İçeriğe Yönlendir

Tüm Epd Arızalı

Hakan Turan

Recommended Posts

Hakan Turan

geçen hafta arabanın kaput klıdını yaptırdıktan sonra servısten ayrılırken epd inmedi.birkaç dakıka sonra indi.ben hep debrıyaja basıp indiriyordum.usta frene basıp ındırmemı tavsıye ettı.sorun yok dedi.

dun gece aracı çalıştırdığımda önce sınırlı epd ardından tüm epd arızası verdı ve el frenı inmedi.yıne bırkaç kez arabayı çalıştırıp stop ettıkten sonra el frenını bıraktı.

bır ay önce 1000 km uzun yol yaptıktan sonra sınırlı epd dıreksıyon arızas motor sıstem arızası vb mesajlar verıp araç stop etmıştı karamanda fort servısı yok özel bır usta şarj dınamosundan dedı orgınal yok .tadılat yapıldı 50-60 bın km gıdersın dedı.şimdide bu sorun çıktı acaba yine şarj dınamosundan mı kaynaklanıyor?

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hakan Turan
Akünüz yenimi?

aracı alalı 1,5 yıl oldu.üzerındekı akü yenı olup olmadığını bilmiyorum.akü mesajı vermedi ama aküden mı dersiniz.akunun yenı olup olmadığını nasıl anlayacağım arrabanın çalışmasında bır sıkıntı yok .teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hakan adaşcım, klavyendeki Türkçe karakterlerde sorun yok değim mi?:bravo: Olmadığını farkattim çünkü

teşekkürler...

bunu düzgün yazmışsın. Biraz daha dikkat edersen seviniriz...

Yorum bağlantısı
Hakan Turan
Hakan adaşcım, klavyendeki Türkçe karakterlerde sorun yok değim mi?:D Olmadığını farkattim çünkü

bunu düzgün yazmışsın. Biraz daha dikkat edersen seviniriz...

sevgili moderatör adaşım benim türkçe karakterler varda sende sorunuma karşı bir düşünce önerin tavsiye yok mu?

Yorum bağlantısı
Hakan Turan
İstediğimiz zaman kullanırız meziyetlerimizi, huyumuz.
çok meziyetlisiniz sizden tavsiye bekliyorum. :D herkezden tabi.Allah kimseye kaza bela masraf arıza hata ceza vermesin...
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aküyü ölçmenin en sağlıklı yolu bir elektirikçiye gidip ölçtürmektir.

Voltmetreniz varsa sizde ölçebilirsiniz.

Araç stop haldeyken 12v, çalışırken 14.4-14.6 idi galiba.

Marş anında da 11'e falan düşüyor olması gerekiyor.

Ayrıca teyp kodunuzu biliyorsanız, aküyü söküp 15dk bekleyip öyle de sonucu görebilirsiniz. BAğladığınızda sorunlar çözülmüşse anlık olmuştur.

Aracınızı çalıştırırken kadranlarınız sona dayanıp başa geliyorsa %100 aküdür de diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hakan Turan
Voltmetreniz varsa sizde ölçebilirsiniz.

Araç stop haldeyken 12v, çalışırken 14.4-14.6 idi galiba.

Marş anında da 11'e falan düşüyor olması gerekiyor.

Ayrıca teyp kodunuzu biliyorsanız, aküyü söküp 15dk bekleyip öyle de sonucu görebilirsiniz. BAğladığınızda sorunlar çözülmüşse anlık olmuştur.

Aracınızı çalıştırırken kadranlarınız sona dayanıp başa geliyorsa %100 aküdür de diyebiliriz.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
çok meziyetlisiniz sizden tavsiye bekliyorum. :rolleyes: herkezden tabi.Allah kimseye kaza bela masraf arıza hata ceza vermesin...

aminnn

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...