İçeriğe Yönlendir

Klima Panelinin ışıkları Yanmıyor...

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Aşağıdaki resimde gösterdiğim 3 adet ayar düğmesinin ışıkları yanmıyor, sebebi ne olabilir?

12003.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Bozulmuştur. :) Muhtemelen carbon kaplama yaparken zarar gördüler. Kablo fiş çıkmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Yüksek ihtimal. :good1:

Bozulmuştur. :) Muhtemelen carbon kaplama yaparken zarar gördüler. Kablo fiş çıkmış olabilir.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

tebrik ediyorum, çok yerinde bir tespit olmuş. :good1:

ancak bugün tekrar söküp soketleri iyice kontrol ettim. soketlerde bir sıkıntı görünmüyor.

Karbon yapmak için ön göğsün o kapağını çıkardıysanız,belki soketi tam yerine oturtamamışsınızdır ve zamanla onda temassızlık olmuş olabilir,çünkü bende kendi aracımınkini sökmüştüm ve taktıktan sonra dörtlüler yanmamıştı,sonra tekrar sökmek zorunda kalmıştım...

temassızlık neden olmuştu oksitlenme falan mı olmuştu?

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Temassızlık benim hatamdan kaynaklanmıştı,yerine tam oturtamamıştım,ama soketlerde sorun yok diyorsunuz,o bölümün ayrı bir sigortasımı var acaba :)

aslında benimde mrak ettiğim konu, o bölgenin ayrı bir sigortası varmıdır? :(

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Emin olmamakla birlikte ayrı sigorta olduğunu zannetmiyorum...

Madem sokette sorun yok, bari elektrik var mı diye kontrol etseydin. 12 v kontrol kalemi ile. Ya da 12 volt bir ampulle de kabloları değdirerek kontrol edebilirsin...

aslında benimde mrak ettiğim konu, o bölgenin ayrı bir sigortası varmıdır? :D
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Emin olmamakla birlikte ayrı sigorta olduğunu zannetmiyorum...

Madem sokette sorun yok, bari elektrik var mı diye kontrol etseydin. 12 v kontrol kalemi ile. Ya da 12 volt bir ampulle de kabloları değdirerek kontrol edebilirsin...

tek parça soket var,

alttaki klima on off düğmesi ve yanındaki düğmeninin soketi farklı orada sorun yok.

ancak diğer soketin bağlı olduğu kontrol anahtarları işlev olarak çalışıyor sadece ışıları yanmıyor, soketinde bir arıza olsa yani hiç elektrik gelmese havalandırma çalışmaz gibi geliyor bana, servis yolu görünüyor galiba.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Sistem tam nasıl bilmiyorum ama hepsinin bir anda sönmesi garip. Muhtemelen eğer ledli lamba ise lehimlerinde bir çatlak normal ampul ise elektrik hattında sorun olabilir, sökülüp kontrol edilmesi lazım, yada sökmeden biraz sertce vurarak temassızlık varmı diye kontrol edilebilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Sistem tam nasıl bilmiyorum ama hepsinin bir anda sönmesi garip. Muhtemelen eğer ledli lamba ise lehimlerinde bir çatlak normal ampul ise elektrik hattında sorun olabilir, sökülüp kontrol edilmesi lazım, yada sökmeden biraz sertce vurarak temassızlık varmı diye kontrol edilebilir.

Bahsettiğiniz kontrolleri yaptım, ancak bişey çıkmadı, servise göstereceğim galiba.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
Hepsi birden patlamış olamazmı?

Çok entrasan ama dipsiz ampullerin hepsi birden patlamış söküp değiştirince ışıklar tekrar yandı, belkide çok uzun zamandır patlak ama ben yeni farkettim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Moderatör abiler konyu kapatabilir.

Sorun ampülleri değiştirince düzeldi, son derece titiz ve detaylı araştırmalar sonucunda ampüllerin patladığını tespit ettim. :muhaha::wub:

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bende Karbon Kapladım 7'' taktım. sonrasında o iki ampulün aynı anda patladığını farkettim. nedense aynı anda patlıyorlar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Bende Karbon Kapladım 7'' taktım. sonrasında o iki ampulün aynı anda patladığını farkettim. nedense aynı anda patlıyorlar

4 ampul varmış, 3 tane taktıktan sonra karanlık bölgeyi görünce fark ettim, akşam yine söküp bir tane daha takacağım. :wub:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...