İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarda Kullandığımız Kaliteli Ve Yararlı Programlar

Murat Şen

Recommended Posts

Murat Şen

selamlar.

günümüz teknolojisinde bilgisayarlardan oldukça faydalanıyoruz; bunu da paket programlar sayesinde gerçekleştirebilmekteyiz.. forum sakini arkadaşlar kullandıkları programları ve işlevlerini açıklarlarsa güzel bir arşiv olur diye düşünüyorum..forumda arattım bulamadım. göremediysem silinebilir. ben başlayayım:

DVDVideoSoft Free Studio = youtubeden istediğimiz videoyu mp3 formatında kaydetmemize yarayan yararlı bir program

Blaze media pro= track cd lerini bilgisayarımıza aktarmaya yarayan , format değişimine yardımcı olan program

SpeedFan: donanımın ısısını ve fanın hızını ayarlayabildiğimiz kücük bir program

dilerseniz sizler yazın ben listeye ekleyeyim. teşekkür ederim simdiden

not: sadece program ismini ve işlevini yazınız , download linki vermeyiniz .

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
(düzenlendi)

Eset NOD32 Internet Security & Antivirus = Az yakan, çok kaçan güzel bir antivirüs yazılımıdır. ;)

Video Convert Master = Videolarınızı istediğiniz formatta ve kalitede değiştirebileceğiniz bir program.

PhotoScape = Fotoğraflarınızda ufak tefek bazı düzenlemeleri yapabileceğiniz hafif ve kullanışlı bir programdır.

MİPony = Bazı dosya paylaşım sitelerinden topluca dosya indirmek için kullanışlı bir yazılımdır, ancak tek kötü tarafı; her bir part bitiminde sizden kod girmenizi istemesidir.

Recover My Files = Bilgisayarınızdan yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları büyük oranda geri getirebilen bir programdır.

Team Viewer = Çok kullanışlı uzaktan yardım programıdır. (Bence..) Rakiplerine göre oldukça rağbet gören ve kullanımı en kolay yazılımlardan biridir.

Everest Ultimate Edition = Sisteminize dair en ince detayları size gösterebilen bir yazılımdır.

Adobe Reader = .pdf formatındaki dökümanlarınızı açmaya yarayan bir programdır.

K-Lite Codec Pack = Çeşitli ses ve video formatlarının, bir takım medya player'larda sorunsuzca açılmasına yardımcı olur.

WinRAR = Dosyalarınızı sıkıştırmanıza yarayan, aynı zamanda SFX kurulum paketi oluşturmaya yarayan olmazsa olmaz programlardan birisidir.

Nero = Cd ve Dvd hazırlama programıdır. Dosyalarınızı Cd veya Dvd'lere istediğiniz formatta aktarmaya yardımcı programdır.

BitComet = Torrent sitelerinden dosya indirmenize yardımcı olabilecek kullanışlı bir yazılımdır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Splash Lite : Video oynatma yazılımı... Özellikle mkv formatındaki videolarda oldukça başarılı.

Internet Download Manager : Dosya indirme yöneticisi... Link ekleyerek indirme konusunda başarılı olduğu gibi, Explorer ya da Firefox ile gezdiğiniz sayfada bulunan bir video varsa (Youtube, Facebook vs.) tek tuşla indirmenize imkan tanıyor.

VLC Media Player : Bir video oynatma yazılımı daha... Bilgisayarınızda kurulu codec olmasa bile neredeyse birçok dosyayı açabiliyor. Media Player'da açamadığınız dosyaları açabilmek için sisteminizde bulunmasında yarar var.

Registry Mechanic : Başarılı bir kayıt defteri temizleyicisi...

tarihinde Mustafa Yenig tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

MemoriesOnTV:Çok güzel slaylar hazırlayabilirsiniz

Wondershare Video Converter Platinum: Videolarınızı istediğiniz formata hızlıca dönüştürür.

TeamViewer 6:Uzaktaki bilgisyarı kendi bilgisyarınız gibi kullanabilirsiniz, sorunları çözebilirsiniz.

VideoReDo TVSuite:VideoReDo TVSuiteideolarınızı keser, ekler, birkaç formata hızlı şekilde çevirir.

ABBYY Screenshot Reader:Ekranda ne varsa kopyalayıp ister resim ister yazı ister exel olarak yapıştırabilirsiniz.(Bu program ABBYY FineReader 9.0 Professional Edition(pdf den farklı formatlara dönüştürücü) ile birlikte otomatik kuruluyor.

