İçeriğe Yönlendir

Babamsız Geçen 6 Yıl

Serap Tapan

Recommended Posts

Serap Tapan
Yaradanım ebedi hayatını hayırlı eğler inşaAllah. Sık sık ziyaret et.

Yaptığım her güzel şeyi paylaştığım gibi babamla,yanlışım olduğundada önce ona koşuyorum.Aramızda değil belki ama hiç gitmedi sanki.Mali müşavirlik sınavımı bile babama verdiğim sözden dolayı kazandım,evet göremedi ama biliyor,görüyor evlatlarının yaptığı her güzel şeyi.

Hayat telaşına kapılıp unutanlardan olmamaya çok gayret gösteriyorum,ziyaretini aksatmamayı,duasız bırakmamayı ne ben ne ailem ihmal etmiyor.O iyi bir babaydı,hepimize çok güzel özellikler kattı gitti,hala ilk günkü gibi özleniyor,düşündüğümde burnumun direği sızlıyor.

Sağolun arkadaşlar,Allah geride kalanlara sağlıklı ömür versin inşallah.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kızlar için babaları daha bi değerli tabi.

Anneciğine uzun ömür versin, babacığının toprağı bol olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim elime tiken batsa, kızım ben sana kıyamam diye başlar ağlamaya...

Oğlan hiç umursamaz..

Eve vardığımda, kızım açar kapımı, öper öper öper, sarılır... Hoşgeldin babacım, günün güzel geçti mi der..

Arda, koltuğunda kurulu çizgi film izliyordur, ilk cümlesi şudur... Bize bişey aldın mı ! :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
koltuğunda kurulu çizgi film izliyordur, ilk cümlesi şudur... Bize bişey aldın mı ! :D

onlardan iki tane var :D başka bir soru yok :))))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
onlardan iki tane var :D başka bir soru yok :))))

Çok şükür ki, benimkilerin birisi kız da halimiz hatırımız soruluyor :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Mevlam simdilik kiz nasip etmedi :-)

O degilde artik arabanin anahtarini da ister oldular "surer gibi yapacaklarmis" yakinda gibisi de kalkar arabayi da isterler gibime geliyor. Yinede rabbim onlarin acisini ve yoklugunu kimselere gostermesin. hayat onlarla bir baska guzel. hele birde insan babasiz buyuyunce daha fazla ilgili oluyor mu ne.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çok şükür ki, benimkilerin birisi kız da halimiz hatırımız soruluyor :D

benimkide öyle abi elinden öper eve girince hemen sorar " baba ne aldın..."

Yorum bağlantısı

Evet gerçekten acısı bitmez anısı bitmez,tam 13 yıl oldu hala gelicek sanırım bende,ilk zamanlar 2 ay önce burdaydı derdim.artık yıllar önce burdaydı diyorum,zaman su gibi akıyor geçiyor.rabbim geride kalanlar sağlıklı uzun ömürler versin ama en çokta sabırlar versin...babalarımızın annelerimizin kıymetini bilelim sakın incitmeyelim...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Allah hepsine rahmet eylesin, kalanlara sabır versin.

Eşimin babasını 2002 yılında kaybettik (annemin küzeni olduğundan dayı derdik), hala lafı bile geçse gözleri dolar bazen ağlar,

Kabuklu yara tabiri en güzel benzetme olmuş, unutursun orda yara olduğunu ama dokunursan yine kanar...

Dünya küçük bir konaklama yeri, hepimiz aynı yolun yolcusuyuz (bunu bilmekte güzel onlar gitti bizde yanlarına gideceğiz en azından),

Ebedi mekanları cennet olsun.

tarihinde Furkan Avc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Rabbim rahmet eylesin. Kabri cennet bahçelerinden bir bahçe, mahşer yerinde alacağı mükafaatı cennet ve Cemalullah olsun.

