İçeriğe Yönlendir

2007 Mondeo Mk3 Tdci Ov

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Arkadaşlar, aracı alalı ancak bir hafta olmuştur. aracı aldığımda 162 binde idi muhtemelen servise gidene kadar da 170 bin civarında bir kilometresi olacaktır. bu aracın geçmişini de bilmediğim için bu kilometrede yapmam gereken, kontrol ettirmem gereken bir bakım, değişim. vb. faaliyet varsa sizlerin yardım ve desteklerini bekliyorum. önceki mondeomda yağını suyunu koyuyordum arada bir de CC iş tamam dı bu biraz da alengirli gibi yanlış bir şey yapmak istemem.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Ben :5000 -7500 km aralığında hava filitresini 10 000 km de de yağını ve yağ filitresini değiştiriyorum.Bunların üstüne... siz fren hidroliğinizi değişin, suyunu değiştirin, mazot filitresini değişin,gergi kasnağına bir baktırın, turbo Ve enjektörlerinide kontrol ettirin...

Aracınız hayırlı olsun...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Alırken triger zincirini kontrol ettirmediyseniz trigeri bir kontrol ettirin. Yağ-yağ filtresi-hava filtresi-mazot filtresi-polen filtresi ile de ilgilenmenizi tavsiye ederim. Otomatik şanzıman yağını kontrol ettirin, eski ya da eksikse gereğini yaptırın. Ben her 10 bin'de yağ-yağ filtresi-hava filtresi ve her 5 bin' de de hava filtresi değiştiriyorum. Bu kasa mondeolar turbo-enjektör ve krank kasnağından masraf çıkartabilir, düzgün kullanımda bunlar da kolay kolay arıza çıkarmayan elemanlardır; örneğin Mersin'de köklü bir özel ford servisinin müşterisinin mondeosu, 570 bin km'de ve orijinal turbo ve enjektörleriyle duruyordu,motoru açılmadı hiç dedi usta, sanırım rekor ondadır.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Araç geçmiişi neden bilinmiyor?

Araç garanti süresince servis bakımlı ancak garanti sonrasında servise uğramamış. bakımlarını dışarıda yaptırmışlar. bu nedenle neresinde nesi var göremedim. Bir de yeni bir uygulama çıkarmış ford servisleri araca expertiz de yapmıyorlar ülke genelinde bir uygulama diyorlar. bir kaç servise sordum onlarda aynı şekilde cevap verdiler. Bu nedenle bayram sonu detaylı bir bakım yaptırıp rahat ve sıkıntısız olarak binmek istiyorum biraz pimpirikliyim de bukonuda :nazar:

Ben :5000 -7500 km aralığında hava filitresini 10 000 km de de yağını ve yağ filitresini değiştiriyorum.Bunların üstüne... siz fren hidroliğinizi değişin, suyunu değiştirin, mazot filitresini değişin,gergi kasnağına bir baktırın, turbo Ve enjektörlerinide kontrol ettirin...

Aracınız hayırlı olsun...

Teşekkür ederim.

Alırken triger zincirini kontrol ettirmediyseniz trigeri bir kontrol ettirin. Yağ-yağ filtresi-hava filtresi-mazot filtresi-polen filtresi ile de ilgilenmenizi tavsiye ederim. Otomatik şanzıman yağını kontrol ettirin, eski ya da eksikse gereğini yaptırın. Ben her 10 bin'de yağ-yağ filtresi-hava filtresi ve her 5 bin' de de hava filtresi değiştiriyorum. Bu kasa mondeolar turbo-enjektör ve krank kasnağından masraf çıkartabilir, düzgün kullanımda bunlar da kolay kolay arıza çıkarmayan elemanlardır; örneğin Mersin'de köklü bir özel ford servisinin müşterisinin mondeosu, 570 bin km'de ve orijinal turbo ve enjektörleriyle duruyordu,motoru açılmadı hiç dedi usta, sanırım rekor ondadır.

Tşekkür ederim önerilerinizi tek tek not ettim servise gidince önlerine sunarım listeyi onlarda bana fiyat listesini sunar tabi :flowers: .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...