İçeriğe Yönlendir

Kumho Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Aslında ilk başta çok itici gelmişti ancak maddi şartların beni buna zorlamasından sonra 2005 laguna aracıma kumho nun kış lastiklerini taktırmıştım. ben bir kış kullanıp aracı arkadaşım devrettim aynı yerde çalıştığım bir arkadaşım. o da 4 sene kullandı. beklentilerimizin aksine (ki ben de arkadaşımda lastik konusunda bağnaz mişelinci idik) lastikjler bu süre zarfından kesinlikle en ufak bir problem yaşatmadı. Hatta iki sene önce Sivas ta muazzam bir olay oldu. sabah kalktığımızda sanki tüm sivasın üzerine 10 cm kalınlığında bir buz tabakası geçirilmiş gibi idi. yollar, binalar, araçlar evler, çatılar dağlar ve yollar... inanması güç ama ilk kez şahit olduğum belki de daha olamayacağım bir olaydı. o ortamda insanların yolda yaya durmakta zorlandığı bir ortamda bu lastikle 50 km yol yaptık. ve çok şükür bir kaza veya bir kayma ile karşılaşmadık.

benim aslan parçasına da kumho almayı düşünüyorum. KW19T hem yapı olarak hoşuma gitti hem de fiyat olarak. gerçi adak teslerinde 20 den son 5 e girebilmiş ama amerika da en çok satanlardanmış. karışık bir durum.

yorum ve düşünceleriniz nedir bu konuda ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben Cerato'da KW17 modelini 3 yıl kış aylarında kullandım, bir keresinde hiçbir aracın çıkamadığı karlı bir rampayı çok rahat şekilde çıktım herkes arkamdan bakakalmıştı, uzun yoldada beni hiç üzmedi. Yazlıklarını bilmiyorum ama yeni aracıma kışlıklarda yine kumho almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

En kötü kış lastiği bile, kışın iyidir. Yalnız en iyilerinden olanla, diğerelri arasındaki farkı , geçen kış Emmi, yakinen yaşadı, anlatsın.....

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

SUV aracımızda Kumho kışlıkları kullanıyoruz, fiyatı uygun; fiyatına göre gayet iyi lastikler.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihan Yetişken2

Kumhonun bu deseni michelin alpin a3'ü andırıyor ama michelin bu tarz desenden vazgeçti. Yeni modeli a4'ün yapısı ug7'ye benziyor gibi. Bu arada ug7, en iyi kış lastiklerinden bir tanesi. Şimdi de ug8 var bakalım. Ug extreme modeliyle çok rahat ettim, şimdi kendi aracımda ug8 deneyeceğim bu kış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

En kötü kış lastiği bile en iyi yaz lastiğinden iyidir önümüzdeki aylarda, rakamlar da uçmuş....

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe
boyutları unutmuşum 205 55 r16 taksit olayıda pahalandırdı biraz

Valla bana göre pahalı almışsınız. Ben aynı ebatta Goodyear UG8 lastiği 8 taksit ve navigasyon hediyesi ile 800 TL'ye almıştım. :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O rakam geçenhaftaydı bir de şimdi sor ama bayide internette değil!

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

16 yı bilmem de 15" Ug 8 e bile 700 lira dediler.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Hayırlı olsun. Lassa snoways era için iki hafta önce 220 demişti bayi.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant...62711080/detay/ merhabalar bu lastiklerden aynı fiyata başka bir yerden aldım hiç hesabda yoktu araştırma imkanım olmadı fiyat ve ürün konusunda ne dersiniz

Bende 3 hafta önce aldığım KW17 leri bulmadan önce bu modele bakıyordum, ama sanırım bunlar Q yada T serisi ve biraz sesli olduğunu okuduğum için son onda daha öncede kullandığım model olan KW17'yi bulduğum için vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Ben de bayiden aldım zaten. İnternetten değil.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
kw 17 de vardı aynı fiyata ben bu lastiğin dişlerini beğendim ankaranın dikmenindeyim malum:) lastikçi karda bunlar daha iyi dedi ses biraz var doğru :D merak ettiğim bir konu var bu lastikçiler yazlık kışlık hep 32 basıyor ozaman yanaklar çöküyor biraz bu manzarayı hiç sevmiyorum 34 basınca içim rahat ediyor genelde araçda kalabalık yolculuk ediyoruz haftaya bayrama sakarya ya gidicem 3kişi + bagaj 34 de bi sorun yaşarmıyım bazen düşünüyorum acaba fazla hava basarak lastikleri yerden kesiyorum diye? bu arada cevaplarınız için teşekkürler...

Bahtiyar hocam; lastikçinin bastığına değil de arabanın sanırım sol kapı açılınca çıkan etikette ne kadar basılması gerekiyorsa ona bakın, benim araçta önlere 2.6 bar (~37 PSI), arkalara 2.4 (~34 PSI) basın diyor bende öyle yapıyorum, lastikçi abi 37 olurmu dedi? sen ayarla dedim, o etiketi oraya basanlar bilmiyor mu?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Good Year U7 kullanalı 2 hafta oldu çok zorlu koşullarda deniyemedim, ama hava 0 dereceye düştüğü zaman farkını hissettirmeye başlıyor soğuk olmayan asfalt üzerinde, tutunması çok zor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Avcı

evet Furkan bey kapıda değer aralığına uygun benimkiler max 36 basabilirsiniz diyor yüklü olunca teşekkürler cevabınız için

Bahtiyar hoca bu mesajı yeni gördüm, kusura bakma, teşekkürün için de rica ederim :)

Ayrıca yaklaşık 7.500 km dir Kumho KW17 225/50 R17 kışlık lastikleri kullanıyorum, video ve resim çekemedim ama son yağan kar da dahil çok memnun kaldım lastiklerden, Fiyatına göre harika lastik tavsiye ederim, inşallah bundan sonrada bir problem yaşamam.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 4 yıl sonra...
Selim Bilgin

Kumho Wintercraft WP71 kullanan ya da bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Kumho Wintercraft WP71 kullanan ya da bilgisi olan var mı?

rakamı nasıl en yakın rakibine göre

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
rakamı nasıl en yakın rakibine göre

Alfa forumunda 1 yıllık takım denk geldi, 600 istiyor takıma. Sıfırı tanesi 400 filan galiba. 600 çok uygun değil mi?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
36 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Alfa forumunda 1 yıllık takım denk geldi, 600 istiyor takıma. Sıfırı tanesi 400 filan galiba. 600 çok uygun değil mi?

ebat?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

235 65 17 Kumho kislik var isteyene :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...