İçeriğe Yönlendir

Lpg Ile Ilgili

Yüksel Çamcı

Recommended Posts

Yüksel Çamcı

2001 Focus aracım 2 yıldır lpg li olarak kullanıyordum, bir aydır sürekli değil ama arada bir gaz bitmiş gibi bip sesi gelip gazdan çıkıp benzine geçiyor, bende tekrar düğmeye basıyorum gaza geri geçiyor bunun nedeni ne olabilir ? Böyle bir sorun yaşayıpta çözen varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

LPG filtrelerini değiştirin...Eğer sorun çözülmezse basınç ile alakalı bir sıkıntı da olabilir.Ayrıca lpg ısı müşürü de bu tip anormal şeylere sebep oluyor.Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa LPG enjektörlerinde sorun vardır.

Yorum bağlantısı
Kaan Aydın

Bence de filtreden olabilir, katkılı gaz kullanıyorsanız filtre daha kolay tıkanabiliyor...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Bence de filtreden olabilir, katkılı gaz kullanıyorsanız filtre daha kolay tıkanabiliyor...

+1 ayrıca enjektörlere de baktırın.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
2001 Focus aracım 2 yıldır lpg li olarak kullanıyordum, bir aydır sürekli değil ama arada bir gaz bitmiş gibi bip sesi gelip gazdan çıkıp benzine geçiyor, bende tekrar düğmeye basıyorum gaza geri geçiyor bunun nedeni ne olabilir ? Böyle bir sorun yaşayıpta çözen varsa paylaşırsa sevinirim.

ecu sorunlu veya elektronik sorun var.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Lpg sistemindeki sigortalara da baktırın, benim aracımda da benzer sorun olmuştu, meğer sigortanın bulunduğu kutu içerisindeki kablo aşınmış ara ara titreşimden dolayı temassızlık sonucu lpg devreden çıkarak benzine geçiyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...