İçeriğe Yönlendir

Telefonun Kendi Programlarının Kaldırılması

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar,geçen gün vodafone kampayasından wildfire s aldım telefondan çok memnunum fakat takıldığım bi yer var..

telefonun kendinden gelen programları kaldıramıyorum haber,gmail,hisseler vs gibi işime yaramayan programlar boşuna yer tutuyor,kendi yüklediklerim kaldırılıyor ama bunları kaldıramıyorum,yardımcı olabilecek var mı?

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
Normal şartlarda kaldıramazsınız.

İleride rootlama, rom yükleme vs. konularına girerseniz şayet mümkün olabilir. :)

biraz daha kurcalamak lazım sanırım :D

Telefon ile ilgili görüşlerinizi yazar mısınız? Vodafone ile ayda 5 TL'ye alınabiliyor sanırım. Ama android sürümü düşük işe yaramaz filan dediler kafam karıştı.

daha önce bi nokia kullanıcısı olarak ben çok memnun kaldım,android işletim sistemi gerçekten çok başarılı,android markette birçok uygulama var aşağı yukarı hepsi ücretsiz,işe yarayacak her tür uygulama mevcut,evdeki neti kapatsam mı diye düşündüm çünkü her işinizi rahatlıkla telefondan halledebiliyosunuz :) ...telefon hepsiburada da 750 civarı ,belki o fiyata almazdım ama benim tarifemde 240 liraya geliyor onun için kaçırılmaz fırsat bence

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Normal şartlarda kaldıramazsınız.

İleride rootlama, rom yükleme vs. konularına girerseniz şayet mümkün olabilir. :rolleyes:

Peki benim LG rootlu, nasıl kaldıracağım? Uygulama yöneticisinde görünmüyor. İçine gömülü şekilde geldi..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Android marketten "Android Optimizer" indirip yükleyin. İçerisinde Uninstaller var, orada da "constrictor" diye bir kısım var. Sistem uygulamalarını kaldırabiliyor sanırım. Kaldırılabilecekler listesinde "telefon" bile görünüyor. Ben denemedim tabi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Birde; app2sd var onunla da sd karta taşıma ve unistall yapabilirsiniz cache temizliğide yapar, böylece arka planda çalışan proğramları kaldırma şansınız olur

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Bu telefonu ben de 1 hafta önce aldım. Şarj süresi dışında süper bir telefon. Android 2.3 yüklü, gorilla glas ekranlı, gps vs. ne ararsan var. Ben e-bay'den 2 batarya ve masaüstü şarj cihazı sipariş verdim. Gelince dadından yinmez heralde...

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz
... Kaldırılabilecekler listesinde "telefon" bile görünüyor...

Bu iyimiş işte :) kendini imha et 3..2..1 gibi birşey olmuş bu :wub:

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
Android marketten "Android Optimizer" indirip yükleyin. İçerisinde Uninstaller var, orada da "constrictor" diye bir kısım var. Sistem uygulamalarını kaldırabiliyor sanırım. Kaldırılabilecekler listesinde "telefon" bile görünüyor. Ben denemedim tabi :angry:

programı arattım ama bulamadım markette,biraz daha araştırıcam

Birde; app2sd var onunla da sd karta taşıma ve unistall yapabilirsiniz cache temizliğide yapar, böylece arka planda çalışan proğramları kaldırma şansınız olur

advanced task killer diye bi program var o da aynı konuda başarılı

Bu telefonu ben de 1 hafta önce aldım. Şarj süresi dışında süper bir telefon. Android 2.3 yüklü, gorilla glas ekranlı, gps vs. ne ararsan var. Ben e-bay'den 2 batarya ve masaüstü şarj cihazı sipariş verdim. Gelince dadından yinmez heralde...

