İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Günaydın forum ahalisi :)

Sabah sabah başıma gelen durum.Hgs bakiyem bitmişti hatta çıkışta yetmemişti bende bu sabah internet üstünden biraz bakiye yükleyeyim dedim şu adresten 

https://hgs.epttavm.com/

Ancaaaak işin kötü kısmı plakayı yanlış yazdım  :( sonunu 559 yerine 556 yazdığımı ödemeyi onayladığımda farkettim.Bu durumda yapacak bir işlem varmı acaba yada ne yapmak lazım.Yoksa soğuk bir su mu içmem gerekecek.

Günaydın Akan, hemen bir PTT' ye gidip durumu anlatırsan ve ödeme makbuzunu ibraz edersen düzelteceklerdir......

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Günaydın Akan, hemen bir PTT' ye gidip durumu anlatırsan ve ödeme makbuzunu ibraz edersen düzelteceklerdir......

Makbuz yok ki internet üstünden yatırdım ben.Ödeme yaparken mail adresimi yazmıştım dekont için ama maile de dekont gelmemiş şimdi baktım.Gidip bir ptt ile konuşayım bakalım.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Makbuz yok ki internet üstünden yatırdım ben.Ödeme yaparken mail adresimi yazmıştım dekont için ama maile de dekont gelmemiş şimdi baktım.Gidip bir ptt ile konuşayım bakalım.

Tarih ve saat olarak bilgi verirsen yükleme yapmış olduğun plakanın sorgulamasında aynı saat olduğundan düzeltme yapılabilir, tabi kıl bir adama denk gelmezsen. Sonucu paylaşırsan sevinirim.....

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hallettim.Sanırım girdiğim plakada hgs olmadığı için ödeme yapılmamış.Bakiye benim hgs ye yüklendi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Elöver

Saol Mert, sadece ptt den alinan hakkinda bilgi veriyor. Sanirim ptt nin hizmeti degil ozel bir tesebbus.

Mesela hgs musteri hizmetleri her bankadan ve ptt den alinan etiketleri tek tek gecis detaylari ile veriyor.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

denizbanktan mtv kampanya maili geldi.

deniz kkr ile mtv ödemelerine ister hgs etiketi ister ogs cihaz bakiyesi ücretsiz diyor...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Kuzey
(düzenlendi)

Aracımı daha yeni aldım. Ancak geçici ruhsat olduğundan HGS OGS alamadım. Neyseki ruhsatım geldi sonunda. Benim öğrenmek istediğim OGS artık veriliyormu? HGS ler çok sıkıntılı diye duyumlar aldım.  Birde HGS yi alırsam camın dikiz aynasının olduğu kısımda yani siyah bölüme yapıştırmayı düşünüyorum. Buradan sıkıntı yaşarmıyım?

tarihinde Murat Kuzey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Ziraat Bankasından OGS mi aldım. Çok zor bulunuyor. Kredi kartımdan ödemeye bağladım. Cihazı camıma yapıştırmayı düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Saol Mert, sadece ptt den alinan hakkinda bilgi veriyor. Sanirim ptt nin hizmeti degil ozel bir tesebbus.

Mesela hgs musteri hizmetleri her bankadan ve ptt den alinan etiketleri tek tek gecis detaylari ile veriyor.

ruhu7u3u.jpg

Bende üye oldum şimdi ama bakiye göremiyorum neden ki

Hımmm şimdi netten girdim siteye.hgs alırken verilen tc ile üye olurken verilen tc uyuşmadığı için bakiye görülmüyormuş 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karadağ

Ben Adana dan istanbula gelirken kaçak geçtim. Bir hafta içinde yatırmayı da unuttum. Bugün ceza ödemek için PTT gittiğim de gişe memuru Tebligat gelmediyse cezayı ödemesi yapamıyorsunuz dedi.Tebligat elinize geldiğinde ödeme yapabilirsiniz.  Bu durumla karşılaşan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Emre Yazıcı

Ben Adana dan istanbula gelirken kaçak geçtim. Bir hafta içinde yatırmayı da unuttum. Bugün ceza ödemek için PTT gittiğim de gişe memuru Tebligat gelmediyse cezayı ödemesi yapamıyorsunuz dedi.Tebligat elinize geldiğinde ödeme yapabilirsiniz.  Bu durumla karşılaşan oldu mu?

Peki vergi dairesine gittiniz mi? Çünkü en son bununla ilgili bilgiyi orada bulabilirsiniz. Eğer orada da çıkmazsa tebligat bekleyeceksiniz. Hiç gelmezse uğraşmaya değmez. Çünkü ben yaşadım hiç bir sorun yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bana da oldu abi. Hatta unuttuklarını falan düşünmeye başladım. Birkaç senedir takipteyim, ceza falan gelmiyor. Ta eski araçlarımdan kalma bakiyesiz geçiş cezalarım var. 

