İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera

Kaan Kepir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Model numaranız : F90G Orjinal Chipset : Allwinner 

Bakın bu satıcı yüzde yüz orjinal olduğunu garanti etmiş ve sizin üründen satıyor : http://www.aliexpress.com/item/2013-New-F90-Dual-Camera-Car-DVR-With-H-264-G-Sensor-2-7-inch-Screen/798224288.html

Ayrıca bu satıcı bu üründen sitedeki en çok satışı yapan kişi (649 adet ) ve allwinner Chipset kullandığını belirtmiş hatta sahte ve orj ürünün nasıl ayırt edileceğini yazmış : http://www.aliexpress.com/item/In-stock-FULL-HD-1080p-Ambarella-DSP-gps-mobile-car-dvr-with-G-sensor-GS1000VS-freeshipping/553546463.html

Ben her zaman en çok satış yapan satıcıya yönelirim bir ürün almadan önce. Daha sonra yorumları tarzanca ingilizcem ve google translate kullanarak okumaya çalışırım. Ayrıca tamam alcam demeden önce satıcıya msj çekerim sorular sorarım. Çabuk dönerse cevap verirse demekki ilgili bir satıcı sorun çıkmayacak ( 1 ila 2 gün içinde ) sonra alırım.

Benim aldığım link buydu..

http://www.aliexpress.com/store/product/2013-HOT-Sale-F90G-GPS-Dual-lens-Car-DVR-Camera-recorder-G-sensor-Full-HD-1920/422216_1027103297.html

Ben de çok sordum, çok konuştum.. Konuşma metnimiz üç sayfa :D

Hatta indirim istedim vermedi.. 

Ürün geldi.. 

Sahte bu dedim.. 

Bi kullan, çok kaliteli olduğunu göreceksin dedi.. 

Ben sahte mal istemiyorum dedim.. 

Sana gps logger göndereyim kapatalım bu işi dedi.. 

Olmaz dedim bu sırada tatile gittim, itiraz süresini geçirdim.. 

Dönünce tekrar yazdım.. Ya 30 dolar iade et, yada orjinal ürün gönder dedim.. 

Orjinal göndereceğim dedi.. 

Dediğine göre göndermiş, çin postası adamdan teslim almış paketi.. Tabi pakette ne var bilmiyorum.. 

20 gün içinde de yorum bırakmam lazım.. 20 günde paket gelirse olumlu yorum yapacağım.. ama yaptıklarını yazacağım.. Gelmez ise Bu satıcı sahtekar hırsızdır diyeceğim.. Kendisine de aynen söyledim.. 

Durum budur :)

Benimkinin bariz farkı şu : turuncu kuşaklar daha kısa ve az.. lens 158 derece değil. Çekim kalitesi fena değil ama o bir F90G değil.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İşin garibi şu ki... Benimle inatlaştıktan sonra ilanı değiştirdi.. 

Bana sattığında 158 derece yazıyor

Görebilir misiniz bilmiyorum.. http://www.aliexpress.com/snapshot/258254320.html

Yeni ilanında 120 derece yazıyor.. 

Benim yeni paket henüz yola çıkmamış.. 

24/09/13 09:54   2013-09-24 09:54:00   Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir   CHINA (Yurt Disi)
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben çok ürün aldım aliexpressten ilk önce ürünü bulurum sonra en uygun kim veriyor ona bakarım.. Sonra da ucuz olup en iyi satıcı kim ona bakarım. arada 5-10 dolar fiyat farkına aldırmadan çok satış yapanı tercih ederim. Çoğunlukla 2-3 pırlantası olan satıcılardan alışveriş yaparım. Yada varsa kral tacı gibi işaret olanlardan alırım. Hiç yanıltmadılar beni şimdiye kadar ne görmüşsem ne demişlerse aynen geldi.

İşin garibi şu ki... Benimle inatlaştıktan sonra ilanı değiştirdi.. 

Bana sattığında 158 derece yazıyor

Görebilir misiniz bilmiyorum.. http://www.aliexpress.com/snapshot/258254320.html

Yeni ilanında 120 derece yazıyor.. 

Benim yeni paket henüz yola çıkmamış.. 

