İçeriğe Yönlendir

Scirocco Almayı Düşünüyorum Sizce Alınırmı?

İlker Kadılar

Recommended Posts

İlker Kadılar

Focus 1 aracımı sattım, neredeyse bir ay olacak. fiesta dizel yada focus dizel bulana kadar karşıma temiz düzgün hesaplı vw scirocco çıkarsa almak istiyorum kısmet olursa.. yanlız biz ford cular bu araca biraz uzağız artıları eksileri nelerdir alırken hangi donamınlısı daha çok tutuluyor bilgili arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum. tek bildiğin tutulanın 160 beygir olması.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Mükkemmel bir tasarım var benim çok hoşuma gidiyor Sc . Ford mu o da kim Sc nin yanında pehh :seytan:

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

ikinci eli sıfırından pahalı değilde aslında sıfırlarında 3 ay ve üzeri teslimat olduğu için sıfırına yakın fiyat isteyan var.evet birazda sonradan eklenen donanımlar 2 elin pahalı olmasına sebep..

sabinden.comda dünbir tane buldum tel açtım ilanın aynı günü satılmış..

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Megane coupe yi almadan önce çok düşündük. Dizeli yoktu bizi vazgeçiren en büyük sebep buydu. Daha sonra fiyatlarını öğrenince zaten alamazdık dedik. Çünkü bizim meganedeki adaptif xenon far + yıkama sistemi bile sciroccoda çok paraydı. 2-3 forumda DSG 160 hpliklerin 5000 kmden sonra şanzumanından ses geldiğini ve belli aralıklarla bunu tekrarladığını okumuştum. Ama yinede güzel araç.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Bu aracın adı skirokko diye mi okunuyor yoksa şırokko diye mi?

Kimseden duymadım herkes şırokko diyor ama engin tecrübelerim* bana skirokko diye okunması gerekir diyor. :rolleyes:

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Almanlar şirokko diye okur. Scirocco değişik bir segmenttir,

1. 122 Ps olanları çoktur, 160 Ps i çok azdır

2. Beklentiyi sorayım öncelikle?

Yorum bağlantısı
Aykut Aydoğdu

Gereksiz derecede pahalı doğuş oto sağolsun . Pahalı olması bir yana klasik bir vw çok tutulabilir tasarımıda güzel olabilir ama bence alınmaz tercihinizi Peugeot RCZ ve Hyundai Genesis Coupe ' den kullanın bence :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Gereksiz derecede pahalı doğuş oto sağolsun . Pahalı olması bir yana klasik bir vw çok tutulabilir tasarımıda güzel olabilir ama bence alınmaz tercihinizi Peugeot RCZ ve Hyundai Genesis Coupe ' den kullanın bence :(

Peugeot RCZ ilk gördüğümde aşık oldum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Gereksiz derecede pahalı doğuş oto sağolsun . Pahalı olması bir yana klasik bir vw çok tutulabilir tasarımıda güzel olabilir ama bence alınmaz tercihinizi Peugeot RCZ ve Hyundai Genesis Coupe ' den kullanın bence :rolleyes:

+1

İki araçta oldukça sıradışı.

Birazda kullanıcının tarzı ile ilgili...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Almanlar şirokko diye okur. Scirocco değişik bir segmenttir,

1. 122 Ps olanları çoktur, 160 Ps i çok azdır

2. Beklentiyi sorayım öncelikle?

Almanlar st ve sh'yi ş sesine yakın, sch'ı da ç sesine yakın okuyorlar da . Sciro'yu hiç şiro diye okuduğunu duymamaıştım. Okusa okusa siro diye okur diye tahmin ettim. Angola sakson bunu skiro diye okuması lazım. Gene de benim aklım ermedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

almancada, Sch yan yana geldi mi direkt Ş okunur, mesela: (Okul) Schule: Şule. Sh ingilizcede yan yana gelir.

(Azizler için) St. = Sen diye okunur mesela almancada. Scirocco nerden gelmiş onu bilmiyorum ama sirokko derler,

Vesile ile fırsat olursa, 3-5 farklı ülkeden gelmişi bir araya toplayın, kedi/köpek/kuzu vb. sesi nasıl söylüyorlar diye sorun, en hoşuma gideni budur, hepsi farlı telden miyavlar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

Araç güzel ama pahalı maalesef, ben 211BG olanını kullandım DSG'li, çok keyifliydi, Almanya'dan tatile gelmiş bir arkadaşındaı ve hiç sorun yaşamadığını söyledi.

Scirocco'nun etimolojisine gelince:

Şirokko okunması daha doğru, İtalyancadan alınma, Güney İtalya'da güney-güneydoğudan esen nemli ve sıcak rüzgara verilen isim.

İtalyancada SC arkasından kalın sesli gelirse "sk" diye, ince sesli gelirse "ş" diye telaffuz ediliyor.

Ancak Arapça Şark'dan türetildiği de rivayet ediliyor.

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

İtalya'ncaysa o başka. Lakin onlar acaba bizim Şahin'i, Doğan'ı, Toros'u nasıl okurlardı acaba görselerdi? "Aaaa bu Türkçe'ymiş Şahin diye okuyalım"..

Ben beğenmiyorum şahsen. 2 kapılı arabalar eğer küçük olmayacaksa gereksiz gibi geliyor. Kıç tarafı çok basık ama bu ara bir çok üretimci bu tarz araba üretiyor. İkinci elde sıkıntı yaşanmadığı için alınabilir tabi ama tarz.. Yani aslında bakış meselesi.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
(düzenlendi)

ilker abi hani sana jetta alacaktık vazmı geçtin

tarihinde Deniz Tayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

grammere dalınmış mevzu dağılmış :hahahoho::rofl: .güzel araba.meraklısına tabi.rcz ile kıyaslanırmı bilmem çünkü rcz direk 2 koltuklu bir araç.wv arması bu arabayı uçurur ülkemizde.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Denizim sen jetta bak bana hangisi hesabıma denk gelirse gönlüm ondan yana.

acelem yok fiyatı uygun olsun yeterki her ikiside olur bana..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Değişik ve güzel bir araba bence. 160bg olanı tadından yenmez (=

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Denizim sen jetta bak bana hangisi hesabıma denk gelirse gönlüm ondan yana.

acelem yok fiyatı uygun olsun yeterki her ikiside olur bana..

abi doğuşa gittim bugun jetta için şubat-2012 gün veriyorlar anlayacagın jetta karaborsaya düşmüş birde ağustosta ekvergi yansıyacak dediler fiyatına

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Bence bu arka koltukları süs ama spor otomobil. 200 hp düz. 60 lık bi boru. Son susturucu iptali egzos bam bam bam. :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok şık bence gerçi beklentide önemli bu konuda.Fiyat konusuna girmeye gerek yok doğal olarak pahalı.Bir türlü tam olarak ısınamadım gitti Vw araçlarına.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...