İçeriğe Yönlendir

Anahtarsız Çalıştırma Sorunu

Emrah Eraykaç

Recommended Posts

Emrah Eraykaç

Merhaba Arkadaşlar

2011 ocak ayında Focus Titanium araç aldım fakat araçım bir iki gün çalışmadığı zaman ilk çalıştırmada zorlanıyor ve geç alıyor.

Bu konuyla yardımcı olursanız sevinirim (servise götürdüğümde Aküye ,benzin filtresine baktılar vede bilgisayar bağladılar ama sorun bulamadılar daha hala sorunum ara ara devam etmekte)

şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aküye bakıldığına göre benim aklıma benzin geliyor aldığınız istasyonu değiştirin eğer düzenli bir yerden alıyorsanız birde öyle deneyin.

Hoşgeldiniz Emrah bey yalnız tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız lazım...

Sorununuza üstadlar yardımcı olurlar.

Benim aklıma gelen, benzin pompası tam olarak benzini gereken güçle göndermiyor olabilir..Aracınızı kontrol edenler yanlış yerden arızaya yorum yapıyorlar..Geç çalışmanın birçok sebebi olabilir Yakıt galerisinde basıncı düzenleyerek ilk çalışmayı hızlandıran yakıt pompası değil,pompadan gelen tazyiki, stop ettiğinizde tutup geri bırakmayan yakıt basınç regülatörüdür, geriye kaçan basıncın sorumlusu o dur...Eğer regülatör görevini doğru yapıyorsa,onun tutabileceği yeterliliği pompa sağlamıyordur,suç ondadır..Sakın kimse benzin filtresi tıkalı demesin.....Yakıt basıncı geri kaçıyor diyenler bu seferde,(Aşırı basınç) var ondan çalışmıyor, pompa arızalı derler...

+1

Yorum bağlantısı
Emrah Eraykaç
Hoşgeldiniz Emrah bey yalnız tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız lazım...

Sorununuza üstadlar yardımcı olurlar.

Benim aklıma gelen, benzin pompası tam olarak benzini gereken güçle göndermiyor olabilir..Aracınızı kontrol edenler yanlış yerden arızaya yorum yapıyorlar..Geç çalışmanın birçok sebebi olabilir Yakıt galerisinde basıncı düzenleyerek ilk çalışmayı hızlandıran yakıt pompası değil,pompadan gelen tazyiki, stop ettiğinizde tutup geri bırakmayan yakıt basınç regülatörüdür, geriye kaçan basıncın sorumlusu o dur...Eğer regülatör görevini doğru yapıyorsa,onun tutabileceği yeterliliği pompa sağlamıyordur,suç ondadır..Sakın kimse benzin filtresi tıkalı demesin.....Yakıt basıncı geri kaçıyor diyenler bu seferde,(Aşırı basınç) var ondan çalışmıyor, pompa arızalı derler...

Merhaba Erkan Bey

Bu sorun aracı bilgisayara bağladıkları zaman ortaya çıkar mı (Çünkü serviste bağladılar -hatta araçla tur bile attılar- hiç bir sırun yok dediler -çok sıcaktan bile olabileceğini söylediler.)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Merhaba Erkan Bey

Bu sorun aracı bilgisayara bağladıkları zaman ortaya çıkar mı (Çünkü serviste bağladılar -hatta araçla tur bile attılar- hiç bir sırun yok dediler -çok sıcaktan bile olabileceğini söylediler.)

bazı servisler hiç bir şey anlamıyor bunun en yakın örneği benim galiba. aracıma yanlış yakıt koydular (benzincinin tankları karışmış, benzin tankına belli miktar mazot karışmış bu karışımlı yakıtı aracıma koydular). servise gittim aracım tekliyor düzensiz çalışıyor diye anlamadılar cihaza bağladılar anlamadılar sonra ben kendi çabalarımla buldum problemi sonra enjektörler değişti. tek servise takılmayın problem görüyorsanız bir kaç servise gösterin aracı.

Yorum bağlantısı
Emrah Eraykaç
Fabrikadan inceleme isteyin 444FORD hattından

Çağlar Bey

Telefon tam çıkmamış tekrar yollaya bilirmisiniz ve tavsiye edebileceğini,z bir servis var mı (Bilecikte oturuyorum Adapazarı,Eskişehir,Bursa bu şehirlerden her hangiş birsinden olabilir.)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Çağlar Bey

Telefon tam çıkmamış tekrar yollaya bilirmisiniz ve tavsiye edebileceğini,z bir servis var mı (Bilecikte oturuyorum Adapazarı,Eskişehir,Bursa bu şehirlerden her hangiş birsinden olabilir.)

telefon kodlu yani 444F=3

O=6

R=7

D=3 kısaca 444 3 673

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...