İçeriğe Yönlendir

Golf Mk6 Highline + Dsg Tdi

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar benzin zamları ve değişim düşünürken, babama yaptığım otomatik baskılarından sonra dış görünüşünü beğendiği için sipariş verip alabiliriz dediği bir araç golf 6. Kendisi donanım olarak highline sunroof xenon donanımı ile beraber 65'Bin'e mal olacak. Tabiki dizel, ben bu bütçe ile hala mondeo titanium Tdci'de ısrarcıyım ama otomatik olmaması işimizi bozuyor. Bu aracı nasıl bilirsiniz, alınır mı? Sipariş edilirse 6-7'ay sonra gelicek. Bu süre zarfında naylona talim. Lütfen fiyat ile ilgili yorum yapmassak sevinirim. Çünkü kaliteli sıfır otomatik ve C sınıfı dizel bir araç en az 50 binden başlıyor. Megane 3 EDC için bile 54bin isteyince artık normal dedik. Yinede kişisel düşüncem C sınıfı bir araç 50'bin'in üstünü hak etmediği. Özetle araç hakkında yorumları alalım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Burak,

Parasına bi şey diyemem ama ben 65bin vereceğim ve 7 ay bekleyeceğim? Deli olmam lazım...

Yorum bağlantısı
Burak,

Parasına bi şey diyemem ama ben 65bin vereceğim ve 7 ay bekleyeceğim? Deli olmam lazım...

Sani tamamen aynı görüşteyim, ancak opsiyon seçtiğinde araç bant üretim değil tek üretime geçiyormuş. Projesi ıvırı zıvırı sıfırdan çiziliyormuş. Zaten iyi tarafı bu süreçte araçsız kalmamak. Yoksa elimizde araba olmasa kimse beklemez. Bu kısımda bana mantıklı gelmedi. Satış temsilcisi şu an bile golf highline dsg için 4-5 ay sonrasına gün veriyor. Artık işi babama havale ettim, son ve nihayi karar onun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani tamamen aynı görüşteyim, ancak opsiyon seçtiğinde araç bant üretim değil tek üretime geçiyormuş. Projesi ıvırı zıvırı sıfırdan çiziliyormuş. Zaten iyi tarafı bu süreçte araçsız kalmamak. Yoksa elimizde araba olmasa kimse beklemez. Bu kısımda bana mantıklı gelmedi. Satış temsilcisi şu an bile golf highline dsg için 4-5 ay sonrasına gün veriyor. Artık işi babama havale ettim, son ve nihayi karar onun.

4 ayda beklemem ben. 15gün en fazla. Ne varsa yolla derim.

Yeni sonuçta, bi ton para vereceğim ve bekleyeceğim aylarca. Hayatta yapamam.

Toyota'ya falan baktınız mı? Bi ton marka var, vw'de takılmayın bence.

Yorum bağlantısı
4 ayda beklemem ben. 15gün en fazla. Ne varsa yolla derim.

Yeni sonuçta, bi ton para vereceğim ve bekleyeceğim aylarca. Hayatta yapamam.

Toyota'ya falan baktınız mı? Bi ton marka var, vw'de takılmayın bence.

Sani baktık bakmasına da, otomatik olacak dizel olacak. Birde ben olmuşken yeni tip vites olsun dedim. Dsg, Edc, Powershift gibi bunlarıda ekleyince çok alternatif kalmıyor. Bende pek bekleme taraftarı değilim en fazla 20 gün, ama millet vw'de 8-10ay bekliyor. Araba bakmaya gittiğimizde bir adam gördüm, aracını şubatta sipariş vermiş daha 3 gün önce teslim aldı. Yanıldığın şey para almıyor senden, araç geldiğinde parasını alıyor. Bu da bi nebze kendi aracımızı satmamamız demek. Arabasız beklemek çok daha zor, yine altında araba oldumu kötü de olsa bi şekilde zaman geçiyor. Burda tedarik sürecinden çok aracı merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani baktık bakmasına da, otomatik olacak dizel olacak. Birde ben olmuşken yeni tip vites olsun dedim. Dsg, Edc, Powershift gibi bunlarıda ekleyince çok alternatif kalmıyor. Bende pek bekleme taraftarı değilim en fazla 20 gün, ama millet vw'de 8-10ay bekliyor. Araba bakmaya gittiğimizde bir adam gördüm, aracını şubatta sipariş vermiş daha 3 gün önce teslim aldı. Yanıldığın şey para almıyor senden, araç geldiğinde parasını alıyor. Bu da bi nebze kendi aracımızı satmamamız demek. Arabasız beklemek çok daha zor, yine altında araba oldumu kötü de olsa bi şekilde zaman geçiyor. Burda tedarik sürecinden çok aracı merak ediyorum.

Arkadaşımda 2007 C4 var, 70bin km olmuştur, dizel otomatik. Tık yok. Ona da bak bence.

Yorum bağlantısı
Arkadaşımda 2007 C4 var, 70bin km olmuştur, dizel otomatik. Tık yok. Ona da bak bence.

