettekiler bile şaşırdı bu çözüme :lol2:

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Mutlaka test yaptırın. Hızı görün, sonra alın. Gerçi fiber'de söz verdiği hızı verememesi neredeyse imkansız. İmkan varsa durmayın.

tamam Sani..

çarşamba gibi inşallah dediğin gibi yaparım. söz verdiği hız olmasada ona akın olsa, veya arkadaşları bahsettiği şekilde olsa ona da razıyız.

iyi pazarlar

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Benim de sonuç aşağıdaki gibi çıktı (10 mbps tarife). Keşke biraz daha bekleseymişim. Bu yeni kampanyadan ben faydalanamıyormuşum. Gerçi elimdeki de fazlasıyla yetiyo ama aynı paraya 20 mbps fena olmazdı :)

1358858469.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...