İçeriğe Yönlendir

Titanyum X Paket Farları

Tacettin Kadı

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

kısalar dışında xenon o farların işlevine aykırı ve gereksiz. illa takacam derseniz uzunlara ne takarsanız takın selektör annda renk farkı pek olmayacak. ama 4300 takın derim yine. sislerede sis farı işlevi için K değeri düşük takmanız iyi olur ama yine xenon merceği olmadığı için sapmalar olacak. ama sislerede 3000K altın sarısı iyi olur o yoksa yine 4300 K derim.

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Eğer uzunlara zenon takdırmazsam, bir kaç kere şahit oldum sellektör yapıldığında beyaz ışığın yanında sarı ışık belli bile olmuyor. Sol şeritte giderken 50-60 m önümdekini nasıl uyarırım.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Hayırlı olsun 2 senedir bu farlardan kullanıyorum. Çok memnunum. Bende 6000 K Movintronic ampul ve Monza Beyin var. Aydınlatma güzel ama ampulun biri patlarsa 4300 K ampul almayı düşünyorum. 4300 K ampulleri tek olarak hangi markalar satıyor?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Eğer uzunlara zenon takdırmazsam, bir kaç kere şahit oldum sellektör yapıldığında beyaz ışığın yanında sarı ışık belli bile olmuyor. Sol şeritte giderken 50-60 m önümdekini nasıl uyarırım.

Önünüzdekini uyaran şey ışığın rengi değil miktarı ve yönüdür. Uzun far sarı da olsa spot şeklinde yanacağından her durumda ilerideki sürücüyü uyarır. Orjinal xenon farlardaki performansı görüntüyü bu farlara ne yaparsanız yapın zaten yakalayamazsınız.

Piyasada satılan xenon kitlerin beyin denilen balastları elektromanyetik olarak kaliteli olmadığından motorunuzda ne kadar azını barındırırsanız o kadar iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabanız connect, far yapınız H4 dolayısı ile kısalara xenon takınca uzunlara da takmış olacaksınız..

Piyasada satılan xenon kitlerin beyin denilen balastları elektromanyetik olarak kaliteli olmadığından motorunuzda ne kadar azını barındırırsanız o kadar iyi olur.

Bunda hemfikirim..

Ortağımın focusta xenon farları açtımı radyo bitiyordu...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)
Hayırlı olsun 2 senedir bu farlardan kullanıyorum. Çok memnunum. Bende 6000 K Movintronic ampul ve Monza Beyin var. Aydınlatma güzel ama ampulun biri patlarsa 4300 K ampul almayı düşünyorum. 4300 K ampulleri tek olarak hangi markalar satıyor?

Monzanın var. Bende 4300K kullanıyorum ve çok memnunum. Ayrıca ben patlamasını beklemeden değiştirdim. Geçen yedek ampüle uzun yolda ihtiyacım oldu. Çok güzel bir yedek oluyor. Gerçi van kedisi gibi biri beyaz biri sarı oldu ama tek gözlü canavar olarak gezmekten iyidir. Fiyatlarıda çok makul.

4300k xenon sarıya yakın yandığından hem yağışlı havalarda iyi oluyor hemde sellektör için kullanılan normal ampul etkili oluyor. Rahat rahat önünüzü görüyorsunuz.

tarihinde Murat Ersel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bu farlar konusunda kendimiz için yapabileceğimiz en iyi çözüm nedir? Sonradan bi-xenon taktırmak mı, yoksa adaptif farları sırf merceği için almak mı? Ya da başka bir çözümümüz var mı?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Bu farlar konusunda kendimiz için yapabileceğimiz en iyi çözüm nedir? Sonradan bi-xenon taktırmak mı, yoksa adaptif farları sırf merceği için almak mı? Ya da başka bir çözümümüz var mı?

Bulunabilirse St nin orjinal Bi-xenon farı en mantıklısı tabi. Ama orjinal her zaman orjinaldir bana göre. Farın içini açıp Bi-xenon yapmakda güzel ama riskleri var. Xenon merceksiz olmaz. ya orjinal ya da sonradan ama mutlaka mercek.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

ST farları da ganimet gibidir sanırım, durumun çaresine bakıp birşeyler yapacağız artık.

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Ben de orjinal almak isterdim ama fiyatı malum. İleride farlarım eskidiğinde orjinallerin fiyatı düşer o zaman alırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ercan Palabıyık
Benim önceki aracım focus titanium du. Ona ben ilk aldığım gün bayiden çıkarken farkını ödeyerek kendi farlarımı verip X paketli farları aldım. Adaptif özelliği çalışmıyor ancak yükseklik ayarı çalışıyor. Farlarıda çıkma olarak alabilirsiniz. Temiz bir çıkmanın tanesini 200 tl den satıyorlar.

slm merhaba nerden alabiliyoruz farları birde bende 2011 tit. var 4 aylık farlarımı nereye satıpta alabilirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...