İçeriğe Yönlendir

Şanzımandan Gelen Vuruntu..

Mehmet Alyaprak

Recommended Posts

Mehmet Alyaprak

Bilmiyorum basligi ne kadar dogru yazdim :vurduvara: bizim araba daha once soylemistim ara sanziman tamir islemi gordu bir iki parca degisti sorun giderilmisti.. Fakat bir hafta kadar sonra tekrar hani anarya ya atip yuklendiginizde cirrr sesini yapiyordu.. Anarya ya cok dikkat edip atarsaniz ve gaza yavas yavas basarsaniz yapmiyor yuklenirseniz yapiyor.. Mesela ileri giderkende 80-100 le giderken binde bir gazdan ayaginizi cekince ciirrrr sesini yapiyor.. Bu arada park edip P ye aldigimizda P de olmasina ragmen kayiyor.. Bunlari bu sanzimani indirmeden once hep yapiyordu anarya giderken daha dogrusu gidemiyorduk direk cirr ediyordu, 80-100 giderken gazdan ayagimizi cekince yine cirr yapmasi, P de durmamasi... Simdi bunlari neden tekrar ediyordur? Biz burda dextron2 ydi yanilmiyorsam atf 2 sanziman yagi koydurduk ara sanziman 2 litre ana sanziman 6-7 litre almisti ve bilinmeyen bir markanin atf 2 yagiydi.. Sanziman yag filtresinide degistirmemistik.. Bu arada unuttum yazmayi boyle vites atarken hani bi vuruntu olur ya bizim arabada o kut diye geliyor ama hep degil boyle bazen nasil tarif edeyim onu..? Ama su dikkatimi cekti araba kasisten ciktigimda yapiyor genelde bunu mesela kasiste yavasliyorum cikinca hizlanacagim ya bi kut ediyor ama hani normal bir ses degil o oldugunda yanimda kim varsa bana bakiyorlar bu nee! gibisinden :p biliyorum cok uzun oldu ama yardim ederseniz sevinirim.. Tesekkurler..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Şaftları kontrol et, keşke şanzıman yağını komple değiştirince flitresini de değiştirseydiniz. O kadar dedim sana tamir takımını alalım rezive et başın ağrımasın diye dinlemedin beni.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Şaftları kontrol et, keşke şanzıman yağını komple değiştirince flitresini de değiştirseydiniz. O kadar dedim sana tamir takımını alalım rezive et başın ağrımasın diye dinlemedin beni.

Abi ama o zamanin ne kadar sıkıntılı zaman oldugunu en iyi sen biliyorsun.. Kaza yapmistik fiesta pert olmustu evde araba kalmamisti biran once yurur durumda lazimdi ve herhangi birinin siparisini versek en erken 21 gunde gelecekti.. Abi biz galiba hatayi sanziman yagini o yagi koyarak ve filtreyi degistirmeyerek yaptik.. Acaba yag ile filtresini degistirsek bu sorunlar cozulur mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Abi ses nasil desem boyle sadece ses degil hissediyorsunda.. Yani yapiyor ayaginda pedalde arabada hepsinde hissediliyor boyle demir kut yerineoturuyor sanki.. Ama bazen yapiyor cok nadir gerci bayramin ilk gunu abim suruyordu hizli veya atikte degildi cok yapti ama sadece o zaman geri kalan zamanlarda nadir yapiyor.. O kasis olayini anlamadim ben bu arada abi vites degistirirken yapiyor dedim ama hani eminde degilim galiba vites degistirirken..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anarya nedir? P de mekanik kilit çalışmıyorsa içerde mekanik sorun var demektir, geçişlerde vuruntu varsa şanzıman içi balatsasında sorun var demektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Anarya R yani abi geri gitmek :D yani Caglar abi ayni zamanda bize masraf gorundu demek galiba :) peki abi hani yanlis denilebilecek bi yag koymusuz ya hani bunu degistirsek + yag filtresini degistirsek duzelme ihtimali yokmudur..

Bu arada hani radyator sorunum vardi yag sogutucusundan yag radyator suyuna sizmisti.. Acaba o zaman suda sanzimana sizip bunlara sebep olmusmudur ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sesin nerden geldiğini iyi idrak et Mehmettttt. Gerekirse arabanın altına bağla kendini öyle git :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Üstün körü iş yapıyorsunuz paso arabaya, berbat edip gideceksiniz güzelim Ex'i. İlk sesi iyi idrak et, sonra bakılır çaresine. Ve şu su sızıntısı mı neyse artık onu da bul. Şu arabayı da böyleyken binip durma. Git turboya bin :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Abi o sizinti isini hallettik radyatoru degistirdik.. Dedigin gibi o zaman simdi sesi ogrenelim ne oldugunu.. Abi tekirden dondum daha yeni tam oralik arabam var ama guvenemedim iste turboyla gittim geldim ama 190-200 olayi guzel turbonun yoksa orda cinar super olurdu :nazar:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

