İçeriğe Yönlendir

Arayışın Sonu...yeni Aracım

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

Arbanın yere yakın olması beni biraz korkutunca (garaja bile giremeyince) iki gün önce Bursa da yetkili pejo sevisinde 140 TL işçilik dahil 2 mm sac karter muhafaza taktırdım (orjinali ne hikmet ise plastik).

Biz bayramda iken garajın eğiminide halletti (bizim komşu usta sağolsun) artık bizim yeni kardeş garajda uyuyor :D

bu arada bayramda da 1000 km yol yaptık yeni kardeş ile açık söyleyeyim gayet isabetli bir karar vermişiz (hanımın 407 diretmesi aslında) diyebilirim, tek kafamdaki konu lastikleri onuda 1-2 ay sonra halledeceğim inşaallah zaten 110 km/s geçmiyorum dümdüz kaymak yolda bile :D

Tekrar tekrar tüm hayırlı olsun diyenlere teşekkür ederim.

düzenleme sebebi: her cümlenin başında "bu arada" ibaresinin kullanılması :D

tarihinde Furkan Avc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı

Dün kışlık lastikleri takarken, aracıma ekzosa şöyle bir şey yaptım:

+ olarak plakalıklarıda iptal ettim, her gittiğim servis kendi plakalağını takacam diye tamponu delik deşik etmişti :sorry:

407_egzos1.jpg

407_egzos2.jpg

sonra da böyle yapacağım kısmetse:

407_egzos.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Dayanamadım gittim yaptırdım, bir gariplik var ama çözemedim akşama biraz daha kurcalayacağım :)

407_egzos3.jpg

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

foto uzak biraz sanki ne gibi bişi var gayet şık ve güzel... :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sanki sağdaki biraz daha yukarıda olmalı ve ağzı aşağıya bakmalı gibi geldi bana, bir de sağdaki sahte uç, içinde mum yakıp islendirmem gerek :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Plaka 26'ya gerisi önemli değil. :)

Maşallah abi kazasız belasız iyi günlerde kullan. 407 severim ancak otomatik ve fransız ikilemine bir türlü alışamadım. :spiteful:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sağol Burak'cığım çok iyileri hepimizin olsun, bu arada itiraf edeyim kendi memleketim hariç (Elazığ) sevip ısındığım tek şehir Eskişehir'dir. Birde babamın yaşadığı şirin ilçe Karamürsel(Kocaeli)

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi çift egzoz olmamış bence, 407'nin ağırlığını yok etmiş gözüküyor. Her ikisi de faal mi? Sensör vs durumu nedir? Kara düzen arabaları bu yüzden çok seviyorum şimdikilerin her yeri elektronik. :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sağdaki sahte, sensörler de bir oynama yok, bizim içişleri bakanı (hanım) hasta olmuş bunlara mecburen yaptırdık çok beğendi :), arka taraf spor durdu bence.

Zaten tamponun parçasını aldım, beğenmez isem söktürebilirim yani.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi desene şunu baştan işin içinde iç işleri bakanı varsa o olay bitmiştir. :)

Güle güle kullan. :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

yukardamı değil mi pek göremedim ama biraz aşağıya bakması lazım dediniz gibi :)

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

allah nazardan saklasın güle güle kullanın , ha bu arada ön sağ ve sol tampon uçlarına dikkat edin parkederken , biraz görüş problemi var , alışana kadar tabi :):)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yok hocam sağdaki sahte (oraya egzosu götürmek bayağı meşakatli idi bende vazgeçtim), ara sıra içinde bez yakıp siyahlaştıracağım :flowers:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Furkan aynı açıyı yakalayıp (aynı mesafe) çekersen daha net anlaşılır ancak biraz uyduruk duruyor gibi. ya tampona tam gömülmemiş ya da açısından o şekilde gözüktü gözüme

Düzenleme: imla

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Hocam elimde şu iki resimde var, daha sonra çekerim dediğiniz gibi; sanırım arkadan çektiklerim de aracın sağına daha yakındım.

407_egzos6.jpg

407_egzos7.jpg

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yenisini alıp getireyim abi, sen yeter ki iste. Olmamış diyorsan sökeyim...

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Akşam üstü işyerinden bakarken pek hoşuma gitmedi.Ama yolda bi insigna gördüm tamponu biraz kesip kafaları yukarı alırsak daha güzel olur gibi çünkü opelin öyleydi ve güzeldi.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sağ tarafta hiç yer yoktu, stepnenin yeri bozdu işi, ya tamponu iki taraftan kesip her ikisini daha da dışa alacaktık (bu arada her iki davlumbazın bir kısmı kesilecekti) yada böyle olacaktı açıyı düzelttikten sonra gözüme kötü görünmedi bende kalsın dedim, haftaya yakından bakarız inşaAllah hep beraber :hahahoho:

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Bugün bizim aslan parçasının ağır bakımını yaptırdım, Eskişehir'de özel serviste yapıldı.

Kilometre 119.000 km oldu.

Yaptıklarım:

0. Triger + V kayışı değişti.

1. Ön - Arka Diskler değişti. (TRW)

2. Ön - Arka Balatalar değişti. (TRW)

3. Motor yağı değişti (Mobil ESP Formula 5W-30 (5 lt))

4. Yağ filtresi değişti

5. Hava filtresi değişti.

6. Sağ Motor kulağı değişti.

7. Ön - Arka tüm Z-Rot lar değişti

8. Fren hidroliği değişti (Mobil dot4 500 ml) (Bu forum sayesinde)

Parçalar 800 TL, işcilikde 300 TL tuttu.

Allah kaza bela vermezse ağır bakımını yaptık, 3-5 yıl gider inşallah.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Kazasız belasız. :nazar:

Sıfır ayarında olmuştur şimdi. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

TRW Disk ve frenler ile ilgili yorumlarımı ilerde eklerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...