İçeriğe Yönlendir

Oyun Konsolları

Oğuz Altınada

Recommended Posts

Oğuz Altınada

Bu başlığı genel başlık olarak kullanabiliriz..

Benim oyun konsolları hakkında bir kaç sorum olucak, yardımcı olabilecek varsa memnun olurum..

Şuan Amerika'dan PS3 ve Wii getirtmeyi düşünüyorum;PS3 için neye dikkat etmeliyim hangi modelini almam gerekir?

Biraz araştırdım oyunlar free religion muş, yani NTSC yada PAL makina farketmiyormuş, aynı şeyler Bluray filmler için de geçerliymiş...

Ben her PS3 ile bluray film izleyebilirmiyim yoksa eski PS'ler gibi kumandasını falan mı almam gerekir?

Wii için Pal Ntsc farkını göremedim, sanırım wii'i buradan almak daha mantıklı..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Oğuz bence PS 3 ü tercih et.Wii nin masrafı çok oyunu ayrı bir dert joystckleri ayrı bir dert.PS3 oyunları kırık şuanda sıkıntı çekmezsin.

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Wii nin oyunlarına bakıyorum, eski 486 bilgisayarımdaki grafikler çok daha iyi idi, yanlış mı görüyorum? Mariosu, bileklikli kumandası zevkli ama o kadar?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Açıkçası ben kendime PS3 alıcam zaten ancak başka birine Wii alıcam :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bu başlığı genel başlık olarak kullanbiliriz..

Benim oyun konsolları hakkında bir kaç sorum olucak, yardımcı olabilecek varsa memnun olurum..

Şuan Amerika'dan PS3 ve Wii getirtmeyi düşünüyorum

PS3 için neye dikkat etmeliyim hangi modelini almam gerekir?

Biraz araştırdım oyunlar free religion muş, yani NTSC yada PAL makina farketmiyormuş, aynı şeyler Bluray filmler için de geçerliymiş...

Ben her PS3 ile bluray film izleyebilirmiyim yoksa eski PS'ler gibi kumandasını falan mı almam gerekir?

Wii için Pal Ntsc farkını göremedim, sanırım wii'i buradan almak daha mantıklı..

Pal ve NTSC ülkelerin yayınlarına göre değişir bildiğim kadarıyla. Ancak yayından kastım broadband yayın. Türkiye'deki kanallar PAL yayın yapar ancak artık yeni TV'ler bunu seçmiyor. Eskiden olsa nadiren görüntüde bulanıklık veya çizgiler görürdünüz.

Oyunlarla alakasını hiç kuramadım. Hani cihaz deseniz anlarımda, oyun mantıklı gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende amiga AGA 1200 vardı, keşke satmasaydım derim bazen, sürekli süper skidmarks oynardım, bu vesileyle yerim wii yi falan, konsol olarak PSP 1000 serisi var, her oyun çalışıyor oh ne rahat, ps3 falanda tırşka, baba donanımlı bir pc nin kılı bile olamaz (pahalı evet ama kat kat iyi)

a1200.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı
(düzenlendi)

Bu başlık tam benim uzmanlık alanıma göre çünkü hem teknoloji işindeyim hemde 2 ürüne de sahibim hemde 2 sinide kırdım :)

Ps3:

1.Eğer kırmak (jailbreak) istiyorsanız (2 tip bir usb çip ve yazılımla) sahip olduğunuz cihazın yazılımı 3.41 ile 3.55 arasında olmalı eğer değilse şuanda kopya oyun oynayamazsınız. usb çip için 3.41 sürüm lazım.

2.Orjinal oyun oynarım ben diyorsanız şu anda son sürüm 3.70 dir.

3.Alırken HDD büyüklüğüne ve yanında verilen hediye oyun yada aksesuarla dikkat edin. Max.320 gb ile gelir siz 500 GB yapabilirsiniz. Oyunları takas ederek kullanmak için verilen oyunun yeni olmasında fayda var.

4.Amerikada PAL yerine NTSC vardır. Biz Pal kullanıyoruz oyunları buna göre almanız gerekir.

5.Mutlaka 2 kola sahip olun arkadaşlarınızla oynamak için.

