İçeriğe Yönlendir

Mondeo'mla Getz Takas Etmeyi Düşünüyorum Sizce?

Ahmet Kamu

Recommended Posts

Ahmet Kamu

Arkadaşlar malumunuz diğer sayfalarda benim Mondeo hakkında paylaşımlarım olmuştu.Öncelikle hangi başlık altında konuyu açacağımı bilemediğim için bu sayfada açtım, kusura bakmayın. Mesele şu benim 2003 model Mondeo TDCI ghia olan arabamla bir Getz var takas etmeyi düşünüyorum ve sizin de yorumlarını alayım dedim nasıl olur

benim araba bu linki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...56610250/detay/

Getz'in linki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...54764636/detay/

Bana küçük şehir içi araç lazım olduğu için takasa niyetliyim. Sizce Getz nasıl benim için ideal diye düşünüyorum takas yaparsam ne kadar fark talep edeyim,ne düşünüyorsunuz?Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Ben bu niyetinizi 2011 yılının en iyi kamera şakası olarak yorumluyor , başkada birşey demiyorum ... :):bambam:

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Bu takası Getzi galerinin nakit alacağı fiyata sayıp,üstünü de nakit olarak almayı kabul ederse ancak öyle yapardım... :bambam:

Sonuçta aracınızı istediğiniz meblağa satmış olursunuz... :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Amanın diyorum, tamam mondi eski vs. ama getz den bahsediyoruz, madem niyet var, başka markalara bakın siz, mondi' den sonra sizi sadece Ford ve üstü markalar keser, sonra vah demeyin...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sakın ha 2007 si dedemde vardı sık sık kullanma imkanım oldu.Benim 2000 Focusa bile geçtiğimde Mercedes e binmiş gibi oluyordum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sakın ha 2007 si dedemde vardı sık sık kullanma imkanım oldu.Benim 2000 Focusa bile geçtiğimde Mercedes e binmiş gibi oluyordum.

Pederde var, çağlar abi de gördü, kiminki naylon o söylesin :D

Sırt bel ağrılarımı geçiyorum, malzeme kalitesizliğini anlatamam dahi.

Arabada mesela fasılalı silecek yok :D Kolu indir, sürekli çalışsın :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
:D Deden kaç yaşında Tahir,Allah uzun ömürler versin :D

Ya sorma Abi gitti sıfır arabayı aldı geldi gözler görmüyor canımız çıktı sattırana kadar Valla Isparta halkı dedem trafikteyken Allah'a Emanet yaşadılar :D

Hele asıl bomba şu;

Dedem arabayı aldı geldi garaja girerken vuruyor çıkarken vuruyor 2 günde tampon çamurluk haşat tam öğrendi garaja girmeyi bir telefon bayiden biz size yanlış arabayı vermişiz arabanızı eleman getiriyor sizdekini alacak ;) sonra hangi garibe gitti o araba bilmiyorum ama dedem garaja girmeyi öğrendi :D :D

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Amaç mondeoyu elden çıkarmaksa ve üste 6000 lira alınacaksa, getz de alınca satılacaksa olur..

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Bana küçük şehir içi araç lazım olduğu için takasa niyetliyim. Sizce Getz nasıl benim için ideal diye düşünüyorum takas yaparsam ne kadar fark talep edeyim,ne düşünüyorsunuz?Şimdiden teşekkürler

Ben burada Getz'i, Mondeo yerine binmek için istediğinizi yorumluyorum.

"Attan inip eşşeğe binmek" diye bir tabirimiz vardır ya, o bile az kalır..

Umarım anlatabilmişimdir.

tarihinde Emin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Karşılaştırılmaz bu araçlar kesilikle. Ama getz kendi sınıfına göre epey iyi bir araçi, babamda var çok mennun. Bu modellerde donanım iyidir, silecekler de fasıla ayarlı. Sanırım mondeoda sorun var turbo, enjektör vs.

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kamu

arkadaşlar büyük bir keyifle yorumlarınızı okudum teşekkürler...

bugün gittim getze baktım bindim 3-5 km gezdim harrbiden attan inip sıpaya (eşşeğin küçüğü:p) binmek gibi oluyor:)

bir de eleman 33.150 teklif etti benım arabaya. neyse vazgeçtim...

cidden attan inilmez.

bu arada benım araba çok şükür sağlam yani baya masraf çıkarttı bir ara ama masrafların sonuna geldim düşünüyorum. en son forumda paylaşmıştım geçen hafta klima masrafı çıkarttı 450 tl.

bende baya masraflardan bunaldığım için soğmuştum iyice herkes de sat kurtul demişti ama şimdi 5-6 bin masraf yapıp arabayı toplayıncada satmak içim gelmedi.

canavar gibi araba nihayetinde. biraz da bayram arefesi para falan lazımdı ama onu halletcez artık satmayacam arabayı.

benden önceki eşşek arabaya eşşek niyetine binmiş :p

yorumlar için çok tşk.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kamu

bir de buralarda acayip bir boya takıntısı var. herkes sabah akşam senin arbada boya var zaten mondeoyu hayatta satamazsın deyip duruyor. gelen giden arabayı elden çıkart diyor.......

neyse işte bunaltmışlardı beni...

şimdiye kadar altı ayda bana çıkarttığı masraf direksiyon kutusu arızalandı 450 tl tamir masrafı verdim... amortisör rot falan 700.. sol cam tuşu bozuldu 3 kez 30 lira tamir masrfı yaptım... sıfır alsam daha ekonomik olacaktı :) (buarda şimdi sol ana cam tuşu yapıldığından bir kaç gün sonra arada bir 2-3. viteslere atınca cam birden kapanmaya başlıyor:)))) ha bir de çamurluğu vurduk tamponda gitti. o sırada tabi tamircini dediği 2 amortisör gitmiş felç burç dedi bişiler çıkma taktığı halde toplam 2200 tl daha çıktı cepten. yağı filtresi bakımı 180 daha... arada şusu busu 500-600 toplam. birde 400 küsür altı aylık vergiside olunca son altı aydır aldığım maaşı arabaya yatırıyom. birde aylık 1200 araba kredisi ödeyince. lanet olsun lan dedim:))) soğuduydum arabadan. ama yine söylüyorum. mondeonun keyfi başka...

hadi iyi sahurlar size...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu kadar masraftan sonra maceraya hiç gerek yok söylenelere kulak tıkanır güzelce mondeo keyfi yaşanır artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...