Çok garip durum Allah sonumuzu hayretsin. İnşallah altından bir şey çıkmaz.

Peki vergi dairesine gittiniz mi? Çünkü en son bununla ilgili bilgiyi orada bulabilirsiniz. Eğer orada da çıkmazsa tebligat bekleyeceksiniz. Hiç gelmezse uğraşmaya değmez. Çünkü ben yaşadım hiç bir sorun yok...

Vergi dairesine de gideceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yazıcı

Çok garip durum Allah sonumuzu hayretsin. İnşallah altından bir şey çıkmaz.

İnşallah Serkan Bey, altından bişey çıkacaksa o da zaman aşımı olsun =D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

nasıl kaçak yani.hiç hgs cihazınız mı yok,var da yanınızda mı değildi.plakanıza kayıtlı bir HGS veya OGS cihazınız varsa okumasa da ceza gelmiyor.mevcut cihaz bakiyesinden düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

nasıl kaçak yani.hiç hgs cihazınız mı yok,var da yanınızda mı değildi.plakanıza kayıtlı bir HGS veya OGS cihazınız varsa okumasa da ceza gelmiyor.mevcut cihaz bakiyesinden düşüyor.

Önder Abi HGS m var. Bakiyem yetersizdi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Haziran ayında Isparta'dan İzmir'e aracım ile bir yolculuğum olacak ama hgs,ogs,kgs ve bilumum gs mevcut değil :D Ben nasıl gideceğim :D :D Ücretsiz yolu tercih etsem yol durumu nasıl ? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Önder Abi HGS m var. Bakiyem yetersizdi.

kesin bilmemekle beraber,buna ceza gelmez ki,yükleme yaptığınız an bakiyeden düşer.para yüklediniz mi HGS ye.

Haziran ayında Isparta'dan İzmir'e aracım ile bir yolculuğum olacak ama hgs,ogs,kgs ve bilumum gs mevcut değil :D Ben nasıl gideceğim :D :D Ücretsiz yolu tercih etsem yol durumu nasıl ? 

önce ptt şubesine uğrayıp bir adet gs li cihaz alacaksın :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

kesin bilmemekle beraber,buna ceza gelmez ki,yükleme yaptığınız an bakiyeden düşer.para yüklediniz mi HGS ye.

Yükleme yapmadım. Bu aralar ekonomik durumum sıkıntılı. Aykut Bey veya Emre Bey de aynı durum söz konusu acaba arkadaşlar yatırmışlar mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi kırk yılda bir kere kullanacağım sonrası çöp olur benim için.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yükleme yapmadım. Bu aralar ekonomik durumum sıkıntılı. Aykut Bey veya Emre Bey de aynı durum söz konusu acaba arkadaşlar yatırmışlar mı?

ptt sitesinde şunu buldum

HGS hesabında geçiş ücretini karşılayacak kredi bulundurulması zorunludur. Bu nedenle HGS hesaplarına Posta Çeki Hesabından veya PTTBonus Kredi Kartından otomatik ödeme talimatı verilmesi son derece önemlidir. Aksi durumda HGS hesap bakiyesinin sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir. HGS hesabında geçiş için yeterli bakiye bulunmadığı durumda 7 gün içerisinde yeterli tutar hesaba yatırılmadığı takdirde ilgili geçişler için tebligat işlemleri yapılacaktır. Yeterli bakiye olmadan yapılacak geçişler, yedi gün içerisinde hesaba yükleme yapılmaması durumunda 11 kat cezalı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yazıcı

Yok yatırmadım ama daha sonra hgs aldım. Artık otomatik hesapdan düşüyor. Ancak önceden kaçak geçtiğim olayı hala çözemedim çünkü vergi dairesine gittim ceza falan yok, gib.gov.tr den de bakıyorum sürekli mtv olsun diğer cezalar olsun hiç karşılaşmadım. Bu yüzden üzerinde durmuyorum. Yoksa tebligat gelirdi, öderdim.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Az önce vergi dairesinden bir arkadaşla görüştüm. Vergi dairesinde herhangi bir ceza kaydı yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az önce vergi dairesinden bir arkadaşla görüştüm. Vergi dairesinde herhangi bir ceza kaydı yok.

2. köprü girişindeki şubeye sormak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

2. köprü girişindeki şubeye sormak lazım.

yolum düşerse soracağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...