İçeriğe Yönlendir

Vinnn Sesi

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum

ağbilerim aracımı alalı 5 ay oldu bu sorun şimdiye kadar 4 kere oldu bu yüzden ustalara gösteremediğim için sadece anlatıyorum onlarda olayı çözemiyorlar

dediğim gibi şimdiye kadar bu olay 4 kere oldu

aracı çalıştırıyorum çalıştırdıktan en fazla 1 dakika içinde aracın motorundan vınnn diye ses gelmeye başlıyor gaza bastıkça bu vınnn sesi artıyor ama gaz pedalına öyle bir titreşim yapıyor ki sanki ayağıma masaj yapılıyor ve bu olay ve vınn lama en fazla 10 saniye sürüyor sonra kesiliyor

acaba sorun ne olabilir

dediğim gibi ortalama bu olay 1 ayda 1 olduğu için ne zaman yapacağı belli olmuyor ve ustalara gösteremiyorum

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

konu yanlış anlaşılmasın

vınn sesi motordan geliyor derken motoru kastetmedim

yani aracın motor kısmından kaputun ordan demek istemiştim

yani aracın ön kısmından

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu tarifle 5 ayda 4 kere tekrarlayan bu sesi bulmak samanlıkta iğne aramak gibi birşey herhalde :) .Buna Hakan ne yapsın Çağlar ne yapsın.Bence araçta kayıt cihazı bulundurun ve bu sesi kaydedin tarifi daha kolay olur.İnşallah bu arada birşeyler dağılıp kırılmıyordur. :)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ağbilerim aracın vınn sesini bugun çözdüm

dediğim gibi bu ses aracı çalıştırdığımdan hep 15-20 saniye sonra oluyordu ve maximum 10 15 saniye sürüyordu

bugün yine aynı sesi yaptı ve aracı hemen gazdan benzine aldım ve ses ve titreşim gitti

yine gaza aldım ses yine gelmeye başladı

yani kısacasıaraç bu sesi gazda iken yapıyor ve motor soğukken oluyor

acaba sorun nedir

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbi ben bu olayın lpg tankı ile ilgili olduğunu sanmıyorum

çünkü ses ön taraftan kaputtan geliyor ve gaz teline titreşim yapıyor ve gaza bastıkça titreşim ve ses artıyor

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Allah Allah, tüm orjinallikler de seni buluyor bu arada :blink: Benzinde yapmıyor gazda yapıyorsa gazla alakalı herbir birim kontrol edilmeli bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Devamlı yapana kadar devam... :blink: ilginç bir durum. Benzerini şahsen hiç duymadım, sonradan takılmış vs. neler var?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...