İçeriğe Yönlendir

Duman

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

İlker Ayhan
MAF sensörünün devrede olmaması durumunda ne gibi sıkıntılar olabilir? 1800 devirde bir kerkme sorunu yaşıyordum son zamanlarda ve bu sabah evden çıkınca MAF kablosunu çıkarttım, yol bilgisayarını sıfırladım,

1. 1800 devirde yaşanan kerkme sorunu tamamen ortadan kalktı,

2. Her gün aynı trafik yoğunluğunda ve aynı kullanım tarzı ile geldiğim yolda 6.5 civarı olan tüketim 4.8 - 5.0 ortalama ya düştü, Yol ve yoğunluk aynıydı.

3. Alt devirler acayip canlandı.

Takmadan gezersek ve hava akışı ile ısısını ölçmeden çalışsa sistem ne gibi dezavantaljı olur? Yaklaşık 25 Km sonunda arıza lambası hiç yanmadı.

2 gündür maf kablosu çıkmış vaziyette. hiç bi sorun yok arabanın. yakıt sarfiyatı da düştü. ne enteresan bi durum ya

benimkinde yanıyor ama hiç bi sorun yok.3 gün olacak nerdeyse sadece lamba yanıyor o kadar. duman bitti gaz yememe bitti fazla yakıt bitti. takmam daha fişi ben

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

ben daha yeni alıp değiştirmiştim mafı. ama yinede duman filan attı. fiş çekince duman filan gitti. mafsız günler güzelmiş...kızdırma bujisinide değşitirmiştem daha önce ıds de devamlı çıkıyodu. onu değiştirdikten sonra da hiç bi düzelme olmamıştı..

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
benim arabada bunlara ek olarak birde duman atma vardı. maf gitti sorun bitti :unsure2:

maf dediğiniz bu hava filtre borusu üzerinde olanmı? yoksa motor hava girişinde olanmı?

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Hava filtresi üzerinde olan,

teşekkürler bende deneyim bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

dün egr yi temizleyip tekrar fişini takmıştım. hani belki düzelir diye. yine duman attı. tekrar fişi çektim ve araba acayip güzel gidiyo,

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
dün egr yi temizleyip tekrar fişini takmıştım. hani belki düzelir diye. yine duman attı. tekrar fişi çektim ve araba acayip güzel gidiyo,

arıza lambası yanmadımı?

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

arıza lambası yanıyo. onla devam ediyorum ben.. başlıycam ben böle arabaya. bi türlü teşhisi de konulmuyor anlayanda yok onu farkettim. elli tane yeri değiştirecen belki düzelir. çok masraflı yani ve kronik tüm hepsinde aynı sorun var c-max larin.

alacak olan varsa tavsiyem. kesinlikle uzak durun c-max den. özellikle 2004-2005 modellerinden

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
arıza lambası yanıyo. onla devam ediyorum ben.. başlıycam ben böle arabaya. bi türlü teşhisi de konulmuyor anlayanda yok onu farkettim. elli tane yeri değiştirecen belki düzelir. çok masraflı yani ve kronik tüm hepsinde aynı sorun var c-max larin.

alacak olan varsa tavsiyem. kesinlikle uzak durun c-max den. özellikle 2004-2005 modellerinden

bende çektim sistem arızası dedi araç çalışmadı ! acaba yanlış soktimi çektik ben motorun arkasında egr ye bağlı olan soketi söktüm çok zor oldu ama araç çalışmadı

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

hafiften baktımda bugun dikkat ettim gaza yüklendigimde benim araçta duman atıyor:S geçen hafta bakım yaptırmıştım araca 10.000 bakımını ozaman maf sensörünüde balata spreyiyle temizletmiştim. IDS baglayıp arıza testti yaptırmamıştım yarın bi özel servisime gidip IDS Baglattıracam bakalım bişe varmı şu kızdırma bujilerini kontrol ettirecem IDS de bu duman neden olur arkadaşlar bi tek kızdırma bujisimi yapıyor

