İçeriğe Yönlendir

Focus St Vs Civic Type R

Ergin Ertuğrul

Recommended Posts

Tahir İlter

Civic daha çabuk hızlanıyor ama kesiliyor onun kesildiği yerde Focusun daha gideri vardı 6000 devirdeydi daha.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Motor ve beygir farkından bahsedilmiş ama arada da 250 kiloya yakın bir ağırlık farkı var :police: Focus daha ağır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Focusun bu yaris islerinde pek basarili oldugunu dusunmuyorum. 100 tane bu tarz videodan sadece 10 nunda focus kazanmistir :police:

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Düz yolda herkes f1 pilotu zaten önemli olan virajlı yollarda geçmesi.Focus biraz ağır olduğu için bunu yapamıyor.250hplik meganeyi bile geçemiyor rs'i...

Anca böyle düzlüklerde olursa focus alıyor.

Yol tutusu diyoruzda, digerleride armut toplamiyor. Hepsinin yeteri kadar yol tutusu var. Kisaca bu yaris islerinde focus zayif.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Aynen hiç heyecanlanmıyorum acaba geçtimi diye.Genellikle geçiliyor forumdada yanlı video olmuş falan deniliyor.Biraz sevinelim bu videoyu izleyince.

Yorumlar süper ama videonun altındaki:

-typ-r 2000cc 193hp focus 2500cc 240hp Honda buna ragman boyun eğmedi seviyorum hondayı

-Yiğitcan Coşar focus 2.5 motor :lol2: ama typer'den 250 kiloya yakın daha ağır araç focus st.

Bu ağırlık işine fordun çare bulması gerek gerçekten.Motorlar tamam gayet güzelde virajlarda ağırlık sorun yaratıyor.Çoğu virajda 3 teker zaten focus :police:

:p:D:):crazy:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Yol tutusu diyoruzda, digerleride armut toplamiyor. Hepsinin yeteri kadar yol tutusu var. Kisaca bu yaris islerinde focus zayif.

:p:D:) Bencede çok zayıf, ben unuttum denk motor/güç hacminde tokatladığım Focus sayısını... 15-20 ?

Sayının önemi yok ama daha beni geçebilen Focus olmadı, ne 136 Bg'lik TDCi'lar nede 2000 cc 130'luklar.

Ki benim arabam 1400 cc :police: bu bile değil rahat rahat geçmeme, boy boy fark atmama yetiyor.

Ford bıraksın bu işleri paso PSA'dan dizel motor alıp arabalarına taksın devam etsin. Ecoboost'ta foss çıktı.

Zaten Focus ST'nin motoru bile Ford'un değil, gitti onu da Volva'dan ödünç aldı, RS yapmak için gitti Volvol S60R modelinin 300 bg'lik motorunu alıp direkt kaputun oltına koydu.

Focus sadece daha iyi bir yol tutuş ve direksiyon hissi demek, gerisi sınıfının standartında bahsetmeye gerek olmayan her markada olan şeyler.

Aynen hiç heyecanlanmıyorum acaba geçtimi diye.Genellikle geçiliyor forumdada yanlı video olmuş falan deniliyor.

Evet Ford geçilirse yanlı yayın - basmamış - sürücü kofti, geçtiği nadir 1-2 video da aslan Ford, kaplan Ford nasıl gidiyor oluyor.

Ben sayısız Golf GTi vs Focus ST testi okudum, izledim, hepsinde 25 Bg daha zayıf olan Golf GTi kazandı.

Leon Cupra veya Megane RS de en az Focus ST kadar iyi arabalar.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Siz bu videonun gercekligine inaniyormusunuz :D

Typer 200hp dir bikerem ve kesin biryerinde skinti var boylesine yavas ep3 te nadir bulunur. Adama helal olsun ki bulmus :lol2:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Siz bu videonun gercekligine inaniyormusunuz :lol2:

Ford Pazarlama/Reklam Dept baktı gelen giden tokatlıyor Focusu, gitti pert bi Taypar buldu motor hoşaf olmuş 300.000 km'de, geçirtti sonunda Focus kazandı mı diyorsun ?