24/09/13 09:54   2013-09-24 09:54:00   Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir   CHINA (Yurt Disi)

Bu şekilde davranması bile bence olumlu bir hareket. Senin işi çözer bence..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Muharrem Ersin Başaran

Bu araç kameralarından almayı düşünüyorum.aliexpress ten bakıyorum.Yazdıklarınızı da okudum.Fakat tam olarak şunu alın şu işimizi görür denen bir cihaz göremedim.Kaliteli birşey almayı düşünüyorum.Birde geri vites kamerasının bağlanma durumu olan varmıdır.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Kesinlikle ucuz olanları tercih etmeyin. Çoğu çakma HD kayıt yapıyor. Yani sadece görüntü boyutunu büyültüyor ancak netlik yok. Bende düştüm o hataya öndeki aracın plakası zor okunuyor, ancak vurursam görünür muhtemelen :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Bende aynı sıkıntıya düşmek istemiyorum.Burada alıp memnun kaldığımız model belirlenmiş olsa da ondan alsam diye baktım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu araç kameralarından almayı düşünüyorum.aliexpress ten bakıyorum.Yazdıklarınızı da okudum.Fakat tam olarak şunu alın şu işimizi görür denen bir cihaz göremedim.Kaliteli birşey almayı düşünüyorum.Birde geri vites kamerasının bağlanma durumu olan varmıdır.

marka ve kaliteli alın, türkiyeden mağazadan görün bakın alın, sorun çıkarsa muhatap bulun, söz konusu sitede sahteler doluuuu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Elimde bir adet mevcut. 100 tl'ye verebilirim. Aşağıdaki modelden.

arac-kamerasi-2.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Elimde bir adet mevcut. 100 tl'ye verebilirim. Aşağıdaki modelden.

arac-kamerasi-2.jpg

Hüseyin bey bu bana pek uygun değil.Geriyide çeksin istiyorum.Arkada olan bitenide çeksin istiyorum.

Birde geri vitet için geri görüş kamerası olursa süper olacak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hüseyin bey bu bana pek uygun değil.Geriyide çeksin istiyorum.Arkada olan bitenide çeksin istiyorum.

Birde geri vitet için geri görüş kamerası olursa süper olacak.

Size aşağıdaki model gibi bir cihaz lazım. Geri görüş kamerası bundan bağımsız tabi, onun için ayrı ekrarn gerekir.

27092012165341.jpeg

Yada böyle bişey olabilir. Arka cama yapıştırılan kamerada 5 metre kablo var, öndekinden bağımsız istediğiniz yere takılabilir.

27092012171619.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

evet bu tarz bişey bakıyorum.Kalite konusunda kendini kanıtlamış olanlara bakıyorum.Fakat ülkemizde kullanımı yaygın değil.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgu Erhan
(düzenlendi)
      Gs6000 2013 New Orjinal Ambarella A5S30 Car Dvr Camera+ GPS + Super Night Vision+ Full HD 1080P 30FPS Kamera incelemesi :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

p9ah.jpg

Önemli Not : Bu kameranın Orjinal Sürümlerinde İki Modeli Var Bir A5S30 Chipsetini kullanan ve Diğeri A2S60 Chipsetini kullanan. Forumlarda tercih edilen ve daha kaliteli olduğu öne sürülen modeli A5S30 modeli ( Burada incelemesini yaptığım model )

+++++++

Merak Edenler için Kamerayı aldığım Fiyat : 128 $ = 255 Tl yapıyor.

+++++++

0pv5.jpg

Gs6000 Resim çekme Kalitesi : Bence Kaliteli Bir Fotoğraf Makinesini Aratmıyor.

Gs6000 3 Saniye Sök - 5 Saniye Tak Videosu :) VideoYa Altyazı Ekledim Youtubeden Aktif Hale Getirebilirsiniz. Kamera tek bir kablo takılarak Gps dahil hazır hale geliyor. Sadece 5 saniyede Tamamen hazır.

GS6000 Cama Takma ve GPS Sistemi : VideoYa Altyazı Ekledim Youtubeden Aktif Hale Getirebilirsiniz.

