İçeriğe Yönlendir

Motor Sorunu Acil

Özgür Çilingir

Recommended Posts

Özgür Çilingir

1999 model fiesta fun 1,4 araba aldım 165.000 de aldığım zaman yağını değiştirdim.Kulaktan dolma bilgi ile motor onarıcı olan RESTORE diye bir katkı koydum motor yağına.Koymaz olaydım motor sapıttı dengesiz çalışmaya başladı çoğu zaman rölanti de çalışırken stop ediyor.Napacağı bu durumda acil yardım bekliyorum arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Restore değilde, muhtemelen rölanti valfi ömrünü tamamlamıştır.

Yinede katkı koymayın bence yağa.

Bu arada bu km'deki aracın trigeri, bujileri falan nasıl acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Çilingir

hemen başladı ,,,,yağı değiştirdik sonra da restoreyi koydum zaten 10 dakika içinde belli etti kendini stop etti motor rölantide çalışırken

Koyduktan hemen sonra mı böyle bir sorun ortaya çıktı?

evet hemen 10 dakika içinde motor stop etmeye başladı rölantideyken

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O zaman en kısa sürede yağ değişimi yapacaksınız...Restore motoru iye restorelemeden :unsure:

Yorum bağlantısı
Özgür Çilingir
(düzenlendi)

değişeli 100 km oldu yada olmadı arkadaşlar(triger falan bujiler de )

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Çilingir
Yağ ile birlikte triger falan da değişmişse suçlu RESTORE olmayabilir...

yok triger kayışı önceden değişti

Yorum bağlantısı
Özgür Çilingir

triger ve buji takımları 100 km falan oldu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Restore, 10-15 sene önce, sanki bugünki nano katkılar gibi moda idi, içindeki metal parçacıkların, yararlı honlama kanallarını doldurup, silindir çeperine zarar vereceği bilinmiyordu, hala üretilmesine satılmasına şaşırdım. Motor yağ kanal temizleyici cihaz kullanan bir yer bulun, motorun içini bu cihaz ile yıkatın yeni yağ koyun. Rölanti tesadüfte olabilir, ama şu anda motorun içinin temizlenemesi daha önemli. Bence bu cihazı bulmadan da daha motoru çalıştırmayın.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Çağlar Bey'e katılıyorum 5-30 yağ ile çalışan bir motorun hiç hoşuna gitmeyecektir bu katkı, eğer yağı değiştirmezseniz siz motoru Restore etmek zorunda kalabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Özgür Çilingir
Çağlar Bey'e katılıyorum 5-30 yağ ile çalışan bir motorun hiç hoşuna gitmeyecektir bu katkı, eğer yağı değiştirmezseniz siz motoru Restore etmek zorunda kalabilirsiniz.

Yağı değiştirdim hatta filtresini de değiştirdim ama hala aynı sorun devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Özgür Çilingir
Restore, 10-15 sene önce, sanki bugünki nano katkılar gibi moda idi, içindeki metal parçacıkların, yararlı honlama kanallarını doldurup, silindir çeperine zarar vereceği bilinmiyordu, hala üretilmesine satılmasına şaşırdım. Motor yağ kanal temizleyici cihaz kullanan bir yer bulun, motorun içini bu cihaz ile yıkatın yeni yağ koyun. Rölanti tesadüfte olabilir, ama şu anda motorun içinin temizlenemesi daha önemli. Bence bu cihazı bulmadan da daha motoru çalıştırmayın.

Yardımınız için teşekkür ederim çağlar bey bana bu cihazla ilgili bilgi verirmisiniz rica etsem.sizin verdiğiniz bilgiye göre araştıracağım ben

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Servislerin bazılarında bulunur, yağ değişiminde kullanılan bir alet, siz bunu bulana kadar motoru çalıştırmayın yada o zamana kadar wurth motor içi temizleyici alıp rolantide ısınmış motora ekleyip 10 dakka çalıştırıp yağı değişin, restorenin kalıntılarının çoğunu halleder, o cihazı bulamazsanız bu wurth ü bir kaç kez kullanmaktan başka çareniz yok gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor Silk, bor bazlı ilk katkı maddesi, yararını bilemem ama hiç değilse zararı olabilecek partükülleri yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...