İçeriğe Yönlendir

Kamera &#246nerisi

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Tüm üyelere iyi geceler. Daha öncede böyle bir konu açılmış fakat teknik açıdan çok yorum yapıldığı için anlayamadım. Digital kamera almayı düşünüyorum, fakat digital kameralar hakkında zerre kadar fikrim yok. Fiyat tavan olarak 1.200 Tl'ye kadar bakıyorum. Önerebileceğiniz marka,model varmı yazabilirmisiniz. Şimdiden fikirlerini yazan herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
Dijital kamera derken; video kameramı; fotoğraf makinasımı istiyorsunuz?

video kamera Ersan bey

Yorum bağlantısı

Kamera konusuna uzak olmakla beraber,

Çoğu telefonun 720p(HDready), üst model telefonların 1080p(Full Hd) çekim yaptığı bir dönemde, 1.200.-TL profesyonel çekim yapmayacaksanız fazla gibi. Fotoğraf makinesinde sensör ve piksel yoğunluğu önem taşıyor ama kameralarda durum bira daha farklı. Yüksek zoom ihtiyacı yoksa, telefonarın çekimlerinin gayet yeterli olduğunu görebilirsiniz. Galaxy2 kullanıcısı olarak, 720p çekimleri tv'den izlediğimde kamerayı ikame edecek kadar güzel sonuçlar alıyorum.

Bu piyasanın iyi markaları, Sony, Canon ve Panasonic. Samsunglar, fiyat performans olarak tercih edilebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Pek anlamam ama bizde JVC var beklentimizin üzerinde kalitede çekimler yapıyor bizim için

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
Kamera konusuna uzak olmakla beraber,

Çoğu telefonun 720p(HDready), üst model telefonların 1080p(Full Hd) çekim yaptığı bir dönemde, 1.200.-TL profesyonel çekim yapmayacaksanız fazla gibi. Fotoğraf makinesinde sensör ve piksel yoğunluğu önem taşıyor ama kameralarda durum bira daha farklı. Yüksek zoom ihtiyacı yoksa, telefonarın çekimlerinin gayet yeterli olduğunu görebilirsiniz. Galaxy2 kullanıcısı olarak, 720p çekimleri tv'den izlediğimde kamerayı ikame edecek kadar güzel sonuçlar alıyorum.

Bu piyasanın iyi markaları, Sony, Canon ve Panasonic. Samsunglar, fiyat performans olarak tercih edilebilir.

Saygılarımla.

Merhabalar evren bey, illa 1.200 tl olacak diye birşey yok maksimum rakamım o. Kamerayı alma amacım, bebek bekliyor olmamız. Çocuğumun her anını çekmek istiyorum. Teşekkürler yazdığınız markalara bakacağım.

samsungun full hd kamerasını almıştım, kameradan çok memnunum memnun lamdığım tarafı, 1 dk. çekim 100 mgb. buluyor, bunuda pc ye yüklemek veya yazdırmak çok zaman alıyor. fiyat olarak 449 almıştım.

http://www.samsungevi.com/Video-Kamera-sam...deo-kamera.html

Lokman bey kurdan dolayı fiyatı armışa benziyor. :flowers: Bu kamerayıda listeye aldım teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
samsungun full hd kamerasını almıştım, kameradan çok memnunum memnun lamdığım tarafı, 1 dk. çekim 100 mgb. buluyor, bunuda pc ye yüklemek veya yazdırmak çok zaman alıyor. fiyat olarak 449 almıştım.

http://www.samsungevi.com/Video-Kamera-sam...deo-kamera.html

Dicital işlerde şsudur budur bilgi verirler, mesela bu bilgiyi vermez/veremezler/bilmezler, dak/Gb ; pil ömrünün gerçek bir bilgisi hiçbir yerde yok mesela. Video çekerken daha ne lazım olacak ki?

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
video kameralarda fiyatı etkileyen depo aygıtı.dvd kameralarda 2-3 saatlik dvdlere kayıt yapar.Hdd kameralarda direk harddiske yapar.

İkisinde pc ye yada başka bir depolama aygıtına boşaltmanız gerekir.

Optik zoom ve pixel de önemlidir ama hdd kamera ile dvd kamera arasında fark yoktur.

Çok para verilmek istenmiyorsa elimde orjinal kutusunda duran,canon dc-201 marka dvd kamera var.

3-5 kez çekim yaptı yada yapmadı.

Lowepro çantası.

2 saatlik Dvd si ile birlikte 275 tl ye verebilirim.

Fuat bey teşekkürler ama hdmi çıkışlı olmasını istiyorum cihazın. Birde bu cihaz nasıldır http://www.istanbulbilisim.com.tr/hdc-sd80...l#TabPanelStart

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
güzel cihaz.

Fiyatına bakınca alınabilirliği düşüyor ama.

artıları

çözünürlüğü

flaşının olması.

yedek batarya alınırsa sorunsuz kullanılabilir.

Ama ist.bilişimden çok şikayet var.Onu bir araştırın derim.

İllaki ist. bilişimden olacak değil örnek olması için verdim linki. Şunu anlayamadım özelliklerine göre fiyatı çok mu yada birde bu cihaz var http://www.istanbulbilisim.com.tr/hdc-sd40...alar,25890.html vatanbilgisayarda 730Tl kendi sitesinde yok ama izmirdeki şubesinde var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...