İçeriğe Yönlendir

İnternet Explorer Yardım

Onur Demir

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Explorer 'ı sil yeniden yükle onur. olmadı geçmiş zamana geri al Bilgisayarını oda olmadı kaçınılmaz son FORMAT :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bir kaplan vardı, combofix ti galiba, sağlam çözümler üretiyordu bedavaya... :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Explorer 'ı sil yeniden yükle onur. olmadı geçmiş zamana geri al Bilgisayarını oda olmadı kaçınılmaz son FORMAT :D

Sadece ie değilmiş firefoxtada aynı sorun mevcut. Ne moktan iştir uykum kaçtı :lol2:

Yorum bağlantısı

son zamanlarda internetten virüs programı veya bu tarz bişi yüklediysen ve yüklşerken çok küçük yazılarla seçeneklerinde explorer başlangıç gibi spamları var onu atıyor ve program sonrasında direk sayfaya yön veriyor.Kaldırdıysan bu sorun oluşuyor.O programları tamamen kaldırman gerekiyor.Ve explorer araçlardan açılış sayfası boş yap geçici düzelir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Geçmiş olsun Onur zor valla işin kayıt defterinden bulup silmen gerekiyor arkadaşınkinede mysearch diye birşey bulaşmıştı yarın nasıl sildiğini öğrenip yazarım buradan.

Uyumamış aradım sordum format attım lanet şey yüzünden dedi ne yaptıysam geri geldi dedi.Envai çeşitte paketi açılmamış küfürler etti baya sinirlendirmiş mysearch :D

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Emsisoft 30 günlük deneme sürümünü kullanın en ideal çare :lol2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Görüyorum ki benim lafımın üstüne laflar söylenmiş... Getirmeyin beni oraya! :lol2:

Onur, hijackthis'i indir, çalıştır, o kendisi tarar, hataları söyler. Hataları işaretle, fix it de. Olay bitmiştir.

Diğer arkadaşlar da bu programı kullansın. Herkes bu programı kullansın. Tieeyyt! :lol2:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Sorunu çözmek için

1) XP silinir

2) windows 7 yüklenir.

Yoksa ömür billah böyle şeylerle uğraşılır.

Eğer windows 7'de bu sorunlar yaşanıyorsa. Virüsten korunma yöntemleri öğrenilir. :lol2: Yine de format atmadan "Sadece saklanabilirsin. Asla kaçamazsın" :lol2:

Murat Abi hjackthis'de işe yarayacaktır ama sorun regedit ve autorun kaynaklı olduğu için bir sonraki açılışlarda tekrar mutlaka meydana gelecektir.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Her sekmeyi açışta otomatik bu çıkıyor, Seceneklerden ayarlardan vs. sildim ettim yok gitmiyor http://www.searchqu.com/406

Xp kullanıyorsanız eğer Combofix i deneyin...Ancak çok küçük bir ihtimal de olsa sisteminizin açılmama payı var.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Xp kullanıyorsanız eğer Combofix i deneyin...Ancak çok küçük bir ihtimal de olsa sisteminizin açılmama payı var.

Combofix msdos'u bozuyor. ETA kullananlarda az çekmemiştik.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Combofix msdos'u bozuyor. ETA kullananlarda az çekmemiştik.

Şu ana kadar hiç denk gelmedim..

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sorunu çözmek için

1) XP silinir

2) windows 7 yüklenir.

Yoksa ömür billah böyle şeylerle uğraşılır.

Eğer windows 7'de bu sorunlar yaşanıyorsa. Virüsten korunma yöntemleri öğrenilir. ;) Yine de format atmadan "Sadece saklanabilirsin. Asla kaçamazsın" :p

Murat Abi hjackthis'de işe yarayacaktır ama sorun regedit ve autorun kaynaklı olduğu için bir sonraki açılışlarda tekrar mutlaka meydana gelecektir.

hijackthis, registery kayıtlarını da pek güzel onarır Armağan'ım hediyem. ;)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Önce combofix'i çalıştırın. Sonradan msdos programı çalıştırın türkçe karakterlerin çalışmadığını göreceksiniz. Yani yeni versiyonunda düzeltilmediyse :;)

Sanırım forumda sıkıntı var. Herkes gönderiyor ama ben gönderince method not implemented diyor. .hmtl'ye posta izin vermiyor. :p

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Cevaplar icin tesekkurler,

Sistem win7 lisansli, lenovo notebook bahsi gecen aygitta ;)

Murat Abi dedigin program ise yaramadi. Msconfigten baslangic bolumunde bu isimde birseye rastlamadim hatta gereksiz bisey goremedim.

İphonem icin biseyler indirirkej downloader tarzi garip bisey indirxigimi farkettim kurulum yaparken kapattim sonra sildim(silinmemis goruldugu uzere:) )

Windowsun pc icinde silbastan hale getiren seyi var ama okadar programi falan tekrar kurmak zor geliyor

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kurduğun bir program sebep olmuş.. Bir virüs değil bu..

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
hijackthis, registery kayıtlarını da pek güzel onarır Armağan'ım hediyem. ;)

Peki autorun-inf, sys-ini ve boot-ini dosyalarını? Ya programların geçici klasörlerini? Zararlıların çoğu kendini buralara saklar. Zamanı gelince hortlar.

Cevaplar icin tesekkurler,

Sistem win7 lisansli, lenovo notebook bahsi gecen aygitta :p

Murat Abi dedigin program ise yaramadi. Msconfigten baslangic bolumunde bu isimde birseye rastlamadim hatta gereksiz bisey goremedim.

İphonem icin biseyler indirirkej downloader tarzi garip bisey indirxigimi farkettim kurulum yaparken kapattim sonra sildim(silinmemis goruldugu uzere:) )

Windowsun pc icinde silbastan hale getiren seyi var ama okadar programi falan tekrar kurmak zor geliyor

win7 ise regeditten sitenin adını ara çıkan verileri değiştir.

Yorum bağlantısı
son zamanlarda internetten virüs programı veya bu tarz bişi yüklediysen ve yüklşerken çok küçük yazılarla seçeneklerinde explorer başlangıç gibi spamları var onu atıyor ve program sonrasında direk sayfaya yön veriyor.Kaldırdıysan bu sorun oluşuyor.O programları tamamen kaldırman gerekiyor.Ve explorer araçlardan açılış sayfası boş yap geçici düzelir.

Güncel. ;):p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önce combofix'i çalıştırın. Sonradan msdos programı çalıştırın türkçe karakterlerin çalışmadığını göreceksiniz. Yani yemi versiyonunda düzeltilmediyse :;)

Sanırım forumda sıkıntı var. Herkes gönderiyor ama ben gönderince method not implemented diyor. .hmtl'ye posta izin vermiyor. :p

Combofix ETA'nın anasını ağlatıyor, tecrübe ile sabit ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Peki autorun-inf, sys-ini ve boot-ini dosyalarını? Ya programların geçici klasörlerini? Zararlıların çoğu kendini buralara saklar. Zamanı gelince hortlar.

win7 ise regeditten sitenin adını ara çıkan verileri değiştir.

O dediğin dosyalar hkml'deki run içinde ve program bunları da düzeltiyor. Ben şimdiye kadar çözemediği bu tür sorun görmedim canım. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...