İçeriğe Yönlendir

Fıkralar

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Türk Delikanlısı

Fransız,İngiliz,Alman,Rus,İranlı,Hollandalı ve bir de bizim Türk barda sohbet ederlerken sıra gelmiş memleketlerini övmeğe.İngiliz,arkadaşlar..demiş.Bizim biramız meşhurdur.Harika biralar üretiriz içmeye doyamazsınız…Fransız hemen girmiş konuya.Bizim kızlarımız meşhurdur,öpmeye kıyamazsınız demiş.Alman içini çekip.Hey gidi memleketim demiş.Biz öyle arabalar üretiriz ki binmeye doyamazsınız..Hollandalı hemen atılmış,evlerimiz demiş.Bizim dünyaca meşhurdur.Bizim en meşhur şeyimiz KGB dir demiş Rus,dünyanın bir ucunda sinek havalansa bizim haberimiz olur.Söz ona gelince İranlı,Halılarımız demiş.Yumuşaktır ve çok meşhurdur.Sonra hepsi birden suskun oturan Türke dönmüşler.Türk sakin sakin bakmış onlara ve gülerek başlamış söze…Arkadaşlar bizim delikanlılarımız meşhurdur..demiş.Öyle ki,alır Fransız kızını,içer İngiliz birasını,atar Almanın arabasına,götürür Hollandalının evine,yatırır İran halısının üstüne,değil KGB’nin kocasının bile ruhu duymaz…

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

bizim Temel her zamanki gibi yine uçağa binmiş

bakmış , ne ingiliz var , ne fransız , ne alman

yanlış uçağa bindim diye inmiş

:p:soshelp:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okyay Pay

ben pek inanmadım ama buyrun;

YAŞANMIŞ GERÇEK OLAY

*adamın biri arabasıyla giderken yolda bir yolcu alır arabaya.... adam arka tarafa biner.....şöför...

- eee hemşerim kimsin nereye gidersin...der....yolcu

- ben Azrailim..canını almaya geldim der......

şöför alaycı bir tavırla

- sen mi Azrailsin der..yahu senin gibi Azrail olurmu hiç der....

yolcu sakin bir tavırla sen daha önce Azrail gördünmüde tarif ediyorsun der... ve ekler yolcu....

- inanmadın bana öylemi der....şöför

- inanmadım tabii der......yolcu

- o zaman 200 metre ileride bir adam daha alacaksın der.....

gerçekten de adamın dediği gibi şöför 200 metre ilerde bir yolcu daha alır..

ama yolcu ön tarafa oturur...olaylar bundan sonra daha da enteresanlaşır.....

şöför yanındakine...

- ee sen klimsin nereye gidersin der....

öndeki

- abi ben merkezde biryerde indirirsen çok sevinirim adım

felanca der......şöför

- yahu şu arkadaki adam bana Azrailim diyo görüyonmu şu herifi

hem iyilik ediyoz hemde dalga geçiyor zibidi der....

öndeki arkaya bakar ama kimse yoktur....öndeki

- abi arkada kimse yokki.....

şöför hışımla arkaya bakar ve

- körmüsün be adam arkada oturuyorya der.....

öndeki arkaya bir daha bakar ve

- abi senin kafan iyimi yoksa dalga mı geçiyorsun der...bu sefer

arkadaki söze girer....

- gördünmü der öndeki beni ne duyabilir nede görebilir der

şöföre. şöför bir anda dizlerinin bağı çözülür bet beniz atar....arkadaki

şöföre...

- hadi der arabayı kenara çek 2 rekat namaz kıl canını alacam

der..... şöför ağlamaklı çaresiz bir şekilde arabayı kenara çeker ve iner

arabadan.....

sonra....

sonra ne olmuş biliyormusunuz?????

adamlar arabayı aldığı gibi kaçmışlar...:kafa:) :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bala

Hikaye giderken tırstırdı ama sonu komikti hakkaten. Ben olsam ikinciyi almazdım. :kafa:

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

Trafikteyim.

Kırmızı ışıkta dururken yandaki kalabalığı fark ediyorum.

Bir polis otosu ve kalabalığın ortasında bir genç elini kolunu sallayarak konuşuyor.

Kulak kesilip durumu kavramaya çalışıyorum.

Çocuk yayalara kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiş,

tabii bunu gören polis ceza yazıyor.

