İçeriğe Yönlendir

Yüksek Egzoz Basıncı Hatası

Ayhan Körçoban

Recommended Posts

Ayhan Körçoban
(düzenlendi)

Arkadaşlar geçenlerde aracımı bilgisayara bağlattım yüksek egzoz basıncı hatası veriyor nedeni ve çözümü hakkında bilgisi olan var mı?

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
e?zos=egzoz
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Katalitik konvertör tıkanmış/erimiştir. Araç LPG li olsa gerek.

Sebebi normal eskime de olur LPG nedeniyle yanmamış lpg varsa bunun manifoldda yanmaya devam etmesi neticesinde arka sıcaklığın çok yükselmesi ile tahrip de olur. Ya da yakıt katkısı yahut yag katkısı katalitik konvertöre zarar vermiş de olabilir. 98 oktan/100 oktan meraklılığı yüzünden de olmuş olabilir. Bazı ucuz motor yağları fosfor vs içerdikleri için (motor için çok iyi) bu fosfor katalitik için kötü olabilir. motor yağını çok koymak da aynı problemi yapabilir. Sekman kaçırıyor ve egzosdan mavi duman attıysa bu birikim yapmış olabilir.

Boş ama içinde yeterli frenleyici olan katalitik borusu ya da yerli katalitik takılması gerekir. pamuk eller.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Körçoban
Ne marka test cihazına bağlandı? 96 Mondeo da özel 3lü soket gerekir :)

sadece direksiyon altından bağlandı tek soket sanrım wow marka

hata kodu yazarsan daaha mantıklı olur..

336 yüksek egzos basıncı

Yorum bağlantısı
Ayhan Körçoban
Bence bu tip cihazalrdan alınan kodları önemsemeyin.

peki hangi cihazların sonuçları gerçekcidir ve nerden bulabilirim direksiyonun altındaki bağlantı dorumu acaba

+1

oktay abi bana ankarada aracın tüm sorunlarını tespit edebi,lecek işinde uzman ve parça bulabilecek adres veya kişi tavsiye edermisin teşekkürler

:)

Yorum bağlantısı
Ayhan Körçoban
Ne marka test cihazına bağlandı? 96 Mondeo da özel 3lü soket gerekir :)

abi bugün yine bilgisayara bağlattım ama bilgisayar bağlantı kuramadı yanlız ılgaz daki ustamın wow marka program bağlantı kurabiliyor sizin dediği 3 lü soket nasıl oluyor nerde taktıra bilirim adres verebilirmisiniz

Yorum bağlantısı
abi bugün yine bilgisayara bağlattım ama bilgisayar bağlantı kuramadı yanlız ılgaz daki ustamın wow marka program bağlantı kurabiliyor sizin dediği 3 lü soket nasıl oluyor nerde taktıra bilirim adres verebilirmisiniz

Zaten taktırmışssınız işte.Bu sokete ait bağlantı soketleri yoksa bakamazlardı. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

96 mondeo beyninden fazla bir veri alınmaz. Daha çok mekanik kontrole yönelinmeli, veya eski Fds cihazını bulunduran özel servis aranmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...