İçeriğe Yönlendir

Otomotiv Devinin Cd İle Savaşı!

Tamer Geveci

Recommended Posts

Tamer Geveci

Ülkemizde büyük bir kullanıcı sayısına sahip olan Ford, bundan sonra araçlarında CD çalar bulundurmayacaklarını, bunun yerine USB girişleri koyarak bir MP3 çalar ya da bir USB bellek ile müzik keyfini devam ettireceklerini duyurdu.

Söz konusu değişikliği ilk olarak yeni Focus'ta uygulayacaklarını belirten Ford yetkilileri, otomobil içerisinde müzik keyfini bir adım ileri götürmek istediklerini söyledi. Bu konuda Apple ile çalıştıkları düşünülen Ford yetkilierinin, iCloud'u kullanarak Ford marka otomobillerde internet üzerinden müzik dinleme seçeneği de koyacakları da düşünülüyor.

CD satışlarının da düştüğünü aktaran şirket, 2015 yılına kadar 2 milyonu aşkın aracının bu teknolojiye sahip olacağına inanıyor

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bence de doğru karar. CD çalarlar zaten kullanışsız artık. Eskiden de öyleydi de daha gelişmişi yoktu. :D Aslında USB girişlerin yapısı nedeniyle de rahatsız. Bence en temizi kart yuvaları. Kompakt yapılarıyla daha kullanışlı, daha net. SD veya MMC Kartlar tek başına yeterli.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Benim Cd çalarım kaldığı yerden devam ediyor :good1: Ama kart okuyucu olması daha mantıklı bence usb pis görünür. He girişini torpidoya yada görünmeyecek bir yere yaparlar orası ayrı :good1:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Cd kalitesindeki ses, usb'den alınabilecekmi ?

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Cd kalitesindeki ses, usb'den alınabilecekmi ?

Daha kalitelisi bile alınabilir abi? Sonuçta kodlama işi. 128 kbps, 44100 hz kayıt CD kaydı. 320 Kbps 48000 hz. kayıtla bir mp3 hazırlasan çok daha net ses alır. Dijital ses daha da iyileştirilebilir.

Yamuluyorsam düzeltin lütfen :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yamulmayıp yanılsan :D

Zafer orjinal Cd'den pc'ye, aynı formatta usb'den cihaza gönderip denediğimde üst frekanslardaki netliği yakalıyamadım.

Ha bir yerimi atladım belki..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

:D Valla abi eskiden Track ses CD'lerinden MP3 yapardım. O zamanlardan bu seçenekleri hatırlıyorum. Uzun süredir kullanmadım, hazırı var diye :D Ama kulağım fena değildir, belirgin fark görmüyordum o zamanlar.

Şimdi de Sony Acid Pro kullanıyorum kesip biçmek için. Onda da MP3 olarak "render" ederken aynı seçenekler var. Dosya boyutuyla doğru orantılı olarak kaliteyi artırabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cd'siz teyp mi olurmuş... Korsan dinlemeyip, orjinal cd alanlar, bir de onu mp3'e çevirmeye mi uğraşacak...

Cd kalitesinde sesi hangi mp3'ten alacağız...

Bence tamamen ucuz olsun diye düşünülmüş ve yine bence düşük modellere koyulacaktır..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Ben direkt veririm size cd çalarımı öyle bir şey olsun :lol2: Ne olcak orj. leride sd kart veya flashta satsınlar.Tek tük satılanlar var zaten piyasada böyle.

1gb sd kart ne kadar yani zaten, Cd'den karlıya gelmez onlar için ama korsan istemiyolarsa biraz da onlar fedakarlık etsinler :lol2:

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
(düzenlendi)

Mantıklı bir karar bence. En azından cd çöplüğünden kurtuluruz.

tarihinde Cihan Beliceli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ben yıllardır Günümüz teknolojisinde hala CD Çalar Otomobil nasıl olur diye düşünüyordum. Sonundada Alınması gereken En iyi kararı almışlar. Arabadayı CD kirliliğinden Kurtarmamız bile büyük bir atılım benim için :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

İnsanoğlu günden güne rahatlığa alışıyor. Bu aralar taktığım 2 şey var.

Diyorum kendi kendime ''şu kablolara bir an önce el atsalarda ortadan kalksa birde anahtar diye bişey kalmasa'' 50 tane anahtar taşımak zorunda kalmasak. :)

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bana sattılar usb'siz cd çalarlı arabayı. İşin yoksa şimdi de cd'lerle uğraş dur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cd okuyucusu da olsun flaş bellek de okusun kartta okusun... sıkıyorsa bunu yapsınlar...

Cd'siz kart okuyuculu teypler 80-100 lira, dolu piyasada..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cd okuyucusu da olsun flaş bellek de okusun kartta okusun... sıkıyorsa bunu yapsınlar...

+9

Ford yine malzemeden çalıyor anlaşılan, hem icloud falanda nerden çıktı, bizi apple mahkum edicek adamlar, gidin bari google la anlaşında adam gibi olsun...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

araç teyplerinde malzeme maliyetinin büyük bölümü zaten CD room oluşturuyor, buradan da çırptı mı bişey kalmıyor, çin icadı bişey bu.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ben araçta; Pioneer teybin aux girişine iphone u bağlıyorum gayette kaliteli müzükler dinliyorum :bedevi:

Bence araçlara Pioneer MP3, CD, USB, kartlı kurtlu bir teyp taksınlar.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Millet kızıyordu yeni focusta niye sony yok diye acaba bu yüzden mi :bedevi:

Şimdi ben telefonumdaki müzikleri dinlemek için mecburen aux girişini kullanmam gerekiyor sanırım değilmi ? ama yeri çok kötü birde cd gibi kaliteli oluyormu ses acaba

Yorum bağlantısı
Guest Erc

% 100 katılıyorum

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Sanki herkes orjinal cd kullanıyordu :p Zaten çoğumuz ya cd'ye mp3 yazıyoruz, ya fm transmitter bağlıyoruz yada aux girişini falan kullanıyoruz. Orjinal cd kullanan kaç kişi var ki beyler yapmayın :D Daha bi kaç seneye kadar fordlardaki sony sistemler mp3 çalmıyor diye yaygara yapıyordunuz şimdi track cd mi dinleyesiniz geldi :)

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Daha bi kaç seneye kadar fordlardaki sony sistemler mp3 çalmıyor diye yaygara yapıyordunuz şimdi track cd mi dinleyesiniz geldi :wub:

Track yada mp3 ama cd okuyucu olması lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...