6.Blueray film için illaki uzaktan kumandaya yada ekstra bir kola ihtiyaç yoktur.

7.Fiyatlar yurt dışında 300 dolar civari iken ne yazık ki Türkiye de pahalı halen.kampanya yakalarsanız ki bunlar genelde alışveriş merkezlerin doğum günleri yada yılbaşında oluyor uygun fiyata alabilirsiniz.

8. Ps3 mutlaka full HD destekleyen bir LCD tvde kullanın ve Hdmi kablo 1.3-1.4a arası kullanın. Kaliteli kablo kullanın cihazla birlikte gelmez.

9.Kopya oyun için mutlaka bir orjinal oyun gereklidir(bazı oyunlar BDisk olmadan çalışmıyor)

Wii

1.Bunlarında versiyonları var yeni versiyonların kırılması için özel bir oyun var o olmadan kırılmıyor. Benim şansıma o sürümden önce aldım ve kolayca kırdım kopya oyunları oynuyorum

2.Mutlaka moition plus içeren wii alın böylece hareket algılayıcı daha hassaslaşıyor.

3.Oyunların grafikleri kötü daha çok spor ve çocuklar için ideal

4.Türkiye'de fiyatlar çok düştü dün bir alış veriş merkezinde 299 TL gördüm ben 800 e almıştım

5.Bu cihazda full hd gerek yok grafikler kötü

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

O zaman ben bulabilirsem sürümü 3.41 olan bir PS3 alıyım Wii'yi ise hiç Amerika'dan uğraşmayayım direk buradan alırım..

Hafızasının büyüklüğü ne işe yarıyor?

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı

Hafızasının büyüklüğü ne işe yarıyor? dan kastının Ps3 için ise kopya ps3 oyunları HDD atılıyor ve 5 GB ile 50 GB arasında değişiyor (GOD off WAR 40 GB) hdd oynatıyor bu yüzden 120GB Ps3 alırsanız 5-10 oyun yüklersiniz en kötü ihtimalle hdd değiştirirsiniz 2.5" hdd kullanıyor piyasada bol bol var. Eskiden ps2 ve ps1 döneminde kopya cdler ve dvdler vardı ama şimdi kopya Bluray Diskler yok maalesef. olsa bile maliyeti çok yüksek

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
Burada bahsedilen bölge kodunun Pal yada Ntsc ile ilgisi yok, eski cihazlarda DVD okuyucunun bölge kodu olurdu ve buna göre kodlanmamış medyalar farklı bölgelerde kullanılamazdı, artık o ayrımı kaldırdılar ve her cihaz özgürce her kodda yazılmış DVD ve benzer medyayı okuyabiliyor.

Çekinme abiciğim Commodore64 bile diyebilirsin.

128KB upgrade ettiğimiz ve 5,25" Floppy bağladığımız Commodore'lar ile ne oyunlar oynardık 80 lerde :wub:

Kafa ayarı yapardık elle teybe :nazar: , elily huges diye bir futbol oyunu vardı çok severdim onu, Basic de program yazmaya çalışırdık.

http://en.wikipedia.org/wiki/Emlyn_Hughes_...national_Soccer oyunu.

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Hafızasının büyüklüğü ne işe yarıyor? dan kastının Ps3 için ise kopya ps3 oyunları HDD atılıyor ve 5 GB ile 50 GB arasında değişiyor (GOD off WAR 40 GB) hdd oynatıyor bu yüzden 120GB Ps3 alırsanız 5-10 oyun yüklersiniz en kötü ihtimalle hdd değiştirirsiniz 2.5" hdd kullanıyor piyasada bol bol var. Eskiden ps2 ve ps1 döneminde kopya cdler ve dvdler vardı ama şimdi kopya Bluray Diskler yok maalesef. olsa bile maliyeti çok yüksek

Anladığım kadarıyla kopya oyun için makinayı yada harddiski taşımak gerekiyor ve oyun direk harddiske kaydediliyor..

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Valla bu konu süper olmuş benimde kafamı kurcalıyordu bu sorular. Hüseyin beye teşekkürler açıklamaları için.

