İçeriğe Yönlendir

Ameliyat Oldum:)

Mahmut Türkmen

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.İnşallah bir daha tekrarlamaz.Ben bu fıtık işiyle yaklaşık 1.5 aydır uğraşıyorum.Artık kafayı yemek üzereyim.10 sene öncesinde bir kanepe kaldırırken belimde kitlenme olmuş 3 gün ayağa kalkamamıştım.Sonraki yıllarda dönem dönem belimde ağrı olur 3-4 gün içinde geçerdi.Ancak bu en son ağrım geçmedi.Geçmediği gibi ilk kez sol bacağıma doğru yayıldı.Şimdi sol kalçamdan diz kapağı çevresine kadar bir ağrı,gerilme hissi var..Doktora gittim Mr çektirdim 2 noktada fıtık olduğunu söylediler.Tam solda altlı üstlü.Eğer dikkat etmezsem patlamaya hazır el bombası durumunda olduğu söylendi.Fizik tedavi önerildi.21 gün aralıksız gittim daha bir hafta falan oldu biteli.Ancak fizik bitti 3 gün sonra ağrılarım yine arttı.İlaç falan kullanıyorum ama sürekli de ilaç içilmez ki be kardeşim..Nereye kadar içeceğim.Bana Fizik tedavi sırasında bir iğneden bahsedildi.Kortizon içeren bir iğne...Ben yaptırmadım.Acaba bu konuda bilgisi olan var mı? Kortizon'a hiç bulaşma diyende var..Bir kaç doktora danıştım 1-2 iğneden birşey olmaz diyende oldu, sakın yaptırma sonra başına başka işler açarsın diyende..Okumuş üniversite mezunu adamım ama artık canıma tak etti herhalde bu bel çekenlere falan gideceğim.Başka çarem yok..Kütahya da Memiş dayı varmış iyi ediyormuş :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Memişi falan boşver Ayhan ; geri dönülmez hasarlar bırakabilirler allah korusun..

Kortizon iğnelerini bence düşün derim 1 bilemedin 2 kez yapılacak zaten. Onunda bünyeye zararı yok..

Bursa'da sadece fizik tedavi üzerine kuruluşlar var , Ankarada'da vardır oralara git bence. Daha başarılı oluyor oraların hekimleri..

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Geçmiş olsun.İnşallah bir daha tekrarlamaz.Ben bu fıtık işiyle yaklaşık 1.5 aydır uğraşıyorum.Artık kafayı yemek üzereyim.10 sene öncesinde bir kanepe kaldırırken belimde kitlenme olmuş 3 gün ayağa kalkamamıştım.Sonraki yıllarda dönem dönem belimde ağrı olur 3-4 gün içinde geçerdi.Ancak bu en son ağrım geçmedi.Geçmediği gibi ilk kez sol bacağıma doğru yayıldı.Şimdi sol kalçamdan diz kapağı çevresine kadar bir ağrı,gerilme hissi var..Doktora gittim Mr çektirdim 2 noktada fıtık olduğunu söylediler.Tam solda altlı üstlü.Eğer dikkat etmezsem patlamaya hazır el bombası durumunda olduğu söylendi.Fizik tedavi önerildi.21 gün aralıksız gittim daha bir hafta falan oldu biteli.Ancak fizik bitti 3 gün sonra ağrılarım yine arttı.İlaç falan kullanıyorum ama sürekli de ilaç içilmez ki be kardeşim..Nereye kadar içeceğim.Bana Fizik tedavi sırasında bir iğneden bahsedildi.Kortizon içeren bir iğne...Ben yaptırmadım.Acaba bu konuda bilgisi olan var mı? Kortizon'a hiç bulaşma diyende var..Bir kaç doktora danıştım 1-2 iğneden birşey olmaz diyende oldu, sakın yaptırma sonra başına başka işler açarsın diyende..Okumuş üniversite mezunu adamım ama artık canıma tak etti herhalde bu bel çekenlere falan gideceğim.Başka çarem yok..Kütahya da Memiş dayı varmış iyi ediyormuş :hahahoho:

Ayhan Bey fıtığınızın seyri tamamen benimkine benziyor. Benim oğlum düşerken aniden eğilmem ve onu tutmam neticesinde kapsül patlamış fark olarak. Aman dikkat edin. ama şu anki durumumda bile ameliyat öncesine göre çok çok rahatım bel ve bacak ağrım gitti sırtımdaki 2 cm lik yara izi de kapanıp ki 8 gün içerisinde banyo yapabileceğim söylendi. Sonrasında eminim çok daha iyi olacağımı umuyorum. Poliklinkte iki yıl önce ameliyat olan 25-30 yaşlarında bir polis memuruyla sohbet ettik. Hatatından son derece memnundu ve şiddetle tavsiye ediyordu operasyonu. Aman yanlış anlaşılmasın kimseye hemen gidin ameliyat olun demiyorum. Öncelikli diğer tedavi yöntemlerini deneyin ama eğer olmuyorsa ve doktorunuzda öneriyorsa ameliyat için geç kalmayın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Memişi falan boşver Ayhan ; geri dönülmez hasarlar bırakabilirler allah korusun..