CCleaner:Bilgisyarınızda ne kadar artık dosya vs hepsini temizler kayıt defteri de dahil.Ama kayıtlı şifreleriniz falan varsa programdan ayar yapın.Atık dosyaları hiç temizlemiyorsanız mutlaka kurun hem dosya hem de kayıt defteri temizliği yapın.işe yarayacaktır.

Umarım işinize yarar.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Murat Şen

dostlar paylaşımlarınız için teşekkürler. ben düzenleme yapamıyorum yetkim yokmuş, moderatör arkadaştan rica edeceğim en üst mesaja eklesin.. :lol2: verilen program isimleri cok güzel :)

Yorum bağlantısı
Murat Şen

internet download manager : hızlı şekilde dosya indirmemize yarayan türkçe dil destekli program

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Ava Find : Bilgisayarınızı indexliyor ve aradığınız bişeyi çarçabuk buluyor...

Aimp : Winamp dan daha üstün bir audio medya oynatıcı...

USB Disk Securiyt : USB den virüs bulaşmasını önlüyor...

CPU-z (CPU-ID) : Bilgisayarın donanımı hakkında bilgi veriyor...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

WINDOWS

Photoshop

Flash

Visual Studio

IE Tester

FileZilla

Winamp

Google Earth

-------

Gimp

Amarok

sftp

ZendStudio

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Özen

Abbyy Fine reader pro

realplayer (downloader ve converterıyla birlikte)

Adobe Audition ( ses düzenleme kesme & kayıt işlemleri için basit arayüzlü ve detaylı içerik)

Cclenaer

Usb Security

Ashampoo burning studio 9

JDownloader ( çoklu link indirmede birebir )

Trillian (çoklu hesap kullanımı için ideal msn yahoo AIM ..vb)

Pdf to Word (pdf formatından Worde kısa sürede kesin çözüm)

zemana antilogger ya da IObit Malware Fighter ( sızıntılar key logger screen logger ve bilimum diğer tehditlere karşı güzel programlar)

Yorum bağlantısı
Murat Şen
WINDOWS

Photoshop

Flash

Visual Studio

IE Tester

FileZilla

Winamp

Google Earth

-------

Gimp

Amarok

sftp

ZendStudio

merhaba. programların işlevlerini de yazarsanız cok sevinirim. teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
merhaba. programların işlevlerini de yazarsanız cok sevinirim. teşekkür ederim

Tabi Derhal;

WINDOWS

Photoshop = resim düzenleme programıdır. Standart üzerindeki işleçlerle yapamayacağınız entrika yoktur. Açmadığı imaj formatı bir tek RAW diye biliyorum. Onu da bir eklentiyle açabiliyor.

Flash = Flash animasyonları oluşturabilmek için en standart yazılım. Macromedia'nın servetine servet kattığı yazılım nasıl olduysa macromedianın ortadan kalkmasıyla adobe altında dağıtılıyor.

Visual Studio = .NET ortamında windows'un tekelciliğine katkıda bulunmak isteyen yazılımcıları büyülemek için uzun yıllar önce cıkmış hala dorukta olan bir uygulama. Daha önceleri kodlama için DreamWeaver kullanırken, neden servet ödeyeyim deyip Visual studio express 'e geçmemle tanışmış olduğum uygulama.

IE Tester = Web sitelerini tüm internet explorer versiyonları birbirinden farklı gösterdiği için maşallah, hangisi nasıl gösteriyor diye ölçmek için.

FileZilla = Muhterem mozilla'nın sırf halka yardım amaçlı* ürettiği ftp programı.

Winamp = Müzik çalar. Windows 98'in media playerının mp3 formatındaki dosyaları oynatamasıyla hayatımıza girmiş ve alışkanlık olmuştur.

Google Earth = İzle Arş-ı sema'dan Ruh-ü zemin'i. Uyduları hangi izin ve hangi bütçeyle kullanabilerek (kimi yerde casus uçaklar) karış karış dünyanın resmini çeken. Bize askeri bölgelere görüntüleme cihazı sokmaya izin vermeyenlerin ne hakla bu adamlara böyle en kritik bölgelerin bile resimlerini gösterme yetkisini verdiğini anlayamadığım uygulama.

-------

Gimp = Unix tabanlı resim görüntüleyicisi. Photoshop'u aratmayan ama beleş olduğu için hakettiği ilgiyi göremeyen yazılım.

Amarok = Windows media player'da kimmiş? Windows kimmiş?

sftp = ftp yanında secure ftplere bağlanabilen uygulama

ZendStudio = Linuxta yazılım geliştirmece.

Son 4 tanesi windows'da çalışmaz. :blush:

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
(düzenlendi)

Adobe Photoshop & Image Ready = Profesyonel anlamda fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz, çeşitli montajlar yapabileceğiniz ve aynı zamanda .gif animasyon oluşturabileceğiniz profesyonel bir programdır.