Bir babanın öldükten sonra geriye bıraktığı en büyük miraslardan biri de hayırlı evlattır. Eğer sizde babanızın arkasında hayır dualarınızı (hayır-sadaka-hatim vs) eksik etmiyorsanız ne mutlu size ne mutlu babanıza.

Bu husuta Rasulullah efendimiz (s.a.v) şöyle buyuruyor;

"Ademoğlu ölünce amel defteri kapanır Ancak üç kişinin amel defteri kapanmaz:

1- Geride sadaka-i cariye (devamlı kazandıran bir eser, köprü, cami gibi hayır) bırakanın,

2- Hayırlı bir evlat(ruhu için dua edip hayır hasenat yapan bir evlat) bırakanın,

3- Geride faydalanılacak bir ilim bırakan kimselerin amel defteri kapanmaz"

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

allah rahmet eylesin...

size uzun ömürler...

mekanı cennet olsun...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Bugün babacığımın ölüm yılı,zamanla acı biter derler,yada azalır.Ama bazı acılar bitmiyor,azalmıyor,hatta çok daha fazla özlüyor insan,özlemi günden güne büyüyor.Mek
Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Benim elime tiken batsa, kızım ben sana kıyamam diye başlar ağlamaya...

Oğlan hiç umursamaz..

Eve vardığımda, kızım açar kapımı, öper öper öper, sarılır... Hoşgeldin babacım, günün güzel geçti mi der..

Arda, koltuğunda kurulu çizgi film izliyordur, ilk cümlesi şudur... Bize bişey aldın mı ! :nazar:

Gerçekten babalar için kız çocukları ,kız çocukları içinde baba çok değerlidir,kıymetlidir.Şanslısınız bir kız çocuğu sahibi olduğunuz için.Kız çocukları çok daha sahip çıkan,unutmayan,hatırlı oluyor,erkek ele karışınca bir değişik h

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Gerçekten çok zor.

Eşim 2006 yılında babasını kaybetti. Zaman zaman uykusunda sayıkladığı olur.

Babasının ölümünün ilk ayında sürekli ağlıyordu. Bir gece hıçkıra hıçkıra uyandı.

Rüyasında babasını görmüş. Çok gerçekti diyor. "Kızım arkamdan ağlama, sen ağladıkça ben burda rahat edemiyorum çok canım yanıyor.

Beni burda merak etme çok güzel bir yer burası" demiş. O geceden sonra eşim rahat etmeye başladı.

Tabiki unutmadı unutmayacak ve çok çok da özleyecek.

Allah size ve tüm sevenlerine peygamber sabrı versin.

İnanırım,ve onun bir rüya olmadığını hatta gerçek olduğunu bile düşünürüm.Ölümünden kısa bir süre sonra bende babamı gördüm,saçımı okşadı,hiç konuşmadı,yeşil güzel gözleriyle baktı gülümsedi,uyandığımda ağlıyordum ve yattığım yerin etrafında kuş tüyleri vardı.Küçük bir kutuya babamdan yadig

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şanslısınız bir kız çocuğu sahibi olduğunuz için. Kız çocukları çok daha sahip çıkan,unutmayan,hatırlı oluyor,erkek ele karışınca bir değişik h
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
İnanırım,ve onun bir rüya olmadığını hatta gerçek olduğunu bile düşünürüm.Ölümünden kısa bir süre sonra bende babamı gördüm,saçımı okşadı,hiç konuşmadı,yeşil güzel gözleriyle baktı gülümsedi,uyandığımda ağlıyordum ve yattığım yerin etrafında kuş tüyleri vardı.Küçük bir kutuya babamdan yadig
Yorum bağlantısı
Ersin Karaca

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Bende 7 yıl önce büyükbabamı kaybettim. Tanıdığım en değerli insandı. Halen arkasından bir kusurunu bile söyleyen kimse duymadım. Onu şimdi bile herkes sever, saygı duyar. Ve ben halen onun bi yerlerden çıkıp geleceğini sanırım.

Nur içinde yatsın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...