Çocuk, "Herkes geçiyordu ben de geçtim"

gibilerinden kendini savunuyor.

Polis umursamaz bir tavırla ekip arabasına giderken,

yaşlı bir teyze çocuğa bağırıyor "Kaç oğlum kaç!

G.tünde plakan mı var?!"

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ali Şahin

İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktım acaba?' İşte o an aradığım kız bu dedim.

------------ --------- --------- --------- ---------

Altıncı his

6. His filmini izledin mi dedim. Hayır ama çok övdüler dedi.

Bende filmin CD'si var, istersen vereyim izle, ben de

çok beğendim dedim. Şimdi izlersem bir şey anlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım önce dedi. Sustum.Gülmedim bile. Artık görüşmüyoruz.

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ----

Öncelik

Evlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşının 'benden önce biriyle oldun mu?' sorusuna, 'buraya gelmeden önce mi?' cevabını vererek

evlilik umutlarını magmalara atan hatunun gerçek sarışın ol duğunu söylememe bilmem gerek kaldı mı?

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---

Suyu ısıt

Geçenlerde köyde komşunun evinin önünden geçiyordum.

Yaşlı amca hanımına şöyle dedi: 'Hanım suyu ısıt;olursa olur olmazsa çay demleriz.' Hala gülmekteyim.

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----

Maalesef Kaybettik

Aniden fenalaşan annelerini apar topar hastanenin acil servisine taşıyan, ancak yarım saat sonra doktorun 'maalesef annenizi kaybettik'demesiyle annelerinin öldüğ ünü öğrenemeyen(!) bunun yerine 'ulan nasıl kaybedersiniz koca kadını daha demin buradaydı!' deyip doktorubir güzel döven komşularım var duyurulur...

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------

Danger

Önümüzde ilerleyen tankerin üzerindeki 'DANGER' yazısını görüp de 'Allah'ın akıllısı, tanker yazacağına danger yazmış' diyen ve arkasından

kahkahalarla gülen teyzemi nerelere göndersem acaba?

------------ --------- --------- --------- --------- --------- -------- --------- --------- --------- --------- -------

Kıbleye çevirin

Bu zamana kadar hiçbir şeyi alkışlatamamıştım kısmet bugüneymiş. Lütfen o büyük alkışlarınız pilota 'Uçağı kıbleye çevirin, namaz kılacağım' diyen gurbetçi vatandaşımıza gelsin. Haberi gördüğümde ben öyle yaptım da.

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---

Efendi Çocuklar

Lütfen bir alkış da benim anneme zira kendisi geçen gün televizyonda zap yaparken, Aydın ve Fatih Ürek'i görünce, 'Ben bunları çok

severim, mankenlerle falan dedikoduları çıkmıyor,terbiyeli çocuklar' dedi.

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------

Bizim oradaki Carrefour

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

Bir arkadaşımla balık almaya gittiğimizde, arkadaşım kovanın içinde yüzüp çırpınan balıkl ara bakıp;

- 'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.

Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı:

- 'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz'

ben bunu beğendim,genelde balıkçılar ukalalık yapmayı adet edinmişler,sözüm meclisten dışarı

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Arkadaşımın sevgilisi komiser. Geçenlerde ikisi arabada sohbet ederlerken;

- 'Bilmem kaç merkez, yolda üç tane or..pu var Tamam' diye bir telsiz

anonsu gelmiş.

Erkek arkadaşı çok utanmış ve hemen telsize sarılıp telsizin diğer

ucundaki memura;

- 'Bu ne biçim anons, malum kadın deyin biz anlarız' diye fırça atmış.

On dakika sonra gelen telsiz anonsu ikisini de kahkaha krizine sokmuş.

- 'Komiserim malum kadınlar or..pu degilmiş Tamam'

:nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Eline sağlık, hepsini sen mi yazdın alıntı mı?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktım acaba?' İşte o an aradığım kız bu dedim.

.

Evet bu :nazar: Sinan nerdesin :nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Şahin

Bir arkadaşım e mail e mesaj olarak atmış bende forumdaki arkadaşlarla paylaşmayı düşündüm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

hepsi çok güzel. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tayyar Karahan

hepsi birbirinden güzel bende suyu ısıt ı beğendim , gelin ata binmiş ya kısmet demiş. :D

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

kadın yoldaki kazayı görmüş.heyecanlı heyacanlı 112 acilin numarası kaç diye etrafa bağırıyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...