İçeriğe Yönlendir

Anfi Seçimi

Akın Konuk

Recommended Posts

Akın Konuk

2 tane PIONEER TS-W 309 D4 1400W 30 CM BASS 400 RMS

kaldıracak bir amfi önerirmisiniz

birde mono amfi almak mı daha mantıklı yoksa 5-6 kanal amfi kullanmakmı teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bass mono anfi ile beslenir. Jbl 1200.1 al 1150 watt gir bunlara birşey olmaz. Bomba gibi de kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

mono annfi almak daha ii baslar dan tam verim alırsın aldıgınız baslar cok hele iki tane ise tavan sacı dalgalandırıyor :blush:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Tekrar söylüyorum al Jbl 1200.1 rahatını yaşa. Kesme mesme yapmaz dert çıkarmaz güçlü bir anfidir...

Yorum bağlantısı
Akın Konuk
Tekrar söylüyorum al Jbl 1200.1 rahatını yaşa. Kesme mesme yapmaz dert çıkarmaz güçlü bir anfidir...

aklımda hocam büyük ihtimalde öle olucak peki subwooferlar uygunmudur.yeterli gelir mi.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Fazlası bile var. 2 Ohmda bağlarsanız anfi 1150 rms veriyor. 4 ohmda 750 gibi birşeydi.

Yorum bağlantısı
Akın Konuk
Fazlası bile var. 2 Ohmda bağlarsanız anfi 1150 rms veriyor. 4 ohmda 750 gibi birşeydi.

amfiden yana kuşkum yok ben sub lardan yana şüphedeyim iyimidir diye

Yorum bağlantısı
Akın Konuk
Ana üniten, kabloların ve kutu güzel olsun sublara pek iş kalmıyor :D

mondeonun kapılar 5x7 acaba sizdeki cadence mi kullansam yoksa jbl 16 cm ler takılıyor onlar mı daha uygun olur

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bendeki cadencelerin sesleri gerçekten güzel. Ama ben 5x7 olarak değil de kalıplarından çıkararak ön direkte fiberle yaptığım yerlerde kullanıyorum :D Vibe'ları da tavsiye ederim. JBL' e göre daha güzel sesleri var. Lakin onlara stero anfi şart.

Yorum bağlantısı
Murat Şen
Bass mono anfi ile beslenir. Jbl 1200.1 al 1150 watt gir bunlara birşey olmaz. Bomba gibi de kullanırsın.

hocam nasıl bağlayacaksınız 2 tane d4 ü ? arkadaşı yanliş yönlendiriyorsunuz . arkadaşın bassları 4+4 ohm . yani 2 ohm da sürmesi gerekiyor. 2 tane bass 2 ohm da sürülünce 1 ohm da sürmesi lazm. jbl 1201,1 amfi 1 ohm desteklemiyor stabil değil. ya basslar yanar yada amfi yanar. ki büyük ihtimal 2 si de yanar . yada 4 ohm da sürecek. 4 ohm da 800 rms werecek amfi yok gibi bişey.

kısacası arkadaşın 1 ohm da 800 rms werecek bir amfi alması lazım. audison lrx 1.400 olabilir . 1 ohm 950 rms :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Seri paralel bağlama şekillerini anlatmama gerek yok herhalde. Hı ?

Onu da teypçisi yapsın.

Yorum bağlantısı
Murat Şen

baglantı konusunu söylemiyorum ben , 1201.1 1 ohm desteklemiyor diyorum . o basslara o amfi olmaz. 2 ohm da bir woofer olsa tamam derim ama 1 ohm calmıyor o amfi. mutlaka yanar . yada yakar

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Mübarek 4 ohmda girsinler. 4+4 ohm'luk ise 1 ohm ya da 4 ohm'da sürebilirsin subları. Paralel ve seri bağlantıları bilen bir elektronikçi rahat yapar bu işlemi. Ki 1200.1 800 rms leri rahat görür 4 ohmda.

22ohmdvc2ohm0ny.gif

2 leri 4 olarak hesapla. Bun bulabildim resimli olarak. 4 ohmda giriliyormuş dimi ? :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Murat Şen
(düzenlendi)

14.4 voltta 787 rms veriyor 1201.1 kayıplarla 700 rms ancak verecektir. (tahmini) 4 ohm da bayagı yorulacaktır diye düşünüyorum.. ohmaj konusunda hem fikir olmamıza sevindm abi :hahahoho: 4 ohm da girilebileceğini ben yukardada belirtmştm zaten

tarihinde Murat ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

İşin özü. Subın kendi içindeki 2 bobin arasında seri, dış anfiye bağlantısında paralel bağlantı yapılır ve 4 ohmda anfiye sürülür. 1200.1 e tık demez merak etme. Benim sonylerden fırlamalığına 4 tane bile denedik. Benmisin demedi :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Murat Şen
İşin özü. Subın kendi içindeki 2 bobin arasında seri, dış anfiye bağlantısında paralel bağlantı yapılır ve 4 ohmda anfiye sürülür. 1200.1 e tık demez merak etme. Benim sonylerden fırlamalığına 4 tane bile denedik. Benmisin demedi :kafa:

bizim şanssızlıgımız o zaman 1 ohm a düşürdük yandı amfi :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Şanssızlıktan ziyade işlemi yaptırdığınız kişinin bilgisizliği demek daha doğru :hahahoho:

Yorum bağlantısı
bizim şanssızlıgımız o zaman 1 ohm a düşürdük yandı amfi :)

Anfi sistemlerinde en alt ohm degeri 2 olmalıdır bunun altı risk olur her zaman.Ben saglıklı bir kurulum yapacak olsam ve hep böyle yaptım 4 ohm altına asla düşmez idim.Anfiye kastım ne olaki acaba.Ne gerek var?? 1 ohm baglantı şeklini hangi anfi katalogu yazmış merak ettim?

Yorum bağlantısı
1 ohm dan daha altına inenler var abi :D

Alınılmıasın gücenilmesin ama Harcayacak heba edecek paralarıda çok onun için.Artı bu baglantıyı bilerek yapan tesisatcılarda var elime düşsün hesabını düşünerek. :D:D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Rackford fostgate miydi neydi onun t15k ları var. Onlar düşüyor diye biliyorum abi :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
bizim şanssızlıgımız o zaman 1 ohm a düşürdük yandı amfi :D

ohm değeri ne kadar yüksek olur ise kaliteside artar. Araç için sub alacak olsam 4 ohm dan aşağıya inmem. Ev sisteminde 16ohm tercihim.

Yorum bağlantısı
Rackford fostgate miydi neydi onun t15k ları var. Onlar düşüyor diye biliyorum abi :D

Puşpul tiplerde ve çıkış trafosu mevcut ise düşer.Direk transistör ve mosfet çıkış ise sanmıyorum.Mantıgı ortada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...