Kortizon iğnelerini bence düşün derim 1 bilemedin 2 kez yapılacak zaten. Onunda bünyeye zararı yok..

Bursa'da sadece fizik tedavi üzerine kuruluşlar var , Ankarada'da vardır oralara git bence. Daha başarılı oluyor oraların hekimleri..

Ersen zaten özel fizik tedavi merkezine gittim.21 gün devam ettim.O dönem ağrılarım epeyce azaldı.O şekilde kalsaydı razıydım ama yine şiddetlendi.Ağrın olursa egzersizleri de yapma dediler.Onları da bu yüzden yapmıyorum...Şu kortizon işini iyice bir araştırayım başka çare gözükmüyor çünkü Mr isteyen beyin cerrahi doktoru şuanda ameliyatlık bir durum söz konusu değil,yaşın genç ne kadar öteleyebilirsen senin için o kadar iyi olur demişti.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ersen zaten özel fizik tedavi merkezine gittim.21 gün devam ettim.O dönem ağrılarım epeyce azaldı.O şekilde kalsaydı razıydım ama yine şiddetlendi.Ağrın olursa egzersizleri de yapma dediler.Onları da bu yüzden yapmıyorum...Şu kortizon işini iyice bir araştırayım başka çare gözükmüyor çünkü Mr isteyen beyin cerrahi doktoru şuanda ameliyatlık bir durum söz konusu değil,yaşın genç ne kadar öteleyebilirsen senin için o kadar iyi olur demişti.

Ameliyat kararı senin ve doktorunla aranda olan birşey ; ona karışmam ama bana sorarsan ; iğne işini ciddi düşün..

Çünkü ben hastalarımızdan biliyorum; birtek iğneyle yıllarca sağlıklı kalıyorlar ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey tavsiyem yenge hanımı bir kontrole götürmeniz ve MR çektirmeniz. Geç kalındığında sinirlerde tahribat ve omurgada bozulmalar olabiliyor diye biliyorum. bu durumlarda yapılacak operasyonlar hem daha zor hem iyileşme oranı daha düşük sanırım.

Ortalama yılda bir MR'ı var.. Ciddi radyasyon yüklendiği için ben çok sıcak bakmıyorum bu olaya, Dün bu başlıktan sonra konuştuk.. Doktorumuzu ziyaret etme kararı aldık..

Edit.. Yarın sabah için randevu aldım..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Ortalama yılda bir MR'ı var.. Ciddi radyasyon yüklendiği için ben çok sıcak bakmıyorum bu olaya, Dün bu başlıktan sonra konuştuk.. Doktorumuzu ziyaret etme kararı aldık..

Edit.. Yarın sabah için randevu aldım..

Bu arada tüm hastalarımıza acil şifalar.

Mehmet Abi, sağlık sektöründe tıbbi görüntüleme alanında yazılım geliştiren biriyim, benim hocalardan öğrendiğim MR da radyasyon değil manyetik alan var o yüzden zararı yok ama Tomografi radyosyana dayalı. Bilgi vermek istedim aramızda belki radyologlar vardır daha iyi bilirler.

tarihinde Furkan Avc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Manyetik alanda radyasyon içerir ancak tomografi yada röntgene nazaran çok azdır. Mr için bir ayda iki kere müsade ediliyor(du).

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada tüm hastalarımıza acil şifalar.

Mehmet Abi, sağlık sektöründe tıbbi görüntüleme alanında yazılım geliştiren biriyim, benim hocalardan öğrendiğim MR da radyasyon değil manyetik alan var o yüzden zararı yok ama Tomografi radyosyana dayalı. Bilgi vermek istedim aramızda belki radyologlar vardır daha iyi bilirler.

Ayhan da MR radyasyon içermez dedi.. Ben yanlış biliyormuşum... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Manyetik alanda iyi birşey değil ; çok gerekli olmadıkça önerilmiyor..

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Geçmiş olsun. Bundan sonra çok dikkat etmeniz gerekiyor. İyileşme sonunda verilecek olan jimnastik hareketlerini mutlaka uygulayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir kaynakta, Bir MR'ın normal şartlarda alınabilecek 2 yıllık Radyasyonu bir anda almak olduğunu okumuştum...