İlk izlenim olarak bu kamera benim 2007 Citroen C3 kaskosuz (artık eski sayılır) arabama fazla Lüx gibi geldi .) Kasko olmayan araçta camda bırakmam imkansız ben buradayım diye bağırıyor kamera. Sökme takma kilit sistemi var soket oturtunca sök çıkart mantığı değil. Yani takınca o soketi çıkartmak güç. Araçtan çıkar tak yapılacaksa Cama vantuzun kilit sistemi başarılı sorun yok fakat Extra birde kabloyu elle takmak gerekiyor Mini 0801 den rahatlığa çok alışınca bu olay beni biraz itti :p

Bu kamera eğer psikopat derecesinde iyi çekerse kayıtları (bana öyle geliyor uzay üssü modunda cihaz )  mini 0801 gözümden düşer :) diğer türlü Sök çıkart yapacak biri için +1 extra kablo tak çıkart olayı var. En güzeli bu kamera içinde bir 20 saniye sök tak videosu yaparım ne demek istediğimi anlarsınız Arkadaşlar .)

Eksileri Artıları var onları da yazacağım zaman içinde çok kısa bir video çektim demin onu Upload ediyorum.

Şimdilik gözüme çarpan eksileri :

1- Shake yani vibrasyon olayı biraz yaşanıyor titretiyor araç içinde görüntüleri nadir de olsa 0801 de o problem hiç hiç yoktu.

2- Takma çıkartma olayı 0801 gibi  pratik değil. 

3- Harici kullanımda araç dışında Şarjı 0801 kadar uzun gitmiyor 15-20 dk da bitiverdi. ( Ekranın LCD büyük ve net olması etken )

4- 0801 yanında Fiyatı yüksek 128 $ az para değil 255 Tl.

5- 120 derecelik açısı ile 135 derecelik 0801 yanında ezildi resmen :) :)) Resimlerde belli )

Şimdilik gözüme çarpan Artıları :

1- 2.7" ekran çok hoş, Acayip şık duruyor. Bir olay olduğunda ekrandan rahatça çok net izlenebilir görüntüler. Ekran Harbi büyük.

2- Ses çekim kalitesi süper ötesi 0801 ses kötü biliniyor 2 li karşılaştırma videolarında görünecek ekleyeceğim.

3- Gps modülü Mount takma aparatı ile birleşik ayrıca ortalarda gezinen bir kablosu ayrıca takacağımız 2. bir gereksiz kablo yok. Tek kablo iş bitti.

4- 0801 den net çektiği kesin karşılaştırma videoları gelecek Video içi Çektiğim resimlerden anlaşılıyor.

5- Şimdiye kadar denediğim üzere Maxx 3 dakika içinde minumum 2 saniyede GPS sinyaline kitlendi. Gps sorunsuz stabil denebilir. 0801 daha da seri bu konuda- Gs1000 içlerinde en düşük not alanı gps sinyali konusunda.

6- Gece Çekimleri hakikaten kutuda yazdığı Gibi "Süper Night Mode" Aydınlık ve başarılı.

7- Önünde Bir Flash ışık var isteğe bağlı açılıyor IPhone Flash Işığı kadar ışık veriyor Karanlıkta REsim çekmek için büyük ihtimal ( kaza vs. )

8- Ekran Yansıması Baya bir azaltılmış Kullanılan Lens ve Filitre ile Alakası var diye Tahmin ediyorum.

1-Hafıza kartı desteği 32 Gb Tavsiye edilen Class 6 Fakat ben garanti olsun diye Class 10 aldım. Sorun Yaşamadım.

2-Hafıza dolunca eskiden itibaren silerek üstüne yazma.

3-Kontak açar açmaz kayıt başlar kapatınca durur ayar gerektirmez.

4-Araç içi Ses (microfon) kayıt özelliği.

5- Hdmi kablo ile tv ye görüntü aktarma ( Bağlayınca oynatıyor ama mov olarak belleğe atıp tv den oynatınca daha da net görüntü veriyor)

6- Dilerseniz videoları parça parça kaydetme(Otomatik olarak belirttiğiniz dakika aralığında parçalayarak kaydediyor güzel bir özellik

7- Çok Net resim çekme özelliği ( 5 megapixel fotoğraf çekiyor )

8- 2 dakika için 1080p çözünürlük 238 mb yer kaplıyor buda ortalama bir hesapla 6.5 saat kayıt ediyor.