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
hafiften baktımda bugun dikkat ettim gaza yüklendigimde benim araçta duman atıyor:S geçen hafta bakım yaptırmıştım araca 10.000 bakımını ozaman maf sensörünüde balata spreyiyle temizletmiştim. IDS baglayıp arıza testti yaptırmamıştım yarın bi özel servisime gidip IDS Baglattıracam bakalım bişe varmı şu kızdırma bujilerini kontrol ettirecem IDS de bu duman neden olur arkadaşlar bi tek kızdırma bujisimi yapıyor

valla bana motor indirmeye kadar saydılar map,maf,katalizör,enjektör,pompa,turbo,radyatör,hortumlar,yağ yakma,kızdırma,egr saydılar saydılar.....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
valla bana motor indirmeye kadar saydılar map,maf,katalizör,enjektör,pompa,turbo,radyatör,hortumlar,yağ yakma,kızdırma,egr saydılar saydılar.....

Ne kadar koparırlarsa kardır...

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

işte tek tek bunlar değiştirilecek deniyceksiniz sorun giderse ondanmış denilecek. tam nerden olduğu meçhul. kızdırmadan da maf danda. yalnız birol bey maf sensörü hava filtre kutusunun üserindeki alet. arkadaki egr sensörünün fişini çekmeyin veya yeniden takın.. maf sensörünün bi zararı yok fişi çekince..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Bugun bende servise gittim boşta gaza bastıgımda duman atıyordu araba

turbo hortumlarında olabılır dendı her yer kontrol edildi bişe çıkmadı.

maf sensörü ve bi sensör daha vardı onu temızledıler tekrar taktılar + yakıt katkısı verdiler 25 liraya aldım.

depo ceyrekti gittim petrolal devamlı aldıgım yere depoya katkıyı koydum 100liralikta mazot aldım.

bu şekilde kullan dedi yüksek devirde aracı depo bitene kadar yakıt bittikten sonra bakalım duman atma ne durumda olacak

IDS baglandı kızdırma bujisi ve başka bi arıza vermilşti onu unuttum

tüm arızalar silindi kızdırma bujisinde bişe yok ama araçta herhangıbı bı arıza felan

bakalım depo bitene kadar seri bi şekilde kullanacam aracı yüksek devirde 2500-3500 devir arası.

eger duman atma geçmezse kompile motor kontrol edilecek. pek önemsemiyorum ben ama ginede can sıkıcı bi durum belkide boşta gaza birden yüklendigim için duman atıyordu bi ara yarın arkadaşın aracını alayım arkadan takip edim ben obenim aracı kullansın duman atma felan varmi diye.

tekrardan buraya yazarım durumu saygılar

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

valla benimkinde maf sensörünün fişini çektiğimde arıza gidiyordu. o yüzden yeni bi maf sönsörü aldım. bakalım tekrar yaparsa ya satacam ya da uçurumdan atacam bu arabayı.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
valla benimkinde maf sensörünün fişini çektiğimde arıza gidiyordu. o yüzden yeni bi maf sönsörü aldım. bakalım tekrar yaparsa ya satacam ya da uçurumdan atacam bu arabayı.

Depodaki yakit bitsin düzelmezse bende bi maf sensörünün fişini cekip deniyeyim bakalım bende duman kalkacakmı

siz maf sensörünü değiştirdikten sonra duman hiç attımı + kaça mal oldu maf sensörü? ve ne zaman değiştirdiniz

Saygılar

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan

daha önce maf sensörünü değiştirmiştim. yani maf sensörü yeniydi.. fişini çektikten sonra yapmadı. yeni bi maf sensörü taktım. duman atmayı kesti. 400 tl ye mal oldu maf sensörü bana. şu an duman atma filan bitti ama bakalım kaç aylığına bitti

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...