İçeriğe Yönlendir

Usb' Den Format Atmak

Emre Özen

Recommended Posts

Emre Özen

Merhabalar :)

Arkadaşımın Netbook' una format atacaktım ve düz mantıkta ilerleyerek Flash diskin içerisine XP kurulum Cdsindeki tüm dosyaları kopyaladım. Boot seçeneğini FDD & USB olarak seçtim saatlerce uğraştım çıldırdım hiç bir şey yapamadım :) sitelerde gezinirken faydalı bir bağlantı buldum ve işinize yarayacağını düşündüm burada paylaşmak istedim :) Denedim çalışabilirliğini test ettim benim gibi bilmeyenlere rehber olsun iyi forumlar.

Link

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Uzun yol, usb multiboot 9 veyahut 10 u kullanın. PEUSB' leri falan hepsini otomatik yaptırtır size. Tek menüden. Uğraşmazsınız...

Yorum bağlantısı
Emre Özen
Uzun yol, usb multiboot 9 veyahut 10 u kullanın. PEUSB' leri falan hepsini otomatik yaptırtır size. Tek menüden. Uğraşmazsınız...

Tavsiyeniz için teşekkürler :) ikinci denememde kullanmak ümidiyle :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
tabi bunu yapabilmek için biosunuzun usb boot özelliği olmalı bazen olsa bile çalışmayabiliyor bu flash diskten sistem kurma hikayesi biraz sıkıntılı bir konu.

USB' nin firmware'si ile ilgili bir durum. Zip driver olarak gösteriyor bazıları. Onlarda sorun çıkması muhtemel. Lakin yeni yazılımlı usblerde sorun çıkmaz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Recep Mura

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim bende dizüstü bilgisayarıma format atmak istiyorum aldığımdan beri 2010 haziran ayında alındı hiç format atılmadı ve artık kasıldığını hatta fanın sürekli devrede olduğunu görüyorum muhtemelen ufak tefek virüslerden de şüpheleniyorum bende bilg.gelen kurtarma cdsi var onunla fabrika ayarlarına dönebiliyorum sanırım ama ben harddiske format atmak istiyorum yani tamamen silinsin ve yenilensin acaba nasıl yapabilirim bu kurtarma cdleriyle de format atılmış olunur mu?

Yorum bağlantısı
Recep Mura

USB' ile bu kadar uğraşacağınıza yazsaydınız foruma, yardımcı olurduk :)

Recep bey, elinizdeki cd ile de fabrikadan çıktığı hale döner ancak fanın sürekli çalışması tozlanmış olabileceğini gösterir.

Şuradan bilgi edinebilirsiniz.

http://www.fordclubt...ve-sogutulmasi/

Bu cd ile de format atabilir miyim yada ne yapmam lazım usb ile atmaya çalışmıyorum zaten dizüstü bilgisayarlara hiç format atmadım açıkçası daha kötü olur diye de korkuyorum en basit, güvenilir nadıl format atabilirim...Dediğinizde haklısınız altında ufak tefek tozlar var gibi gözüküyor acaba dışarıdan elektrikli süpürge ile hafiften çektirsem sıkıntı olur mu bahsettiğiniz konuya bakacam direkt format atma ile ilgili konu göremeyince bu konuya yazdım...Birde bana bazı virüslerin fanı sürekli devrede tutabileceği söylenmişti ondan dolayı acaba olabilir mi diye düşündüm...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu cd ile de format atabilir miyim yada ne yapmam lazım usb ile atmaya çalışmıyorum zaten dizüstü bilgisayarlara hiç format atmadım açıkçası daha kötü olur diye de korkuyorum en basit, güvenilir nadıl format atabilirim...Dediğinizde haklısınız altında ufak tefek tozlar var gibi gözüküyor acaba dışarıdan elektrikli süpürge ile hafiften çektirsem sıkıntı olur mu bahsettiğiniz konuya bakacam direkt format atma ile ilgili konu göremeyince bu konuya yazdım...Birde bana bazı virüslerin fanı sürekli devrede tutabileceği söylenmişti ondan dolayı acaba olabilir mi diye düşündüm...

USB ile ilgili mesajım konu sahibineydi :)

Elinizdeki cd'yi takın, sonra bios menusunden boot seçeneğini cd'ye alın ve işlemleri başlatın. Tüm bilgileriniz silinecek, bu sebeple yedeklerinizi almayı unutmayın.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

USB ile ilgili mesajım konu sahibineydi :)

Elinizdeki cd'yi takın, sonra bios menusunden boot seçeneğini cd'ye alın ve işlemleri başlatın. Tüm bilgileriniz silinecek, bu sebeple yedeklerinizi almayı unutmayın.

Evet önce yedeklemeyi yapacağım teşekkür ederim....bios menüsü cdyi takınca otomatik çıkar mı? birde işlemler tamamen bitince yeniden bios taki bu seneği eski haline getirmek gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet önce yedeklemeyi yapacağım teşekkür ederim....bios menüsü cdyi takınca otomatik çıkar mı? birde işlemler tamamen bitince yeniden bios taki bu seneği eski haline getirmek gerekir mi?

BIOS'a girmek için laptop'ınızı açtığınız gibi f2, f10, f12 veya DEL tuşlarından birine basmanız gerekmektedir.

Mesela şöyle yazabilir "Hit DEL to enter BIOS" gibi. Yani DEL tuşuna basarak bios'a girin diyor. Bios'ta ayar yaptıktan sonra kurulum sonrası eskiye döndürebilirsiniz tabiiki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...