Windows Live Messenger = Anlık iletişim yazılımıdır, isteğe bağlı olarak sesli ve görüntülü olarakta karşınızdaki kişiyle görüşebileceğiniz bir yazılımdır.

Google Earth = Dünyayı uzaydan gezip, yer tespiti yapabileceğiniz, aynı zamanda rota belirleyebileceğiniz bir programdır.

Microsoft Office = Dökümanlarınızı, hesaplamalarınızı, sunumlarınızı, e-postalarınızı ve daha bir çok ofis işlerinizin tamamını yapabileceğiniz yazılım paketidir.

Norman Antimalware = Bilgisayarınıza bulaşmış küçük çaplı trojen, spam benzeri zararlı içerikleri temizleyen yazılımdır. Rakiplerine oranla en iyi performansı sağlayan programdır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Tabi Derhal;

------

Gimp = Unix tabanlı resim görüntüleyicisi. Photoshop'u aratmayan ama beleş olduğu için hakettiği ilgiyi göremeyen yazılım.

Amarok = Windows media player'da kimmiş? Windows kimmiş?

sftp = ftp yanında secure ftplere bağlanabilen uygulama

ZendStudio = Linuxta yazılım geliştirmece.

Son 4 tanesi windows'da çalışmaz. :)

Bunlara pidgini de ilave etmeli. = Anlık mesajlaşma yazılımı. Tüm platformları desteklemesi de cabası.

Katapult

ve en güzeli ise console :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Bunlara pidgini de ilave etmeli. = Anlık mesajlaşma yazılımı. Tüm platformları desteklemesi de cabası.

Katapult

ve en güzeli ise console :)

Ben kopete kullanıyordum. Ubuntuyla artık aMSN'em var :) Kimsenin msn'den başka bir ağda olduğunu görmedim ki! Onu geçtim kimsenin hotmailden başka maili olduğunu görmedim. Şimdi şimdi gmail çıktı. Allahım yaa..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Ben kopete kullanıyordum. Ubuntuyla artık aMSN'em var :D Kimsenin msn'den başka bir ağda olduğunu görmedim ki! Onu geçtim kimsenin hotmailden başka maili olduğunu görmedim. Şimdi şimdi gmail çıktı. Allahım yaa..

Gmail şimdi şimdi mi çıktı? :D Ayrıca çoğunluğun hotmail'den başka mail adresi olmamasının zararını da anlamadım.

Yorum bağlantısı
Erhan Eken
Senede bir adet format, hiçbir sorun kalmıyor :D

en güzeli bu gün ben de formatladım. :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Gmail şimdi şimdi mi çıktı? :D Ayrıca çoğunluğun hotmail'den başka mail adresi olmamasının zararını da anlamadım.

Zararı yok. Sadece millet mail adresi deyince hotmail zannediyor.Kağıt peçete - selpak, tıraş bıçağı - jilet (gillette) gibi.

İş görüşmelerinde benim yahoo adresimi verince adamların ilk söylediği şey "hotmail yok mu?". Yok. Şart mı olması? En sonunda aldık ama biz de. isimsoyad@hotmail.com diye.

Evet gmail yeni yeni çıktı (moda oldu manasında). kimin 2002'de gmail adresi vardı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bende bayadır mynet kullanıyorum oldum olası hotmaili sevemedim bir türlü

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Bilmem. Kimin vardı?

Kimsenin :lol2: Muhtemelen o tarihte portakaldaki vitamindi daha :p

Yıllardır yahoo kullanıyorum;
+1905

2000 yılından beri bende... :rolleyes:

Bende bende :nazar:. İş görüşmesine giderseniz cv'ye yazmayın ama gene paşa paşa hotmail yazcaz :nazar:

bende bayadır mynet kullanıyorum oldum olası hotmaili sevemedim bir türlü

Hotmail kullanırım daha iyi. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hotmail kullanırım daha iyi. :lol2:

tercih meselesi bende tam tersini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
tercih meselesi bende tam tersini düşünüyorum

Bence de 2001-2002 yılında ixir ile internete bağlandığımız için mynet altın mail vermişlerdi. sakladığımız tüm faturalar bir günde uçmuştu. Adamlara sorduk iyileştirme çalıştırma yapıyorlarmış ama bi daha geri gelmediler. Allahtan lazım değillerdi. Girip fatura kesildi mi diye her ay kontrol ediyorduk o kadar :lol2:. Allahtan önemli bir şey yokmuş.

Tabi ki bunlar olabilir. Diğer sitelerde de silinmeyecek diye bir garanti yok ya.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...