Ya Sani şimdi bişey yazıcam olmayacak, Fransız mı hele otomatik Asla. :flowers:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bekleme işi olmasa araç çok güzel ama 65000 de çok fazla şahsi fikrim o paraya 2006-2007 320 D alırdım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

60.000 küsür liraya insan ufak tefek bir araç değilde biraz daha üst sınıf daha gösterişli bir araç istiyor. Fakat bu düşüncemizde bir konuyu atlıyoruz. Aracın sınıfını kafamızda büyütüyoruz fakat motorunu hiç düşünmüyoruz. Motor aynı kalıyor ama araç oldukça büyüyor. Mesela diyelim ki, elimde 70.000 lira var ve a4 almak istiyorum. Sonradan diyorum ki bu paraya a6'da alınabiliyor neden a6 almayayım. A4 2.0 dizel motorlu, a6'da aynı motora sahip. Ama 2 araç arasında 800 kg fark var. Yani düşünsenize a6, a4'ün içine 800 kg yük konulmuş bir haldeymiş gibi geziyor yollarda ve haliylede o kadar büyük bir lezzet veremiyor sürücüsüne. Çünkü bindiğimiz araç canavar gibi bir a6 ya, biz arabadan çok şey bekliyoruz.

Bu 2 aracıda kulandım ve aynen bu düşüncelere sahip oldum. A4 çok güzel gidiyordu ama a6'da bir o kadar hantal kaldı. Şu halde yapılması gereken şu; alt sınıftan üst sınıfa geçerken motoruda büyütmek gerek yani a4 alacağıma a6 alayım dediğimizde a6'yı 2.0 motor ile değilde, 3.0 motor ile almak gerek. Böyle olunca da a4 2.0 ile a6 3.0 arasında epey fiyat farkı çıkıyor ve haliyle en doğru verilmiş karar 2.0 a4 almak oluyor.

Bunlar birer örnekti. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
A4 2.0 dizel motorlu, a6'da aynı motora sahip. Ama 2 araç arasında 800 kg fark var. Yani düşünsenize a6, a4'ün içine 800 kg yük konulmuş bir haldeymiş gibi geziyor yollarda ve haliylede o kadar büyük bir lezzet veremiyor sürücüsüne. Çünkü bindiğimiz araç canavar gibi bir a6 ya, biz arabadan çok şey bekliyoruz.

naaptın hocam :) 800 kg fark mı? aralarındaki fark 150-200 kg civarinda.

Bekleme işi olmasa araç çok güzel ama 65000 de çok fazla şahsi fikrim o paraya 2006-2007 320 D alırdım

+1

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
naaptın hocam :) 800 kg fark mı? aralarındaki fark 150-200 kg civarinda.

Teknik verilerde 300 kg fark var. Bizim verilerimizde 800 kg. Kömür deposunun kantarında bizzat tarttık.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
(düzenlendi)
Teknik verilerde 300 kg fark var. Bizim verilerimizde 800 kg. Kömür deposunun kantarında bizzat tarttık.

Hocam A4 2.0 tdi boş ağırlığı donanıma göre 1400-1500 kg civarında , yani sizin ölçümle 2200-2300 kglık boş ağırlığa sahip 2.0 tdi motorlu bir Audi A6 .

Audi 2.0 tdi A6 yı bu ağırlıkta yapıyorsa, S6 sı herhalde 3 ton civarındadır. :)

tarihinde Tun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kantarın kalibrasyon zamanı gelmiş gibi duruyor :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

alınır alınır. şeklide güzel. donanımı da. ama tavsiyem tüm opsiyonları almak nasılsa beklenecek. de "araç bant üretim değil tek üretime geçiyormuş. Projesi ıvırı zıvırı sıfırdan çiziliyormuş" böyle bir hayat yok :) peki sabit fiyat garantisi var mı ? ki o bile sakat. yani teslim anındaki fiyat ile mi alınacak yoksa bugünün fiyatıyla mı?

rengi de kırmızı olsun :)

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

yıllardır vw grubu kullanıcısı olarak belirtmet isterim ki vw grubunda sanjuman ve debriyaj kullanımı son derece hassastır. DSG kullanmıs bırısı olarak ta tabsıye etmem cunku aracın garantısı bıtmeden bile defalarca kalkısta tıtreme sorunu ıle maruz kalmışlığım olmuştur. TDI motorlarına gelınce sorunsuzdur ancak enjektorlerı cok hassastır. 20 TDI passat 2008 model aracımdan bılıyorum.. sağlamlık derseniz şaşmayın ancak ufak defek hatalar canınızı sıkmayacaksa alabilirsiniz su an hali hazırda 3 tane daha vw aracım var iç tasarım ve kaporta sağlamlığı haricinde begendiğim bir şeyi yok. 65000 tl gibi bir rakamda ayrıca fazla..

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Seat Leon Dizel Dsg araç + 17" sport jantlarıyla birlikte 51.000 TL fiyat aldım. İzmirdeki 2 Seat bayisinde de aracın stoğu vardı :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Aybars Çağlarca

Bence 65 bile az 100 bin tl olsa ( ciddiyim yarın açıklasınlar 100 bin oldu diye kuyruğa girer bizim millet ) yine yok satar bizim memlekette . Araç güzel eyvallah ama verilen para da güzel . Meksika vergisi ile jettanın fiyatları %10 kadar yükselmiş olmalı ama yine de yok satıyor . Arz talep olayı . Talep yoksa fiyat düşer varsa şişer .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Seat Leon Dizel Dsg araç + 17" sport jantlarıyla birlikte 51.000 TL fiyat aldım. İzmirdeki 2 Seat bayisinde de aracın stoğu vardı :)

Hiç düşünmemiştim, gerçekten çok mantıklı. Burak değerlendir bence bu fikri. Hem daha ucuz, hem aynı üretici, şase aynı.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

7 ay beklenecekse araç için o zamana kadar f3 dizel otomatik gelir diye düşünüorum. Ayrıca 65bini veren 75ide verir gider 2.0 tdci otomatik Kuga alınır diyorum. Pazarlıkla 75 verirler herhalde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...