Yorum bağlantısı

Full Hd desteği, 3 boyut desteği, move ile kullaım da sınır tanımaması nedeni ile Ps3 ideal bir cihaz. Aynı zamanda multimedya özelliklerini barındırması artısı. BEn cihazı kırmadım. Bildiğim kadarı ile 3b desteğinden önceki sürümleri kullanmak lazım kırmak için. Yoksa 3b çalışmıyor(du) ama sonradan birşeyler yapıldı ise bilemiyorum. Yeni oyunlarında Türkçe desteği var. Türkçe desteğinin oyunlarda yaygınlaşmasının nedeni, orjinal oyun kullanımının hatırı sayılır şekilde artması. Hayatımda en çok sevindiğim şeylerden biri güzel Türkçemizi dünyanın çok satan oyunlarında bile görmek. Bölge lokasyonumuz Pal olduğundan, Ntsc oyunlarda Türkçe desteği yok diye biliyorum. Bu nedenle cihazı orjinal olarak Türkiye'den almak daha mantıklı. Ben zamanında Blu-Ray paketli olarak yanında uzaktan kumanda+1 adet blu ray film+ 2 adet oyunla almıştım. Daha sonradan bir dual shock kumanda+2 adet move+ 1 adet navigation kontrol ve masa üstü şarj cihazlarını aldım. 80gb'lık model. HDD kolayca değiştiği için hdd dert değil. Zaten orjinal oyunlar kullandığımdan yer sorun olmadı şimdiye kadar. Bir ara 60gb'lıkları PS2 oyunlarını da destekliyordu şimdi kaldırdılar. İlk başta bu stratejiye kızmıştım ancak şimdi çıkan oyunları gördükçe sanırım PS2 oyunlarının grafikleri hiç cezbedici olmayacağından alınan karar da isabet olmuş.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Bende amiga AGA 1200 vardı, keşke satmasaydım derim bazen, sürekli süper skidmarks oynardım, bu vesileyle yerim wii yi falan, konsol olarak PSP 1000 serisi var, her oyun çalışıyor oh ne rahat, ps3 falanda tırşka, baba donanımlı bir pc nin kılı bile olamaz (pahalı evet ama kat kat iyi)

a1200.jpg

Bende şuan spectrum'un personel computer' i var. Halen saklarım sapa sağlam ve çalışır durumda ;) Bundan daha eski olması lazım bildiğim kadarıyla :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi ,o oyun kolları hep kırılırdı. :birthday:

Bu kolların kırıldığını biliyorsan bu oyunu da biliyorsundur.. :)

riverraid.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Konu biraz Wii mi PS3'mü gibi anlaşıldı sanırım da neyse :birthday:

Oguz evimde hem PS3 hemde XBOX elite var. Wii zaten soz konusu degil. PS3 yurt disindan alirsan ne DVD izleyebilirsin ne de Blu-Ray. Cihaz direk region coded geliyor, eger kirmazsan cihaz kendi region'i haric hic bir seyi okumuyor. Oyunlarda bu yok, ama cikis NTSC ise, HDMI degil ama Composite cikisinda sorun yasayacaksin cunku her ne kadar TV'ler PAL/SECAM/NTSC deselerde bazilari bu isi beceremiyor ve NTSC yatay ve dikey olarak farkli miktarda satir ve sutun sahibi oldugu icin sonuc tatsiz oluyor. Kopya oyun onermiyorum, oyunlari 3 ay geriden takip et ama orjinal kullan, cunku online'da sorun olabiliyor, yasadim, biliyorum.

Ben yerinde olsam amerikadan XBOX getirtirdim, sen bilirsin tabi.

Ben hdmi çıkışını kullanacağım, DVD filmlerde ve PS2 oyunlardında bölge sınırlaması olduğunu biliyorum ancka Bluray ve PS3 oyunlarında bölge sınırlaması yok diye öğrendim ama yanlışmıyım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

OOo o kollar ve bu oyun :) çook kol tamirini ve tamir için çeşitli icatları hep bu alet yüzünden yapmıştım, ne günlerdi be :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bu kolların kırıldığını biliyorsan bu oyunu da biliyorsundur.. :)

riverraid.jpg

Çok severdim bu oyunu ;ama en çok kol kıran, koşu yada kürek çekme gibi oyunlardı, kolu sallamaktan kırardık. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...