3 haftada geliyor tamir takımı. Benimkine bakma adam yanlış adres yapmıştı hatırlarsan. Sonra tekrar yolladı. Getirt şu tamir takımından parçaların yenilensin sorunun bitsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Abi peki bu parca getirtme isine yasak gelmis diye duymustum Yigit abiyle konusmustuk sana soralim diyorduk :friends: daha sonrada baska birinden 150 dolar olan limit 75 e dusmus diye duydum.. Bu arada tamir kitinden lastin abi ana sanziman ve ara sanziman beraber mi ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

O 75 yuro muro olaylarını da salla, hallediyoruz onu. Hangisini istersen Mehmet. İster ana ister ara şanzıman hepsi mevcut. Ara şanzıman tamir kiti olmaz diyenlere gönül rahatlığıyla hade leyn diyebilirsin o kadar yani :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Yok abi VALLAHA sayenizde yok diye birsey kalmadi :D tamircinin biri ara sanziman kiti olmaz dedi sayende dumur oldu :) biride radyatorunu nasil bulcaksin dedi hatta abi ayni kisiydi diyen :rofl: onada Yigit Hakan abim sagolsun radyatoru ayarladi artik bana laf edemiyor :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Tamam abi yarin bir sanzimanciya goturup sorayim sokmeden bilebilirse tamam yoksa sokmeden bulabilecek birine gotureyim..

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü
Abi peki bu parca getirtme isine yasak gelmis diye duymustum Yigit abiyle konusmustuk sana soralim diyorduk :) daha sonrada baska birinden 150 dolar olan limit 75 e dusmus diye duydum.. Bu arada tamir kitinden lastin abi ana sanziman ve ara sanziman beraber mi ?

Merhabalar;

Bugün Ptt kargo gümrük servisine gittim.Memurun söylediğini aynen iletiyorum.Şahıslar araç yedek parçalarını yurt dışından kendileri getiremeyeceklermiş.İthalatcı firma aracılığıyla olabilirmiş.Hatta gümrükte yurt dışından direksiyon kutusu,motor conta takımı getirten bir adamla karşılaştım.Vergisini ödese dahi parçaları vermiyorlar.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Daha dün geldi parçam :D

Küçük bir ilave : İthalatçı firma yetkili dağıtıcı ise o parçayı getirmeye yönelik öncelik ilk ona veriliyor. Hadi bakalım Ex'i parça listelerinde göstersinler Ford o zaman amennah. Lakin yok!... Ford parça getirdikleri zaman da bizim araçların fiyatları böyle komik düzeylerde de kalmaz, bir yönden de iyi olur :i-ih:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Valla bizim burada (Denizli) PTT' ye geliyor, eğerki kapıya kadar gelmezse gidip soruyorum, oradan da tırların falan ilk kontrol yapıldığı yer var oraya yönlendiriyorlar. Gidiyorum ruhsatı gösterip alıyorum. Çıkarsa da vergisini veriyorum (1 kez verdim daha)

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü
Valla bizim burada (Denizli) PTT' ye geliyor, eğerki kapıya kadar gelmezse gidip soruyorum, oradan da tırların falan ilk kontrol yapıldığı yer var oraya yönlendiriyorlar. Gidiyorum ruhsatı gösterip alıyorum. Çıkarsa da vergisini veriyorum (1 kez verdim daha)

Bende birkez o şekilde almıştım parçaları.Yakın zamanda aldınız mı?Çünkü gümrük memurları mevzuatı kafalarına göre uyguluyorlar.

Bende birkez o şekilde almıştım parçaları.Yakın zamanda aldınız mı?Çünkü gümrük memurları mevzuatı kafalarına göre uyguluyorlar.

Pardon birinci sayfayı okumamışım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

son 1 ay içinde iki kez parçam geldi. İlki ana şanzıman ve arazi şanzımanı tamir takım kitleri, ikincisi de geçen gün CC düğmeleri. İkisinde de gümrük yemedim ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

Aaa Hakan abi benim kargo sana mi gelmis ben onla senden rica edebilirmiyim :) tam ihtiyacim olan seyler ya :) bu arada sanzimanciya bi turlu gidemedim abi dukkandan cikamiyorum abilerim askere gidince bana kaldi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak

:lol2::) degil mi abi benim ellememem ellememden daha faydali :lol2::) abi simdi ben univ. kazandim makine muhendisi olacagim (İNŞALLAH) (H) :lol2::) Yigit abim aklima girdi :lol2: artik su siralarda senle buyuk ihtimal siparis gececegiz :D:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...