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Görüntüleme cihazlarının hepsi radyasyon verir. MR en fazlasıdır. Çalışanların da senelik izinlerinin haricinde 28 gün ŞUA izni vardır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Görüntüleme cihazlarının hepsi radyasyon verir. MR en fazlasıdır. Çalışanların da senelik izinlerinin haricinde 28 gün ŞUA izni vardır.

Yanlış biliyorsunuz.MR en masum olanıdır. PET/BT çekimleri ağır radyasyon içerir.Mr da manyetik alan vardır.X ışınları yoktur...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Yanlış biliyorsunuz.MR en masum olanıdır. PET/BT çekimleri ağır radyasyon içerir.Mr da manyetik alan vardır.X ışınları yoktur...

Aynen bende bu şekilde duyuyorum çalıştığım hocalardan, hele pet-CT direk radyoaktif şeker ve ışınlarla kanser hücresi aramaki, en kötüsü o.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Abi geçmiş olsun.

Teşekkür ederim değerli kardeşim:)

arkadaşlar, MR ile ilgili merak ettiklerinizi buradan bulabilirsiniz. MR tomografi ve mamografi gibi radyasyon yönünden korkulacak bir şey değildir. en masum görüntüleme şekillerinden biridir. burada dikkat edilecek husus vücudunuzda metal bulunmaması gerekir.

Evet en önemli husus vücutta metal bulunmaması. Hatta kaynak işlerinde çalışanların bile vücutlarında çapak olabilme ihtimali nedeniyle MR çektirmesinin doğru olmadığı söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Merhaba arkadaşlar,

Uzun yıllardır devam eden bel fıtığı rahatsızlığım geçen haftalarda düşmek üzere olan oğlumu aniden eğilerek tutmaya çalışmam neticesinde dayanılmaz bir bel ağrısına ve sağ bacağımda da yine dayanılmaz bir ağrı ve sağ bacağımda basamama problemine neden oldu. Bir süre dinlenme ağrı kesiciler ve kas gevşeticilerle iyileşme çabalarım sonuç vermedi ve perşembe günü doktora gittim. Çekilen MR neticesinde ameliyatın şart olduğu ortaya çıktı. Cuma günü sabah ameliyata girdim. Mikro cerrahi ile yapıldı ameliyat. Cumartesi öğleden sonra eve geldim. Şu an evde yatıyorum. ev içinde dolaşabilyorum ama ilk hafta fazla zorlamama gerektiği söylendi. 20 güne kadar normal hayatıma dönebileceğim sanırım ama tamamen iyileşme 1,5-2 ay kadar sürecek galiba.

Geçmiş olsun..

Bendede bel fıtığı var ve daha önce bir konuda belirtmiştim.

6 Sene önce bel ağrısı yüzünden 3 beyin cerrahı, 1 ortopedi ve birde fizik tedavi uzmanına kontrol ve muayene olmuştum, biri hariç hepsi ameliyat demişti. fizik tedavi uzmanı doktor 6 aylık ilaç tedavisi ile sağolsun beni bu ağrılardan kurtarmıştı. 1,5 ay önce yine zorladım ve nüksetti. yine aynı doktora gittim durum yine kötü olmasına karşın yine ilaç tedavisi görüyorum ve Allaha şükür iyiyim..Bazı şeylere hemen karar vermemek lazım..

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
geçmiş olsun Mahmut abi en kısa zamanda iyileşmen dileği ile ...

teşekkürler bahtiyar. ben de temmuz sonunda ankaraya gelmeyi ve geldiğimde seninle ve ankaradaki forum arkadaşlarımla tanışmayı düşünüyordum kısmet değilmiş :nazar: ileri bir tarihte artık.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ya bana da şöyle düzgün bir ilaç veren doktor çıksa da kullansam..Doktorların birçoğu fizik tedaviye gönderiyor.Onlarda ilaç vermiyorlar zaten.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Geçmiş olsun abi.

Allah şifa versin.

Teşekkür ederim kardeşim. İzinde Kayseriden geçiyorsan mutlaka beklerim tamam mı? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Barış Berber

geçmiş olsun bende 20 gün önce boyun fıtığından ameliyat oldum bir süre ağır kaldırmam yasak şu an iyiyim uzun süren fizik tedavi ve ağrı kesiciler rağmen iyileşmedi hatta her geçen gün kötüye gitti ve en sonunda sol kolumda uyuşma ve hissizlik sonucu dayanamayıp ameliyat kararı aldım iyikide almışım tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...