abi kaçlık batarya aldın,ne kadara mal oldu?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Root edilmemiş Androidlere müdahale genel olarak çok kısıtlı. Root edildikten sonra daha esnek hale geliyor. Çoğu sistem uygulamasını kaldırabiliyorsunuz, ses ayarlarını daha ince olarak kurcalayabiliyorsunuz vs. Bendeki Desire'ı root ettim ben. Farklı bir ROM kullanıyorum, Sense 3.0 ile 2.1'in birleşimi bir arayüzü var. Genel olarak Desire HD ROM'u da diyebiliriz. Daha hoş bir görünümü oldu. Yine Desire'daki sorunlardan birisi olan dahili hafıze eksikliğini de hafıza kartından alan çalarak atlattım, 20-25 uygulama yüklüdür ama halen 80 MB'a yakın boş alanım var. Dahili hafıza artırımı için de root işlemi gerekiyor. Normal hafızası ile Desire HD ROM'unu yüklediğinizde Desire'da boş haliyle bile 15 MB boş alan kalıyordu.

Root işleminin garantiyi bozup bozmadığını kesin bilen yok aslında. Ama orijinal ROM'a dönüldüğünde, eğer araştırılmazsa telefonun root edilip edilmediği anlaşılmaz diye düşünüyorum.

@Özgen;

Bahsettiğim uygulama bu. Optimize Toolbox. https://market.android.com/details?id=cn.op...e=search_result

Detay özellikleri için root gerektirebilir. Bir kez dene çalışmazsa, boşa uğraşma :)

Bir de Task Killer tipi programlar görünürde çok işe yarıyor görünüyor. RAM'i boşaltıyor ancak pek tavsiye edilmiyor. Telefonun stabil çalışmasına engel oluyor doğal olarak.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

abi denedim baktım bu da olmadı :) biraz zaman geçsin telefonu çözdükten sonra senin yaptığın işlemleri yaparız abi sende yardımcı olursan bir ameliyata alırız :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Dün Nöbetteyken Geldi Kargom. Huawei ideos x5 almıştım. 560tl ye. Rotto yapsam mı diye düşünüyorum.

Şu an Ad. Task killer i kurdum. pusula, su terazisi, Elektronikle alakalı hesaplamar gibi uygulamalar kurdum. Üzerinde Yüklü gelen uygulamalar ROM da olduğundan ROOT olmadan kaldırmak mümkün değildir sanırım.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yaparız Özgen :)

Muhittin abi nasıl bu Huawei? Ekran çözünürlüğü falan. Kısa bir not alsak senden?

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

telefonun yeni bi özelliğini keşfettim,sesli komutlarla mesajı kendisi yazıyo,vallahi aklıma gelmişti :flowers:

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)
Özgen bey sesli aramayla mesaj da yazıyor internet adresi de.Ayrıca telefon da ediyor DHD sahibi olarak.Gerçi satıp Sensation almaya niyetliyim ama ölü fiyata satmayacağım için daha net bir durum yok.

abi ben daha yeni keşfettim vallaha bi sevindim sorma :D hayrola abi neden satıyosun? sensation arkadaş aldı geçen gün vodafone kampanyasından,telefonu kurcaladım bayağı tek farkı wildfire da arada yaşanan donma gibi sıkıntılar onda olmuyor baya hızlı cihaz ama aradaki fiyat farkına değermi bence değmez ve cepte taşımak eziyet resmen,telefon çok büyük

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
E iyi de bende DHD var donma kasma zaten yok.Ve dediğim telefonda çok büyük(Ölçüleri ve ekranı aynı).Tek farkı çiftçekirdekli işlemci.Emmi biliyor kaşıntı tuttu diye birşeyler değiştirmeye çalışıyorum.Aklımda olanlar DHD yi Sensationla değiştirmek,ya da Garmin 765T(ömür boyu Güncellemeli Tekcan ne desede) navigasyonu Garmin3790T ile değiştirmek.Hiç olmadı akrobasi uçağına binip fazla paralardan kurtulmak

abi pardon ben yanlış anlamışım ya DHD kullabiliyosan sen ipad bile taşırsın yanında :seytan: ağustos ayında evo3D gelcekmiş onada bi bak istersen abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...