İçeriğe Yönlendir

Hoparl&#246rden Radyo Çalıyor.

Kerim Bilgehan Arbek

Recommended Posts

Kerim Bilgehan Arbek

Değerli club üyeleri. Şu anda başıma gelen birşeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Açıkçası sebebinide bir o kadar merak ediyorum. Logitech 5+1 ses sistemim var. Gece Cs 1.5 oynarken arkadan insan seslerinin geldiğini duydum. Acaba pc radyomu açtı deyip hoparlörlerin sesini açtım ses gitti. Üst komşular konuşuyordur dedim ama saat 04:07 . Sonra farkettimki hoparlörlerin sesini sonuna kadar kıstığımda radyo dinliyorum . :p İkametgah yerim Hatay olduğu için arapça konuşan insanlar var . Bazende TRT FM dinliyorum. :) Çok komiğime gitmesiyle beraber bir o kadarda ilgincime gitti neden acaba? :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Cindir o cin; ham yapacak seni... :) Büyük ihtimalle hoparlörünün yükselticisi civardaki kuvvetli radyo sinyallerini yakalayıp yükseltiyor. Olur böyle şeyler. İyi ekranlanmamış demek ki. Değiştir o tırt hoparlörleri de kurtul cinlerden. :p

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Açıkçası tırsmadım desem yalan olur. :D Murat hocam aslında çok dandik değil ya. :good1: Artık telsiz sesi filanda duymaya basladım. Sokak yarışı filan mı düzenlesek ? :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Eskiden telsiz telefonların seside birbirine karışırdı; telefonu alırsın eline tam numara çevireceksin; komşulardan birinin konuşması duyulur :D

Yorum bağlantısı

Şu an o dagın adını Samandag diye hatırlıyorum orada vericiler var onların güçleri çok yüksek 1 hafta oraya çıktım indim.Suriyenin sınırda olan yerindede çok güçlü vericiler var.Bir inşaat firması için Radyo telsizi kurarken bu yüksek güçler yüzünden çok ugraştım.Anteni bu vericilerin altına kurarak zor kurtuldum.Radyo sinyalleri yüksek güçte veriliyor suriyedede öyle.Hoparlördeki anfilerin ses sinyali girişleri belli bir frekansa kadar radyo alıcısı gibi çalışır bu şaseleme eksikliği toprak eksikliği nedeniyle oluşur.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Eskiden telsiz telefonların seside birbirine karışırdı; telefonu alırsın eline tam numara çevireceksin; komşulardan birinin konuşması duyulur :D

Sen nerden biliyon len genç adam? :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sen nerden biliyon len genç adam? :)

Yolun yarısına geldik ; gençlik geçmişte kaldı :D

Yorum bağlantısı

Eski 800 ile 900mhz arasında çalışan telsizlerin çogundaki klasik sorun buydu.Frekans çok yakın oldugu için özellikle yazın oluşan bu frekans sapöaları sonucunda komşunuz sizin telefonunuzla rahatca arama yapabilidi.Faturaya baktıgınızda ancak anlarsınız. :D

Yorum bağlantısı
Off yine başladı kafayı yiyeceğim. :):)

Hoparlörün ve pc nin 220 fişlerini çıkarıp ters yönde tak ama tek tek deneyerek.Topraklama var ise kesilmesi gerekiyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Bizimde 1989'da tüplü televizyonumuz bir kanaldan alt kattakilerin oynadığı atariyi gösterirdi. ;)

Bilenler vardır. Siyah kutu atari üzerinde çubuklar vardır. Oyun değiştirme açma kapama. O zamanlar River Raid (uçak oyunu) ile bilardo vardır. Ehhh be ne oynardık saatlerce :) Bilen bilir..

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Karabatak

selam arkadaslar bence radyo sınyallerının guclu olmasından kaynaklanan sorun.bir zamanlar camii hoperlorlerındende ezan saatinde yakındakı bır radyonun müzikleri çalıyordu.normal bir durum

Yorum bağlantısı
Ersin Karaca
Bizimde 1989'da tüplü televizyonumuz bir kanaldan alt kattakilerin oynadığı atariyi gösterirdi. :)

Bilenler vardır. Siyah kutu atari üzerinde çubuklar vardır. Oyun değiştirme açma kapama. O zamanlar River Raid (uçak oyunu) ile bilardo vardır. Ehhh be ne oynardık saatlerce :good1: Bilen bilir..

Bu benim çok ilgincime giderdi :) Küçükken en çok merak ettiğim şeyde buydu :flowers:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Bizimde 1989'da tüplü televizyonumuz bir kanaldan alt kattakilerin oynadığı atariyi gösterirdi. :)

Bilenler vardır. Siyah kutu atari üzerinde çubuklar vardır. Oyun değiştirme açma kapama. O zamanlar River Raid (uçak oyunu) ile bilardo vardır. Ehhh be ne oynardık saatlerce :flowers: Bilen bilir..

Benimki halen evde duruyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...