Typer 200hp dir bikerem ve kesin biryerinde skinti var boylesine yavas ep3 te nadir bulunur. Adama helal olsun ki bulmus

Belki Servet Ağa'nın ki gibi bunun da VTEC-i'si bozuktur açmıyordur o yüzden böyledir :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Ford Pazarlama/Reklam Dept baktı gelen giden tokatlıyor Focusu, gitti pert bi Taypar buldu motor hoşaf olmuş 300.000 km'de, geçirtti sonunda Focus kazandı mı diyorsun ?

Yooo, ama videoyu st nin sahabisinin koydugu belli :D tayyar standart ve pek saglikli gelmedi bana :lol2:

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
(düzenlendi)

type r 200 , st 220 beygirdir. Ayrıca bu işlerde kg başına düşen beygir önemlidirki, type r bu konuda daha avantajlıdır. Ona rağmen uzun da geçiliyorsa bence st iyi bir makina

tarihinde Tun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Merve

bir yerden sonra beygir susuyor tork konuşuyor :D japon cihazlar güzel cihazlar ama tork fakiri :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Belki Servet Ağa'nın ki gibi bunun da VTEC-i'si bozuktur açmıyordur o yüzden böyledir :)

Kesin bozuktur yoksa süperötesi viteki kim tutar :)

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Arda ne olursa olsun Forda gör zayıf bir araç...

amacı belli arabanın türkiye ye gelirken klima teyp bile yok burda montaj yapılıyor :D

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Atmosferik efsane corolla t-sporttur :yes: 1.8 192 hp

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sacit Özel
Ford Pazarlama/Reklam Dept baktı gelen giden tokatlıyor Focusu, gitti pert bi Taypar buldu motor hoşaf olmuş 300.000 km'de, geçirtti sonunda Focus kazandı mı diyorsun ? Belki Servet Ağa'nın ki gibi bunun da VTEC-i'si bozuktur açmıyordur o yüzden böyledir :D

Pek çok video gördüm ama 225lik STyi geçebilen Typer görmedim hoşaf olmuş veya olmamış. Ayrıca o videoda hızlanma testi var bir kapışma göremiyoruz birebir. Typer 220'den sonra tırt kamlupbağa hızlanması :) Sizin aracınıza gelincede 180'lik insigniayı bir de 1.4 TSI golf veya polo ile deneyin devir kadranı 6 bini geçmeyen tdci fordlara haksızlık yapmış oluyorsunuz bnce biraz :)

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

:biggrin: :biggrin: :biggrin: Bencede çok zayıf, ben unuttum denk motor/güç hacminde tokatladığım Focus sayısını... 15-20 ?

Sayının önemi yok ama daha beni geçebilen Focus olmadı, ne 136 Bg'lik TDCi'lar nede 2000 cc 130'luklar.

Ki benim arabam 1400 cc :seytan: bu bile değil rahat rahat geçmeme, boy boy fark atmama yetiyor.

Ford bıraksın bu işleri paso PSA'dan dizel motor alıp arabalarına taksın devam etsin. Ecoboost'ta foss çıktı.

Zaten Focus ST'nin motoru bile Ford'un değil, gitti onu da Volva'dan ödünç aldı, RS yapmak için gitti Volvol S60R modelinin 300 bg'lik motorunu alıp direkt kaputun oltına koydu.

Focus sadece daha iyi bir yol tutuş ve direksiyon hissi demek, gerisi sınıfının standartında bahsetmeye gerek olmayan her markada olan şeyler.

Evet Ford geçilirse yanlı yayın - basmamış - sürücü kofti, geçtiği nadir 1-2 video da aslan Ford, kaplan Ford nasıl gidiyor oluyor.

Ben sayısız Golf GTi vs Focus ST testi okudum, izledim, hepsinde 25 Bg daha zayıf olan Golf GTi kazandı.

Leon Cupra veya Megane RS de en az Focus ST kadar iyi arabalar.

abi çok yanlış kıyaslama yapıyorsun bence. benzinli ile dizeli kıyaslamamız çok saçma bence. :) ki senin araban gitsin diye yapılmış abi, focus tdci'in öyle bir yaratılış amacı yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...