İçeriğe Yönlendir

Direksiyon

Mert Can Usta

Recommended Posts

Mert Can Usta

Bugün eve dönerken farkettim düz yolda giderken bi anda farkettim direksiyonu düz tutmama rağmen araba çok az olsa da farkedilecek şekilde sola sağa kaymaya başladı , direksiyonu iyice güçlü tuttum ve hangi yöne giderse o yöne doğru güç uygulamakta direksiyon ama aynı şeritteyim 1 - 2 santim yer değiştiriyordur . Korkutucu bir durum , dışarda rüzgar vardı ama ne biliyim araba biraz fazla sallandı sanki , eski as 250 ler giderken şoför hiç durmadan sağa sola araba düz gitmesi için çaba gösterir ya durum öyle birazda ama rüzgardan galiba lütfen rüzgardan olsun :angry:(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

panik yok rot ayarı bozulmuş. yada ayarlarken direksiyonu tam ortalamadılar. benimde başıma gelmişti bir rot ayarından sonra :angry:

Yorum bağlantısı
Mert Can Usta

Hız yapıldığında sorun olur ama :angry:( , of ya hepsi benim yüzümden ara sıra koskoca arabayı zorluyorum ondan oluyo bunlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zorlamakla bozulcağını sanmam :angry:

direksiyona açı verince düz gitmiyor mu araba. sürekli geziyorsa o zaman ön takım ve lastiklere bakmak lazım. ben başta sadece bir yöne gidiyo düz tutunca sandım.

Yorum bağlantısı
Mert Can Usta

Düz gidiyordum bi anda farkettim araba çok hafif şekilde sola sağa gitti 4-5 kez , ondan sonra dedim bişeyler ters gidiyo , iyice kitledim kendimi birazla sıkı tuttum direksiyonu , böyle çok hafif yönlenen yöne biraz dönmeye çalışıyodu direksiyon

Yorum bağlantısı
Mert Can Usta

Asfalt mayışsın rüzgar olsunda arabada birşery olmasın ya :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

viraj yönünde çekme yapıyorsa yol bozuk olabilir :D temiz ve kaliteli bir asfalt bul dene için rahatlasın :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Düz direksiyonu tutunca yalpa yapıyor benim anladığım, tek tarafa değil, aynı anda sağa/sola gezinme var doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kamyonların bozduğu bozuk yola denk gelmiş olabilir misiniz.. ?

Yorum bağlantısı
Mert Can Usta

Zannetmiyorum yol gayet düzgündü kaymak gibiydi herhangi bi bozukluk yoktu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Salıncaklar, rot kafaları kontrol edilmeli, rot kolu bile gevşemeiş olabilir, arka porya dağılacak olabilir yani zaman geçirmden baktırmalı

Yorum bağlantısı
Mert Can Usta

Yazdıklarınız önemli şeyler gibime geliyor , servise falan hatta lastikçiye götürülüp yaptırılabilinirmi yada direk bornova otokoça mı gidilmeli ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...