9-Motion Detection ayarı var hareket görünce kayıt olayı ( direkt Aküye Bağlanmak gerekiyor hep enerji almalı cihaz)

10-120 Derece geniş açı çekim ( Ön tarafı komple çekiyor )

11-Şarjı tam doluyken 15-20 dakika kayıt yapıyor yani dere tepe bi yerde durdunuz çıkartın araçtan resim çekin etrafı çekin vs. 20 dakika çok yeterli. Lcd Ekran Enerji çok yiyor.

12-Bilgisayara bağlayınca videoları izlerken GPRS özelliği sayesinde google map ile adım adım gidilen yolun takibi.

13-Altında Bir REset Düğmesi var açılmaz ise işe yarıyor.(Daha başıma gelmedi) 

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden Bildiğiniz Full HD görüntü vermeli[/size]

Youtube Ayarını 1080P Yapmanıza rağmen Olmuyor bazen Görüntü netleşene kadar Ayarı değiştirin.1080P YAPTIKTAN SONRA VİDEOYU BAŞA SARIN Öyle Düzeliyor

Youtube Kırpa kırpa kaliteyi katletti ama yakında Direkt olarak kayıpları olmadan izlemek isteyenler için R.apidshare indirmek linkleri aşağıda 5 farklı çekim var her biri ayrı örnek :

Karşılaştırmalı GS6000 Kamera Örnek Video 

Çekimleri :

Öncelikle Youtube Videoları Yarı yarıya Kırparak 

Kaliteyi Bozuyor bunu belirtmek isterim. 

Kayıpsız olarak izlemek isteyenler için Rapid.share Download linkleri 

Burada

Buradaki Dosyaları Download edip  Usb 

belleğe kaydettikten sonra Samsung veya İyi bir TElevizyondan usb den 

oynatırsanız Youtubedeki netlik kayıplarını yaşamadan izleyebilirsiniz. 

Not : 5 Farklı Kamera Çekimi 

Sonraki Adım to Download yazısına 

tıklamak, Dosyayı seçip Download selection kısmına tıklamak

Youtube Ayarını 1080P Yapmanıza rağmen Olmuyor bazen Görüntü netleşene kadar Ayarı değiştirin.1080P YAPTIKTAN SONRA VİDEOYU BAŞA SARIN Öyle Düzeliyor

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden Bildiğiniz Full HD görüntü vermeli

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

evet bu tarz bişey bakıyorum.Kalite konusunda kendini kanıtlamış olanlara bakıyorum.Fakat ülkemizde kullanımı yaygın değil.

Bu forumda 15. sayfada incelemiş olduğum Gs1000 ve Mini 0801 Modeli gerçekten Güzel cihazlar. Ayrıca Şimdi yeni eklemiş olduğum Gs6000 de kalitesini kanıtlamış durumda incelemenizi öneririm.

hiçbiri Kesmez beni derseniz paranın satın alabileceği en iyi cihazlardan biri : http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330988672213

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Örnek GS6000 Çekimleri :

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden Bildiğiniz Full HD görüntü vermeli

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Olgu Bey, gerçekten piyasada en net görüntüye sahip olan cihazlardan biri GS6000, fakat görüş açısı bu kaliteyi bozmuş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Olgu Bey, gerçekten piyasada en net görüntüye sahip olan cihazlardan biri GS6000, fakat görüş açısı bu kaliteyi bozmuş..

120 derecelik Açı aslında bu tip cihazlarda Standart gibi birşey 0801 deki 135 derecelik açı onu eziyor : :p Fakat bence Bariz netlik farkı için bu kusur olmaktan çıkıyor : :)Örnek 0801 ve Gs6000 Netlik farkını hemen resimlerle gösteriyorum .

GS6000
yv9b.jpg

0801
tjiv.jpg

GS6000
i2co.png

0801
zudc.png

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Sağdıç-2

herkese merhabalar bende ucuz yollu bir tane araç içi kamera aldım ,onu şimdi kontağa bağlamak istiyorum kontak açılınca çalışsın kapatınca kapansın cihazın böyle bir özelliği var fakat benim focusta kontak kapatılınca çakmakta enerji kesilmiyor sigorta panelinden almak istiyorum ama rasgele  yapmak istemedim sizce en uygun yer neresidir bunu için bilen arkadaşlar tarif ederse çok sevinirim 

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yorum yapan olmadığına göre güzel bir ürün, hemen alıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Abi bunların dışı aynı ama içi çok farklı oluyor. Anlamak zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...