İçeriğe Yönlendir

Immobilizer

Hüseyin Ceylan

Recommended Posts

Hüseyin Ceylan

Herkese selam arabam 2007 fusion 1/6 tdci arabamı alalı bir ay oluyor immobilizerde şöyle bir durum var sabah arbaya binip kontağı çevirdiğimde her şey normal immobilizer anahtarı tanıyor ve arabam çalışıyor iki üç dakika arbayı durdurduğumda kontağı birdaha çevirdiğimde immobilizer devre dışı kalmıyor anahtarı tanımıyor immobilizer lambası hızlı şekilde yanıp sönüyor yani araba çalışmıyor bir kaç kez kontağı açıp kapatınca immobilizer lambası sönüyor ve arabayı ancak bu şekilde çalıştırabiliyorum ne yapabilirim ve kaça mal olur teşekürler :D

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

benim fusionda da vardı 2008 model tdci. izmirde nedenini bulamadılar. yuksek gerilimden dediler olmadı, anahtarlıktan dediler olmadı, on tesisata komple baktılar olmadı.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

En kötü arıza kararsız arızadır. Umarım çözülür, anahtarınız su yada tere maruz kalmış olabilir mi? birde yedek anahtarı denemeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı olayı grande puntoda gördüm..

Kararsızdı..

Anahtarcı immobilizer çipini değiştireceğim, düzelecek ve bir daha hata yapmayacak dedi 80 lira istedi..

Yaptırmadık..

Ankara'da bizim anahtarcıya yönlendirdim...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Ceylan
(düzenlendi)
Anahtarınız bozuktur.. Anahtarcılar test edebilir..

teşekürler yedek anahtardada aynı problemi yaşıyorum servise ilk götürdüğümde bilgisayara taktı ve hata veriyor bir kaç gün in celeme yapabiliriz dedi o gün için yoğunum bir sonraki gün getirirsen dah iyi olur rahat şekilde incelerim o arada şoklama yapayım dedi bişeyler yaptı araba düzeldi 20 gün tık bile demedi önümüzdeki pazartesi tekrar götüreceğim anahtarcılar ile görüştüm fusion larda bu problemle çokça karşılaştığını söyledi 800 tl bulur dedi bunun içinde yeni birde akü veriyormuş ben yinede servise götürüp ordan çıkaçak duruma göre değerlendirmek istiyorum çok şaşkınım

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yedekle de aynı sorunu yaşıyorsanız iş büyür...

Ama yinede önce anahtarcıya gidin..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Ceylan
teşekürler yedek anahtardada aynı problemi yaşıyorum servise ilk götürdüğümde bilgisayara taktı ve hata veriyor bir kaç gün in celeme yapabiliriz dedi o gün için yoğunum bir sonraki gün getirirsen dah iyi olur rahat şekilde incelerim o arada şoklama yapayım dedi bişeyler yaptı araba düzeldi 20 gün tık bile demedi önümüzdeki pazartesi tekrar götüreceğim anahtarcılar ile görüştüm fusion larda bu problemle çokça karşılaştığını söyledi 800 tl bulur dedi bunun içinde yeni birde akü veriyormuş ben yinede servise götürüp ordan çıkaçak duruma göre değerlendirmek istiyorum çok şaşkınım

:p servise götürdüm soket gevşek bilgisi verildi usta bütün tesisatı kontrol etmiş soketlerden biri hafif çıkıkmış deydiği gibi düzelmiş yinede bir ay süre ile takip etmemi söyledi aynı hatayı verirse beyin ile ilgili olacağını söyledi buradan şuna dikkat çekmek isterim dışarıda bu işleri 800 tl civarın da bir para tutacağı söylendi iyi bildiğiniz güvendiğiniz birisi yoksa dikkatli olmak gerekir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...